Bleskovky

V časti WH40K/Fluff pribudol preklad Hivefleet Leviathan.

 

Login

Úvod arrow Dungeons & Dragons arrow Malikova záhuba (#23)
Malikova záhuba (#23) PDF Tlačiť E-mail
Hodnotenie čitateľov: / 1
SlabéVynikajúce 
Napísal elwe   
Streda, 10 október 2007
Obsah článku
Malikova záhuba (#23)
Strana 2
druid.jpgUááá! Zhyňte mojím mečom vy stvorenia temnoty!“ kričal Baron a mával obrovským obojručným mečom okolo seba. Vampíry mrštne odskakovali a znova útočili naspäť. Proti zohranej partii však nemali šance. Boj trval krátko a boj krvavý. Dve hlavy vampírov, oddelené od tiel ležali pri rozpadnutých rakvách. Zjaec sa pustil do prehľadávania a v dvoch zachovalých rakvách našiel nejaký otvárací mechanizmus.

V prvej z nich našiel skrýš a v nej nemalý poklad. Ten si rýchlo rozdelili a Zjaec, ktorému akoby zázrakom zostal o sto zlatých väčší podiel si ho pomaly spojne ukladal do mešca. Aké však boli ich prekvapenie, keď v druhej rakve našli spať mladé pekné dievča. „Dýcha?“ pýta sa Krakonoš stojaci kus stranou. „Nadvihuje sa jej hrudník, asi áno“ pozeral na jemnú pleť a poprsie dievčaťa bez ostychu Baron. „Nevyzerá ako vampír“ dodal Kriss a skupina sa rozhodla, že odnesie dievča naspäť do dediny ešte predtým, ako sa vydajú podzemím ďalej. Baron s ňou mal síce oplzlejšie úmysly, avšak rázne nie od Krissa a Krakonoša ho presvedčilo aby nechal dievča na pokoji. Prehodil si ju teda posmutnelo cez rameno a vydali sa k východu naspäť. Hneď ako sa vyšplhali nahor na nich dopadol mohutný tieň. Zostali stáť s otvorenými ústami, neschopný pohybu. Pred nimi stál živý strom.

Wuuaaah!“ preniesol hromovým hlasom prastarý. „Čo ste spravili s mojím pánom!?“ zahučal nahnevane a oči mu zažiarili ohnivo červeným svetlom. „My sme nič nespravili tvojmu pánovi, my sme len....“ „Klamete!!!“ skočil im strom do reči. „Ublížili ste mu a za to zomriete!“ a pomaly sa vrhol na druhov. Krakonoš zamumlal zaklínadlo a z jeho ruky vyletela ohnivá guľa ktorá dopadla na telo starej vŕby. Mohutná ohnivá explózia ho zapálila a pár konárov padlo spálených k zemi. Ostatní sa s vreskom vrhli na ozrutu. Tento krát to nebol ľahký boj. Mohutné hrubé vetvy okolo seba mávali a rozdávali rany. Prvý na to doplatil malý zlodej. Zjaec po silnej rane padol k zemi, avšak ostal pri vedomí. Bojovníci sa rozpŕchli všade navôkol a Krakonoš v rýchlosti prečítal zvitok. Následne nato vzlietol ako vták do vzduchu a začal bombardovať monštrum bleskami, ktoré sršali z jeho magickej strom.jpgpaličky. Napokon sa znavenej a zranenej družine podarilo prastarú vŕbu skoliť a strom ako podťatý dopadol k zemi. „Tak toto bolo o fúz“ utieral si pot z čela Baron.

Skupina sa vrátila do dediny a prerozprávali Lane svoj príbeh. Tá si ho vypočula a objasnila im, že strom, ktorý stretli bola pravdepodobne prastará vŕba, nevedela si však vysvetliť, prečo na skupinu zaútočila a koho myslel tým pánom. „Toto dievča“ dodala „je miestna obyvateľka, Irénka“ spoznala ju na prvý pohľad. „Stratila sa ani nie pred týždňom. Je skvelé vedieť že žije a že ste ju zachránili, avšak momentálne jej neviem pomôcť. Je očarovaná nejakým silným kúzlom ktorý ju drží na hranici medzi živými a mŕtvymi. Pravdepodobne budete musieť nájsť dôvod jej prekliatia ak jej chcete naozaj pomôcť.“ „Vrátime sa na cintorín a dokončíme svoju prácu“ dodal Kriss odvážne a dodal, „neboj sa, všetko bude v poriadku“. Lana pozrela do očí elfovi a hanblivo zamrkala. Skupina si chvíľku oddýchla a pobrali sa naspäť napriek tomu, že padla noc. Kriss ešte stihol zapožičať od dedinčanov rebrík, ktorý naložili na voz a vydali sa na cestu.

Na cintorín prišli po zotmení a miesto nevyzeralo nijak povzbudivo. Napriek tomu však pozbierali odvahu a za pomoci rebríka vstúpili opäť do jamy. Opatrne prešli k poslednej križovatke a pokračovali ďalej. Na konci chodby prišli do malej okrúhlej miestnosti. Podzemné jazierko ktoré tu pretekalo sa strácalo kdesi popod mohutnú skalu. V prostred jazierka stála postava, celá odetá v čiernom a do jazera liala posledné dve fľaštičky. Povedľa jazierka boli porozhadzované prázdne fľašky a povalený stolík. „Idete neskoro“ riekol nezaujato, „dielo je dokonané“. Obrátil sa na prekvapenú skupinu. „Teraz mi každý v dedine bude slúžiť až do smrti a vy tomu nezabránite!“ Zaklonil hlavu dozadu a hurónsky sa zasmial ako šialenec. Následne stíchol, pozrel sa na druhov a zaútočil. Jeho reakcie boli rýchle a šabľou zasahoval všade navôkol seba. Bol to dobrý boj, napriek tomu, že znavená skupina bola na pokraji síl. Malik sa v jednej chvíli zmenil na hmlu a premiestnil sa na iné miesto. Inokedy zase vyvolal popod nohami druhov kŕdeľ krýs. Krakonoš kontroval a prehradil svojím kúzlom „Ohnivá stena“ miestnosť. Isa strieľal svoje strieborné šípy a jeho útokom sekundovali zásahy Barónovho ozrutného meča a malej magickej dýky Zlodeja. Neľahký boj sa skončil víťazstvom dobrodruhov.

Po tom, ako dopadlo telo mŕtveho vampíra k zemi sa jeho kalné beľmo očí rozjasnilo. Tento muž, ktorý kedysi dávno býval druidom a chránil dedinčanov pred zlom a pohromami sa za posledné obdobie hodne zmenil. Akoby aj nie, boli to dedinčania ktorí ho odvrhli, jeho, Malika, a on nechápal prečo. Pri pohľade naň mali rozšírené oči a strach ktorý im naháňal rakvy.jpgbol evidentný. Báli sa ho. Stránili sa ho a on ich za to neznášal. Za jeho dobrotu sa mu odvďačili takto? Za jeho starostlivosť? Zaslúžia si smrť. Zabije ich všetkých! Svoje dielo dokonal, nič viac nestihol. Teraz cíti ako mu chladne krv v jeho tele a život ho opúšťa. To tá banda prekliatych nájomných vrahov. Určite si ich najali obyvatelia dediny ktorí ho zradili. Mal ich zabiť už dávno. Teraz už však nestihne vykonať nič. Preklínam ich, všetkých!

Unavení dobrodruhovia sa posadili na zem a hlasite oddychovali, zatiaľ čo mŕtvemu vampírovi Baron odťal hlavu. Vraj pre istotu. Miestnosť vyzerala pochmúrne a voda, do ktorej Malik predtým vylial záhadné fľaštičky bola zakalená. "Jed" pomyslel si Krakonoš a smutne hľadel ako posledné jeho zostatky opúšťajú jazierko spodným prúdom popod skalný previs. Zjaec prehľadal miestnosť avšak okrem prázdnych fľaštičiek, nejakej knihy s náčrtkami a schémami ktorej nerozumel a zopár alchymistického náčinia nenašiel nič. Pobrali sa preto von z podzemia.

Na povrchu ich už našťastie nečakalo žiadne nemilé prekvapenie. Družina sa zašpinená od vlhkej pôdy vysúkala spod zeme nahor. "Asi sa mi to zdá" riekol Kriss, ale akoby všetko navôkol bolo krajšie a zelenšie. Krakonoš musel súhlasiť. Nasadli na voz a pobrali sa do Dračieho zubu. Po pol hodine ich už vítala Lana spolu s mladou dievčinou ktorú našli v podzemí. Irénka sa na skupinu milo usmievala. Keď podišli bližšie Lana im vysvetlila: "Práve som sa skláňala nad Irénkou a modlila sa k Tyrovi, keď zrazu otvorila oči a posadila sa. Skoro ma prekotilo, tak som sa preľakla. Ale zároveň som vedela, že ste uspeli. Zabili ste Malika, však? Zdolali ste nebohého druida, ktorí tu cemetery.jpgkedysi býval. Stal sa z neho vampír. Nebola som si ale istá. To Tyr mi ukázal v mojich snoch." Družina Lane porozprávala čo sa na cintoríne stalo a Lana so zatajeným dychom načúvala. Keď Zjaec dorozprával, ešte hodnú chvíľu sedela ticho. Zjaecovi sa zdalo, že si pre seba ticho mumle akési rozhrešenie pre Malikovu dušu.

Potom ako si oddýchli sa rozlúčili s miestnymi obyvateľmi. Čakala ich cesta do Arabelu. Lane nechali všetku vodu ktorú mali so sebou. "Nákaza snáď nebude trvať večne, nejako to snáď prežijeme" smutne sa pousmiala na skupinu. Každopádne ďakujeme za záchranu. O vašom hrdinstve sa zaiste zmienim u Veliteľa stráží, ktorí čas od času prechádza s ozbrojeným doprovodom usadlosti. Vďaka vám za všetko. Rozlúčili sa a popohnali kone. Ceste do Arabelu trvá dva dni.

Comments
klonopin
Written by Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovými robotmi, potrebujete mať zapnutý Javascript aby ste ju mohli vidieť. on 2007-12-15 11:00:45
tetracycline is about tetracycline. didrex site is about didrex. clonazepam side effects is about clonazepam side effects. amoxicillin urinary tract infection site is about amoxicillin urinary tract infection. albuterol is about albuterol. cipro is about cipro. acne is about acne. half life oxycontin site is about half life oxycontin. acid reflux is about acid reflux. botox site is about botox. temazepam is about temazepam. klonopin is about klonopin.
meridia drug interactions
Written by Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovými robotmi, potrebujete mať zapnutý Javascript aby ste ju mohli vidieť. on 2008-01-03 19:31:24
provigil is about provigil 200 mg. ephedrine medication is about ephedrine medication. zolpidem side effects is about zolpidem side effects. sleeping pills is about sleeping pills. klonopin is about side effect. codeine is about tylenol codeine. adderall street price is about adderall street price. diazepam 10 mg site is about diazepam 10 mg. ativan is about ativan side effects. buy inderal online site is about buy inderal online. prednisone no prescription is about prednisone no prescription. meridia drug interactions is about meridia drug interactions.
accutane danger
Written by Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovými robotmi, potrebujete mať zapnutý Javascript aby ste ju mohli vidieť. on 2008-01-09 00:29:52
diazepam roche site is about diazepam roche. ephedrine pill is about ephedrine pill. oxycodone 5mg is about oxycodone 5mg. cheap ambien site is about cheap ambien. doxycycline is about doxycycline rxlist. prozac is about prozac street price. buy ritalin is about buy ritalin. clonazepam drug is about clonazepam drug. what is anxiety disorder is about what is anxiety disorder. cheap ultram is about cheap ultram. flagyl drug class is about flagyl drug class. accutane danger is about accutane danger.
diflucan for sinus infection
Written by Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovými robotmi, potrebujete mať zapnutý Javascript aby ste ju mohli vidieť. on 2008-01-14 18:11:53
inderal anxiety inderal anxiety blog. meridia coupon meridia coupon blog. cialis online pharmacy cialis online pharmacy blog. vicodin m360 vicodin m360 blog. clonazepam sleep clonazepam sleep blog. buy ultram buy ultram blog. norco pain pill norco pain pill blog. does rogaine work site does rogaine work blog. doxycycline 100mg doxycycline 100mg blog. bactrim ds smz tab tmp site bactrim ds smz tab tmp blog. ritalin prices ritalin prices blog. oxycodone 93 site oxycodone 93 blog. diflucan for sinus infection site diflucan for sinus infection blog.
lortab
Written by Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovými robotmi, potrebujete mať zapnutý Javascript aby ste ju mohli vidieť. on 2008-01-18 17:19:20
cytotec induction cytotec induction blog. codeine drug codeine drug blog. butalbital ic butalbital blog. synthroid armour site synthroid armour blog. cytotec effects cytotec effects blog. picture of generic xanax site picture of generic xanax blog. zithromax zithromax while pregnant blog. finasteride propecia site finasteride propecia blog. provigil cost provigil cost blog. ativan complication ativan complication blog. prozac site prozac blog. amoxicillin chlamydia amoxicillin chlamydia blog. lortab lortab blog.
propecia pill
Written by Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovými robotmi, potrebujete mať zapnutý Javascript aby ste ju mohli vidieť. on 2008-01-21 20:23:48
generic levaquin site generic levaquin blog. clomid iui site clomid iui blog. percocet pics site percocet pics blog. cytomel weight loss cytomel weight loss blog. ephedrine ephedrine diet pill blog. adderall adderall without a prescription blog. mixing levaquin allegra mixing levaquin allegra blog. cheapest soma site cheapest soma blog. levitra sample levitra sample blog. cheap valtrex cheap valtrex blog. tramadol abuse tramadol abuse blog. accutane drug information accutane drug information blog. propecia pill propecia pill blog.
tenuate order
Written by Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovými robotmi, potrebujete mať zapnutý Javascript aby ste ju mohli vidieť. on 2008-01-25 06:39:56
online clonazepam site online clonazepam blog. lortab 10 lortab 10 blog. adipex adipex blog. buy zithromax buy zithromax blog. butalbital and surgery butalbital and surgery blog. weight loss dosage weight loss dosage blog. paxil street price paxil street price blog. cheap somas cheap somas blog. wellbutrin weight loss site wellbutrin weight loss blog. clomid pcos clomid pcos blog. clomid success clomid success blog. meridia adipex meridia adipex blog. tenuate tenuate order blog.
vicodin online
Written by Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovými robotmi, potrebujete mať zapnutý Javascript aby ste ju mohli vidieť. on 2008-01-29 00:24:39
keflex cost keflex cost blog. oxycontin online prescription oxycontin online prescription blog. prednisone 20 mg site prednisone 20 mg blog. flagyl side effects flagyl side effects blog. advice expert lortab advice expert lortab blog. bactrim ds bactrim ds urinary tract blog. ultram 300mg site ultram 300mg blog. norco norco high school blog. levaquin allegra levaquin allegra blog. lamisil from canada lamisil from canada blog. ativan drug interactions ativan drug interactions blog. synthroid dose site synthroid dose blog. vicodin online vicodin online blog.
ultram
Written by Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovými robotmi, potrebujete mať zapnutý Javascript aby ste ju mohli vidieť. on 2008-02-03 02:23:58
apap tramadol apap tramadol blog. ultram result ultram result blog. anxiety disorder in children anxiety disorder in children blog. tramadol tramadol prescription blog. generic clomid generic clomid blog. plavix price plavix price blog. provigil buy provigil blog. norco county norco county blog. inderal pregnancy inderal pregnancy blog. keflex cephalexin keflex cephalexin blog. synthroid thyroid medication synthroid thyroid medication blog. lamisil pills lamisil pills blog. ultram site ultram blog.
viagra women
Written by Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovými robotmi, potrebujete mať zapnutý Javascript aby ste ju mohli vidieť. on 2008-02-09 13:51:34
lasix surgeons lasix surgeons blog. clomid medication site clomid medication blog. herpes simplex herpes simplex blog. buy phentermine buy phentermine blog. extracting hydrocodone extracting hydrocodone blog. synthroid synthroid blog. valum site valum blog. order phentermine online order phentermine online blog. paxil dose paxil dose blog. adipex adipex saturday delivery blog. nystatin candida diflucan nystatin side effects blog. effects hcl side tramadol site effects hcl side tramadol blog. viagra viagra women blog.
zithromax sale
Written by Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovými robotmi, potrebujete mať zapnutý Javascript aby ste ju mohli vidieť. on 2008-02-14 01:25:45
concerta f12 revel concerta f12 revel blog. lamisil lamisil street price blog. discount diflucan discount diflucan blog. pastillas cytotec site pastillas cytotec blog. purchase ionamin purchase ionamin blog. codeine purchase codeine blog. nolvadex tamoxifen site nolvadex tamoxifen blog. lamisil pregnancy lamisil pregnancy blog. generic tenuate site generic tenuate blog. generic metronidazole generic metronidazole blog. cytomel without prescription cytomel without prescription blog. ultram buy generic ultram blog. zithromax sale zithromax sale blog. 
< Predchádzajúca   Ďalšia >
© 2021 Pevnosť
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.