Bleskovky

Flákame to docela, cez leto sa nič nedialo, na zimu sa vrhneme opäť na D&D. (Okrem toho nám ukrajuje veľa času World of Warcraft Smile)

 

Login

Úvod arrow Dungeons & Dragons arrow Prekliatie Dračieho zubu (#22)
Prekliatie Dračieho zubu (#22) PDF Tlačiť E-mail
Hodnotenie čitateľov: / 0
SlabéVynikajúce 
Napísal elwe   
Piatok, 28 september 2007
Obsah článku
Prekliatie Dračieho zubu (#22)
Strana 2
draci_zub.jpgRáno bolo v nedohľadne a tak sa družina počala snovať plán. Po prehováraní a argumentovaní sa nakoniec dohodli, že v dome ostane Isa a bude čakať na ranného posla a ostatní sa poberú naspäť do hostinca, do svojej izby a na útočníka zavolajú stráže. Napísali odkaz pre neznámeho nepriateľa, ktorý mal hraničiar upevniť na nohu holubovi. Isa si preto ľahol k oknu a vykúzlil kúzlo, ktoré ho malo v prípade pohybu okolo neho prebudiť.

Ostatní vybrali nešťastníka z vreca, položili ho na zem a spustili rámus boja. Po chvíli prišiel rozčúlený hostinský sťažovať sa na hurhaj a prekvapenému mu ukázali dobitého a zakrvaveného muža. „Tento muž nás v noci prepadol!“ ukazoval Zjaec na muža, zatiaľ čo ho Baron držal pod krkom aby sa nemohol ani pohnúť. Hostinský prekvapene zamrkal a neveriacky krútil hlavou. „Toto sa tu ešte nestalo...“ zahuhňal a dodal, „...idem ihneď zavolať stráže!“. Odbehol a o chvíľku sa vrátil so štyrmi ťažko odetými ozbrojencami. Tí po krátkom vypočúvaní chceli odviezť všetkých do cely, avšak Zjaec im ukázal list ktorý mal útočník pri sebe a usvedčoval ho z útoku. Nakoniec odviedli iba nešťastného Józefa a skupina ostala po chvíli osamotená vo svojej izbe.

Neďaleko odtiaľ Isu zobudil jeho vnútorný budík. Rýchlo vstal a pozrel sa na okno. Sedel na ňom neveľký holub a na nohe mal pripevnený malý zvitok. To Isu prekvapilo, nakoľko nečakal, že holub prinesie nejaký odkaz. Chytil teda holuba, stiahol mu zvitok a číta ho: „Vidím, že Józef bol pre vás malá výzva. Čoskoro však príde vaša konečná záhuba. M.“. Isa ostal stáť ako obarený. Ako mohol ten niekto vedieť, že jeho útočník zlyhal keď je vzdialený mnoho míľ od nich? Ako sa mu tak rýchlo podarilo získať túto informáciu? Ako to vedel keď sa to odohralo len u nich na izbe a nik iný tam nebol? Sú sledovaní? Vír v Isovej hlave roznášal otázky, no žiadne odpovede. Napokon sa rozhodol, že správu o stretnutí už nie je potrebné posielať, zobral holuba a vrátil sa do hostinca za skupinou aby im rozpovedal čo sa udialo.

No teda, tak to ma podrž“ huhňal chorý Kriss ležiac v posteli s oviazaným hrdlom. Rýchly presun do Suzailu a trojdňový maratón na koni v daždi sa mu nakoniec vypomstil. „To znamená, že nás pán “M” sleduje” dodal Krakonoš. „Ale ako?“ pridal sa Baron. „Nech príde sem a ja mu ukážem, čo si o sledovaní myslím“ zahučal zlovestne a poťažkal svoj obrovský meč. „Je mnoho spôsobov“ odpovedal na otázku nakoniec skúsený čarodej. „Buď sa jedná o nejakého mocného čarodeja, alebo mu niekto taký pomáha“. Skupina sa sud.jpgteda dohaduje a dumá, čo ďalej, nakoniec sa rozhodnú, že si oddýchnu a následne vyrazia za Barónom Rossenbergom ohľadne nejakej práce, keďže už ich kapitán Hook odporučil. Zoberú si teda veci a vyrazia.

U Baróna musia čakať na audienciu, nakoniec ich však príjme a v družnom rozhovore kedy sa družina informuje ohľadom nejakej práce im ponúkne určitú odmenu ak sa im podarí zbaviť sa narastajúceho problému miznutia ľudí na východe v dedine Dračí zub. Nič bližšie sa však nedozvedia a preto prisľúbia Barónovi pomoc a vydajú sa na druhý deň ráno smerom na východ. Dovtedy však musia na základe predvolania navštíviť miestneho sudcu - spravodlivého Jaggera a vysvetliť potyčku s nočným votrelcom. Stráž ich teda predvedie a sudca sa s nimi dlho dohaduje. Baron sa síce pokúsi sudcu oklamať že druhý list, kde sa im záhadný "M" vyhráža opäť našli na zemi, avšak nakoniec musia s pravdou von. Priznajú, že sa vkradli do domu Józefa za účelom zachytenia holuba a podrobne vylíčia čo sa v ten večer stalo. Nakoniec sa sudca radí a na verdikt súdu musia počkať do večera. Keď konečne večer predstúpia pred súd, súdna sieň je plná a vidia aj Józefa v reťaziach. Súd nakoniec vyrečie svoj ortieľ a Józef je odsúdený k okamžitej poprave. Družina je odsúdená zaplatiť každý 150 zlatých ako náhradu za vlámanie sa do domu a Baron daľších 100 zlatých za klamanie pred súdom. Následne sú prepustení a nič im už nebráni v odchode z mesta. Ráno sa teda vydávajú na cestu, Kriss však ostáva v posteli aby sa vyliečil s tým, že neskôr družinu dobehne. „Len bežte chlapi, ja počkám na Bushida a potom prídeme za vami“ zamáva im nakoniec.

Vydávajú sa teda na východ, strážam ukážu list ktorý ich oprávňuje opustiť uzavreté mesto a poberú sa na voze naproti vychádzajúcemu slnku, hrkotajúc kolami voza po kamenistej ceste a zanechávajúc za sebou tiché ranné mesto Arabel zahalené v hmle. Cesta im ubieha celkom rýchlo a podvečer sa utáboria a založia oheň. Krakonoš a Zjaec sa striedajú v držaní stráže, zatiaľ čo ostatní spia. Ráno opäť vyrazia a na voze po ceste zjedia niečo zo svojich zásob. Prejdú cez širokú a prudkú rieku a v podvečer bezpečne dorazia do dediny Dračí zub.

Malá dedinka obsahuje iba zopár domov a tvorí akúsi osadu. Ihneď po príchode na malé námestie v prostriedku ktorého dominuje studňa si všimnú chumeľ ľudí obstupujúcich kohosi v prostriedku. Zamieria teda priamo k nim.

V prostriedku nepriateľky vyzerajúceho davu stojí mladá žena a kričí: „Musíte ma počúvať! Je to voda zo studne ktorá ničí túto dedinu a musíte z nej prestať piť! Prosím počúvajte cesta.jpgma!“ Nahnevaní sedliaci ktorí ju obstupujú majú v rukách náhodne provizórne zbrane. Kde tu je možné zahliadnuť vidly, inde zase sekeru, či obyčajný kus dreva držiac ako obušok. A kruh sa uzatvára stále viac, nahnevaní obyvatelia sa nedajú zastaviť slovami. Schyľuje sa k najhoršiemu.

Z voza zoskočí mohutná postava Barona až jeho ťažké brnenie pri dopade zazvoní. „Hej! Čo sa deje!“ zahučí hromovým hlasom a prejde medzi sedliakmi doprostred k malej žene, ktorá sa mi neskôr predstaví ako Lana. Po krátkom rozhovore, kedy Lana vysvetlí bojovníkovi o čo ide, že je Tyrova kňažka a snaží sa odhovoriť obyvateľov od pitia pravdepodobne nakazenej vody sa rozhodne Baron konať. „Počuli ste!? Slečna Lana má pravdu a z tejto vody sa zatiaľ nebude piť! Má snáď niekto niečo proti tomu?“ opýtal sa a výhražne si poťažkal meč. Slabé a zúbožené postavy sedliakov pri tom geste cúvli o pár krokov vzad. Nakoniec sa neradi ale bez inej možnosti pomaly rozišli, každý do svojho príbytku. „Ďakujem za záchranu“ prehovorila nakoniec Lana. „Snažím sa tým ľuďom pomôcť a niektorí z tých čo pili vodu, sú teraz vo veľmi zlom zdravotnom stave.“ „Rado sa stalo slečna Lana“ dodal Baron nespúšťajúc zrak z jej krásne formovaného poprsia. „Baron evidentne nepobral mnoho slušného vychovania“ pomyslel si na voze sediaci Krakonoš a zahľadel sa jej na poprsie omnoho sofistikovanejšie.

Druhovia sa nakoniec dali s Lanou do reči a dozvedeli sa niečo z histórie. Neďaleko dediny vraj býval jeden miestny druid ktorý sa volal Malik, avšak ten jedného dňa zmizol a nikto nevie kam. Taktiež sa stratilo zopár ľudí a nikto ich už nikdy nestretol. Nakoniec voda zo studne vyzerá že je nejaká nakazená a ľudia po nej onemocnejú. „Bohovia šťastia sa od nás odvrátili“ rečie napokon Lana. Možno je to kvôli tomu, že nás opustil náš patrón – stará vŕba ktorá rástla na cintoríne. Jedného dňa na tom mieste bola len prázdna hlboká jama a stromu nikde. „Čože?“ pýtal sa prekvapený Isa. „Veď strom nemôže predsa len tak zmiznúť“ dodal. „Ako vravím, strom tam jedného rána nebol. A odvtedy sa tam nikto z vampir.jpgmiestnych neodváži, pretože sa odtadiaľ dvaja obyvatelia nevrátili. Cintorín je asi pol hodiny cesty za dedinou na peknej pokojnej lúke v lese, kde mali pokoj všetci tí ktorý sa pobrali na posledný odpočinok.“ „To je zvláštne“, prehovoril nakoniec Zjaec a skupina sa rozhodla, že budú ignorovať nadchádzajúcu noc a poberú sa preskúmať cintorín ihneď. A tak vyrazili.

Po dvadsiatich minútach, ako sa blížili k cintorínu a korunami stromov presvitali posledné slnečné lúče sa zo šera lesa na nich vyrútili dve príšery. Ľudské postavy s pazúrmi ako medveď a bledými tvárami ako múka sa vyrútili na dobrodruhov. Zaskočení bojovali avšak nakoniec sa im podarilo potvory zdolať. „Uf, čo to bolo?“ opýtal sa nakoniec zranený Isa keď bolo po boji. „Neviem, s týmto som sa ešte nestretol“ riekol nakoniec Krakonoš a odkladal si magickú paličku do svojho plášťa. Pokračovali teda ďalej.

Brána cintorína, z masívneho čierneho kovu zaškrípala pri otváraní a príchod dovnútra im odhalil kruhový cintorín s náhrobkami všade navôkol a v prostred ktorého sa odhaľovala široká tmavá jama. „Aha, tak tu niekedy rástol ten strom asi“ podotkol bystro Baron a podišiel k jame. „Skočím sa tam pozrieť“ riekol a ako povedal, tak aj spravil. Skočil do jamy ktorá bola napriek jeho očakávaniu hlbšia ako sa zdalo. Rachot brnenia po dopade na zem a jeho „Au“ spravilo rámus akoby sa vysypala noša starému drotárovi. Ostatok družiny stál na okraji jamy a pozerali s posmeškami do tmavej diery. "Na tri skočíte so mnou všetci dnu, a nebojte sa, nebude to také tvrdé ako mal Baron“ uchechtol sa čarodej a začal mumlať akési zaklínadlo. „Tri!“ riekol a všetci traja skočili dnu. Pomalým ladným pádom, ako padá pierko sa norili do tmy na spodku jamy. „Dobré nie?“ pýšil sa čarodej svojím výkonom zatiaľ čo sa Baron zviechal zo zeme, potlčený a doráňaný.

Spodok jamy odhaľoval podzemnú chodbu kdesi do boku. Hlina tu bola mäkká a vlhká. Pach zatuchliny, vlhka ich udieral do nosa. Pomaly sa pobrali ďalej, opatrne v zástupe za sebou. Bočná chodba ich zaviedla do neveľkej miestnosti kde na zemi ležalo šesť drevených rakiev. Nestačili sa však ani poriadne porozhliadať po okolí a z tieňa sa na nich vrhli opäť dve temné postavy, podobné tým s akými sa stretli vonku. Prepukol boj.

Comments
nurse
Written by Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovými robotmi, potrebujete mať zapnutý Javascript aby ste ju mohli vidieť. on 2007-11-03 06:18:40
clonazepam site is about clonazepam. prilosec is about prilosec. hydrocodone site is about hydrocodone. sildenafil is about sildenafil. lorazepam is about lorazepam. hydrocodone is about hydrocodone m367. lortab pharmacy is about lortab pharmacy. wellbutrin is about wellbutrin. lamisil for fungus site is about lamisil for fungus. myambutol is about myambutol. estradiol is about estradiol. tamoxifen is about tamoxifen. avodart is about avodart. alprazolam is about alprazolam. nurse is about nurse.
migraine triggers
Written by Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovými robotmi, potrebujete mať zapnutý Javascript aby ste ju mohli vidieť. on 2007-11-24 20:18:12
premarin 625 is about premarin 625. all pain and suffering is about all pain and suffering. medication for genital herpes is about medication for genital herpes. clinical depression is about clinical depression. hoodia patch is about speed hoodia diet patch. ciprofloxacin and pregnancy is about ciprofloxacin and pregnancy. xenical overnight is about xenical overnight. prostate massage orlando is about prostate massage orlando. sciatica is about sciatic nerve pain. generic drug identification is about generic drug identification. pancreatic cancer vaccine is about pancreatic cancer vaccine. migraine triggers is about migraine triggers.
online order lortab
Written by Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovými robotmi, potrebujete mať zapnutý Javascript aby ste ju mohli vidieť. on 2007-12-06 08:21:59
carisoprodol info is about carisoprodol info. sibutramine 2band 2benergy site is about sibutramine 2band 2benergy. ultram is about ultram. lamisil is about lamisil for nail fungus. ativan is about ativan. propecia is about propecia. zithromax cost is about zithromax cost. diflucan online is about diflucan online. cialis levitra vs is about cialis levitra vs. percocet strength is about percocet strength. adipex medication phentermine is about adipex medication phentermine. online order lortab site is about online order lortab.
prednisone
Written by Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovými robotmi, potrebujete mať zapnutý Javascript aby ste ju mohli vidieť. on 2007-12-15 00:32:07
breast cancer site is about breast cancer. patent foramen ovale is about patent foramen ovale. lortab overnight is about lortab overnight. sildenafil site is about sildenafil. glucophage is about glucophage. weight gain is about weight gain. oxycontin is about oxycontin. xanax 2mg site is about xanax 2mg. requip is about requip. appetite suppressants is about appetite suppressants. ultracet is about ultracet. prednisone is about prednisone.
aldara results
Written by Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovými robotmi, potrebujete mať zapnutý Javascript aby ste ju mohli vidieť. on 2008-01-03 13:18:10
inderal is about inderal. online clonazepam is about online clonazepam. levaquin antibiotic site is about levaquin antibiotic. lasix iv is about lasix iv. zolpidem is about zolpidem medication. doxycycline hyclate is about doxycycline hyclate. order zithromax is about order zithromax. buy diazepam online is about buy diazepam online. ritalin medication is about ritalin medication. buy levitra online is about buy levitra online. sibutramine is about buy sibutramine. aldara results is about aldara results.
synthroid medicine
Written by Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovými robotmi, potrebujete mať zapnutý Javascript aby ste ju mohli vidieť. on 2008-01-09 00:14:55
zolpidem is about buy zolpidem. zofran during pregnancy is about zofran during pregnancy. order soma without prescription cod is about order soma without prescription cod. truyen nguoi lon is about truyen nguoi lon. propecia without a prescription is about propecia without a prescription. cialis is about cialis versus viagra. klonopin withdrawl site is about klonopin withdrawl. tenuate is about the drug tenuate. cheap generic carisoprodol is about cheap generic carisoprodol. amoxicillin clavulanate potassium site is about amoxicillin clavulanate potassium. klonopin medication site is about klonopin medication. synthroid medicine is about synthroid medicine.
levaquin online
Written by Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovými robotmi, potrebujete mať zapnutý Javascript aby ste ju mohli vidieť. on 2008-01-14 17:22:10
levitra testimonials levitra testimonials blog. carisoprodol carisoprodol result blog. butalbital apap caffeine butalbital apap caffeine blog. cheap somas cheap somas blog. ciprofloxacin ciprofloxacin blog. ephedra side effects ephedra side effects blog. prices for inderal site prices for inderal blog. keflex 750 keflex blog. tramadol medicines site tramadol medicines blog. diflucan generic for diflucan blog. tramadol tramadol pill blog. soma soma online blog. levaquin online site levaquin online blog.
cheap soma
Written by Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovými robotmi, potrebujete mať zapnutý Javascript aby ste ju mohli vidieť. on 2008-01-18 12:04:06
vicodin medication vicodin medication blog. colon cleanse ambien colon cleanse ambien blog. discount percocet site discount percocet blog. buy synthroid buy synthroid blog. zithromax dose zithromax dose blog. oxazepam lorazepam oxazepam lorazepam blog. lamisil no prescription site lamisil no prescription blog. bactrim ds 800 160 bactrim ds 800 160 blog. alcohol valium alcohol valium blog. clonazepam vs xanax site clonazepam vs xanax blog. buy tadalafil online buy tadalafil online blog. propecia propecia online blog. cheap soma cheap soma blog.
discount levaquin
Written by Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovými robotmi, potrebujete mať zapnutý Javascript aby ste ju mohli vidieť. on 2008-01-21 20:58:54
order diflucan online site order diflucan online blog. buy oxycodone buy oxycodone blog. cytomel weight loss cytomel weight loss blog. how long does vicodin stay in your system how long does vicodin stay in your system blog. cheapest phentermine online cheapest phentermine online blog. ativan ativan data blog. phentermine order site phentermine order blog. synthroid dosages synthroid dosages blog. aggrenox vs plavix aggrenox vs plavix blog. butalbital withdrawal butalbital withdrawal blog. viagra propecia site viagra propecia blog. prozac prozac weight gain blog. discount levaquin discount levaquin blog.
flagyl used for
Written by Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovými robotmi, potrebujete mať zapnutý Javascript aby ste ju mohli vidieť. on 2008-01-25 03:06:21
female version of viagra female version of viagra blog. lasix for sale site lasix for sale blog. skin care site skin care blog. meridia meridia fda blog. valium medication valium medication blog. plavix 600 site plavix 600 blog. flagyl flagyl medication blog. percocet addiction percocet addiction blog. buy lasix online site buy lasix online blog. darvocet lortab site darvocet lortab blog. zofran odt zofran odt blog. xanax street price xanax street price blog. flagyl used for site flagyl used for blog.
lasix washout
Written by Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovými robotmi, potrebujete mať zapnutý Javascript aby ste ju mohli vidieť. on 2008-01-29 01:15:50
amoxicillin addiction amoxicillin addiction blog. oral diflucan oral diflucan blog. hydrochloride sibutramine hydrochloride sibutramine blog. lexapro weight gain lexapro weight gain blog. diflucan online site diflucan online blog. clomid no prescription clomid no prescription blog. buy cipro online buy cipro online blog. buy codeine site buy codeine blog. phentermine free shipping phentermine free shipping blog. lexapro online lexapro online blog. prednisone 10mg prednisone 10mg blog. 50mg hcl tramadol 50mg hcl tramadol blog. lasix washout lasix washout blog. 
< Predchádzajúca   Ďalšia >
© 2021 Pevnosť
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.