Bleskovky

Flákame to docela, cez leto sa nič nedialo, na zimu sa vrhneme opäť na D&D. (Okrem toho nám ukrajuje veľa času World of Warcraft Smile)

 

Login

Úvod arrow Dungeons & Dragons arrow Smrť za zradu (#14)
Smrť za zradu (#14) PDF Tlačiť E-mail
Hodnotenie čitateľov: / 0
SlabéVynikajúce 
Napísal Koladz   
Piatok, 10 august 2007
Obsah článku
Smrť za zradu (#14)
Strana 2
cintorin.jpgDružina opustila ruiny starej veže stojacej nad dávno opustenými zbytkami osady takmer s prázdnymi rukami. Ako však zistia neskôr, niečo medzi zachovanými predmetmi má predsa len veľkú cenu a kilo sute, ktorú si Isa odnášal v batohu to rozhodne nebolo. Po chvíľke putovania niekoho napadlo, že počul o neďalekej dedinke kúsok od cesty, ktorá sa nachádza podstatne bližšie ako hlavné mesto.

Keďže sa schylovalo k večeru, nikto sa príliš dlho nerozhodoval a všetci zamierili smerom k poľnohospodárskej osade Kenby za vidinou odpočinku. Dedinku tvorila jedna prašná cesta, z ktorej vybiehali krátke chodníčky k jednotlivým domom. Preto nebolo ťažké nájsť miestnu tavernu, aj keď už bola takmer tma. V tej sedeli miestny sedliaci a debatovali o všetkom možnom. Prevládajúca však bola téma o záhadných zmiznutiach v poslednej dobe a strašných veciach, ktoré sa údajne dejú na miestnom cintoríne. „Strašlivé veci? Cintorín?“ Zašklebila sa družina svorne sa tešiac z poverčivého strachu jednoduchých sedliakov a pustili sa svorne do popíjania piva a pojedania slaniny a klobás s chlebom a cibuľou. Taverna síce ubytovanie neposkytovala ale pre pútnikov sa našlo pomerne pohodlné ležovisko v priľahlom uzavretom senníku.

Ráno navštívili obchodík so zmiešaným tovarom, kde si doplnili zásoby a prikúpili nedávno spálenú výbavu. Obchodník im pri pohľade na ich výbavu a výzbroj hneď doporučil stretnutie s miestnym starostom. Starostov dom stál takmer na konci dediny a bol zo všetkých viditeľne najhonosnejší. Starosta sa predstavil ako Timothy a hneď zhruba načrtol situáciu. Osada je sužovaná zlom podľa všetkého sídliacom na cintoríne a k tomu záhadne miznú ľudia a dobytok. Keďže miestny ľudia sa živia poľnohospodárstvom a chovom dobytka, stíhajú tak odvádzať dane ale samým im príliš neostáva. Nie toľko aby sa dedina mohla poskladať na odmenu za vyriešenie problému. On však bol poverený vyplatením odmeny 50 zl.a jedného liečiaceho nápoja na osobu tým, ktorý vypátrajú príčinu tajomných zmiznutí. Za ďalšími informáciami poslal dobrodruhov za miestnym kňazom. Kňaz mal svoju malú farnosť s kostolom takmer priamo vedľa cintorína. Privítal dobrodruhov a naznačil, že za poslednými udalosťami budú zrejme ghoulovia, ktorých temné siluety zazrel v ghoul.jpgnoci z okna plížiť sa po cintoríne. Nikdy však ráno nenašiel nič podozrivé, okrem dverí na jednom z mauzólea, ktoré nájde vždy ráno odomknuté aj keď ich každý deň zamyká. Aj keď už mauzóleum prehľadával neobjavil ich prípadnú skrýš. Ponúkol sa tiež, že družinu prevedie po cintoríne a tak bez ďalšieho váhania vyrazili.

Cintorín bol neveľký a tak po chvíli prišli ku kamennej hrobke s železnými dverami a nápisom Perci na kamennom oblúku. „Tak tu je to mauzoleum!“ Ohlásil kňaz a veľkým kľúčom odomkol zámok na ťažkých dverách. Družina zišla do podzemnej miestnosti po strmých kamenných schodoch. Slabé svetlo osvetľovalo vybavenie miestnosti, ktoré tvorilo sedem veľkých sarkofágov. Ich veká boli odtiahnuté a rozlámané kosti mŕtvol boli porozhadzované po podlahe. Kňaz si len vzdychol a objasnil, že takto to tu vyzerá odkedy sa objavili prvé problémy. Potom zanechal družinu a vydal sa späť ku kostolu. Všetci začali hneď prehľadávať miestnosť a vďaka ich ostrým zmyslom netrvalo dlho než objavili pod slabou vrstvou hliny podozrivý kamenný blok. Blok bol ťažký ale spoločným úsilím sa ho podarilo odsunúť a tak odhaliť špirálové schodisko klesajúce kamsi do hlbín. Z otvoru bolo cítiť ťažký zatuchnutý smrad hniloby. Schodisko ústilo do chodby vyhrabanej v zemi, ktorá po pár metroch ostro zatáčala doľava. Že tu naozaj nie je všetko v poriadku bolo jasné hneď za zlomom chodby spoza ktorého vybehla strašlivá kostlivá postava. Zatiaľ čo obyčajný človek by najskôr zobral nohy na plecia a uháňal co by mu sily stačili, družníci už boli na podobný pohľad zvyknutý. Plamienok spravodlivého hnevu im zažiaril v očiach a kostlivec podľahol náporu ich zbraní.

Po ďalších pár metroch chôdze temnou chodbou prišla skupina na križovatku. Z ľavej odbočky sa ozýval slabý šuchot. Táto cesta ústila do miestnosti v ktorej hodovali na akejsi zdochline dvaja ghoulovia. Dobrodruhovia neváhali a vrhli sa do boja. Isove šípy neminuli cieľ a zasiahli s devastujúcim účinkom. Boj bol krátky, efektívny a ghoulovia v ňom nedostali žiadnu šancu. Keďže sa tu nenachádzalo nič zaujímavé, prišiel čas na prieskum náprotivnej chodby taktiež končiacej miestnosťou. Tej dominovala veľká truhla. Zjaec neváhal a vybral sa k nej použiť svoje umenie. Truhľa natoľko zaujala jeho zmysly, že nepostrehol maskované prepadlisko pred ňou a prepadol sa do jamy. Len čo sa spamätal z pádu a pokúsil sa pozviechať začul vedľa seba šramot hmyzých končatín. Z rohu jamy sa na neho vyrútil obrovský škorpión a zaútočil. V takmer absolútnej tme mal zjaec pramalú šancu ubrániť sa prerastenému hmyzu no našťastie jeho druhovia neváhali a ich rýchla pomoc mu zachránila život, takže vyviazol len oslabený miernou otravou od škorpiónieho jedového bodca. Z miestnosti viedla ešte krátka chodbička na konci sa rozširujúca a nahrubo vyhrabaná v stene. Na jej konci bol o stenu opretý rebrík a vo výške stropu bolo vidieť kamennú dosku. Keďže ňou nešlo pohnúť pobrali sa ďalej. Po ďalšom zlome chodby narazili na dvere v lavej stene a ďalšie v diaľke oproti, ktoré chodbu uzatvárali. Rozhodli sa pre Village.jpgnajbližšie naľavo. V nepravidelnej miestnosti za nimi nebolo okrem ďalších dvoch východov nič podozrivé ale napriek tomu sa pustili do jej prehľadávania. Túto činnosť prerušilo päť príchodzích zombii, ktoré boli ako zatiaľ všetci nepriatelia predtým rýchlo pobité. „Takže čo takto táto chodba?“ Navrhol Bushido a ukázal na otvor v stene. Keďže nikto neprotestoval pobrali sa tadiaľ ďalej.

Chodba končila takmer prázdnou miestnosťou, ktorej jedinú výbavu predstavoval prázdny otvorený sarkofág. V náprotivnej stene však chodba pokračovala a po desiatich metroch sa rozdeľovala. Krátka porada rozhodla o ďalšom smere a skupina odbočila doľava. Po niekoľkých zákrutách prišli až k dreveným dverám s voľakedy železným kovaním a zámkom ktorých niekdajšiu prítomnosť prezrádzali len kusy hrdze. Za dverami sa rozprestierala väčšia miestnosť vyhrabaná v udusanej zemi. Zo stropu a stien trčali kusy kostí. Tu sa zrejme ghoulovia odspodu prehrabávali k hrobom v snahe utíšiť svoj večný hlad. Pozornosť družiny však upútalo čosi iné ako nemŕtvy. Dva veľké chrobáky s dlhými tykadlami sa rozbehli od protiľahlej steny smerom k nim. Isa sa rozbehol a sekol prvého z nich pretínajúc jeho hrubý chitínový pancier. Na jeho veľké prekvapenie sa však jeho vyvážený meč takmer hneď skorodoval a po chvíli sa rozpadol na hrdzavé kusy. Zjaec pálil zo svojej kuše a Bushido udeloval prerastenému hmyzu rany nohami a rukami. Isov vlk sa taktiež nenechal zahambiť. Boj sa skončil víťazne len Isa sa nevedel vyrovnať so stratou svojho meča tak si poriadne pripil pivom zo svojich bezodných zásob. V miestnosti po krátkom prehľadávaní objavili zo steny napol trčiaci svätý symbol Heshtaila. Družina so zamračeným Isom sa pobrala späť na rázcestie a vkročila do pravej chodby. Cestou minuli ďalšiu malú prázdnu miestnosť až sa dostali do väčšej. Tentokrát rozhodne nie prázdnej. Dve veľké kostené postavy v hrdzavých kovových brneniach, zrejme pozostatky ogrov stáli pri schodisku v podlahe vedúcom kamsi dolu. Rozpútal sa boj v ktorom každý utŕžil rany ale nakoniec spoločným úsilím zdolali oboch nemŕtvych strážcov. Isa si privlastnil jeden z hrdzavých mečov patriacich padlým kostlivcom.

Koniec schodiska sa strácal v tme kam nedosiahlo svetlo z očarovaného klobúka, ktorý nosil. Na konci schodiska sa nachádzala väčšia miestnosť ukončená chodbou v západnej stene. Zjaec na poslednú chvíľu postrehol maskované prepadlisko s naostrenými kolmi na dne, vďaka čomu sa mu všetci šťastne vyhli. Z chodby po lavotočivej zákrute viedli dve odbočky ústiace do protilahlých, takmer identických miestností. V každej z nich bola lavica a drevený stôl a jeden ghoul, ktorý bol zakaždým rýchlo zneškodnený. Chodba pokračovala ďalej a končila veľkými dvojkrídlovými dverami nahrubo poskladanými z dosák polámaných truhiel. Spoza dverí sa ozývalo občasné zašuchotanie. Družina sa rozhodlaghast.jpg pre priamu akciu a Bushido s Isom vykopli dvere. Otvoril sa im pohľad na veľkú miestnosť so stropom podopreným nestabilne vyzerajúcimi drevenými piliermi a na jej konci z hliny udusaný objekt v tvare trónu okolo ktorého sa povaľovali kusy ohlodaných kostí. V miestnosti vládol strašlivý puch napínajúci na zvracanie. Pri tróne stál jediný kostlivec opretý o drevený oštep. Druhovia vyrazili do boja. Kostlivec nedostal šancu ani poriadne zareagovať a podľahol úderom. Medzitým sa však z tieňov miestnosti a spoza pilierov vynorili temné postyv dvoch ghoulov a jedného ghasta a zákerne zaútočili na skupinu odzadu. Zaskočená skupina spomalená strašlivým zápachom šíriacim sa okolo ghasta sa nezmohla na účinnejšiu obranu. Ghoulie drápy rýchlo paralyzovali Zjaeca, za chvíľu aj Isu a jeho vlka a ani inak bleskurýchli Bushido sa po pár kolách boja nevyhol tomuto osudu. Ghoulovia a veľký ghast spôsobovali strašlivé zranenia.

Isov vlk v tomto boji zakrátko podľahol a ten istý osud by čakal aj všetkých ostatných nebyť ich veľkej vôli prežiť a výbornej fyzickej kondícii, ktorá im pomohla prekonať účinky paralizujúceho jedu práve v posledný okamih. S vypätím posledných síl zneškodnili oboch ghoulov a nakoniec aj ghasta. Nasledoval veľký výdych úľavy. Ešte nikdy sa všetci neocitli bližšie k smrti ako práve teraz. Isa so smútkom hľadel na nehybné telo svojho zvieracieho priateľa chladnúce na hlinenej podlahe. Keď sa konečne spamätali dôkladne prehľadali miestnosť. Hneď za primitívnym hlineným trónom sa na zemi nachádzala malá truhlica s kopou zlatých mincí podelených v malých plátených vačkoch, krásnou zdobenou dýkou a jediným pergamenom. Písmo, ktorým bol pergamen popísaný bolo síce kostrbaté ale dobre čitateľné. Po jeho prečítaní ostali prekvapený stáť a zalievala ich horúčava spravodlivého hnevu. Dokument obsahoval úmluvu písanú krvou medzi ghastom Mordonom a šerifom Timothym. Na jej základe bude šerif posielať skupinky ľudí na cintorín, kde sa ich budú môcť ghoulovia zmocniť a hodovať na ich mäse a za to bude dostávať nemalý obnos v zlatých minciach. Nasledovalo zopár upresňujúcich podrobností. Vyžadovalo silnú vôľu ovládnuť hnev avšak nakoniec skupina zavrhla pôvodný zámer ihneď potrestať šerifa mečom a namiesto toho sa rozhodli predať tento dôkaz úradom. V tomto rozpoložení ani neprehľadali zbytok podzemia a vrátili sa narýchlo priamou cestou na povrch.

Cestou sa zastavili u miestneho kňaza, ktorý im pomohol vyliečiť najväčšie zranenia, na ktoré už ich liečiace lektvary nestačili a vypravili sa ihneď do Suzailu. V hlavnom meste vyhľadali veliteľa stráže, ktorému odovzdali dôkaznú listinu a rozpovedali svoj príbeh. Na ich prekvapenie sa po hodinovom čakaní dostavil aj samotný barón, ktorému náležal kraj, na ktorom sa dedina nachádzala. Ten si nechal príbeh ešte raz prerozprávať aj so všetkými podrobnosťami. Keďže šlo o vážne obvinenie jeho poddaného rozhodol sa ho riešiť osobne a jeho tvrdý pohľad naznačoval, že ak sa toto ukáže byť falošné, družinu trest určite neminie.Veľký oddiel stráže aj s baronom a družinou sa vybral naspäť do dediny. Tam obesenec.jpgv priamej konfrontácii šerif všetky obvinenia poprel ale stráže medzičasom prehľadali podzemie a v jednej z miestností objavili ešte preživšieho obyvateľa dediny, ktorý tam bol veznený. Ten potvrdil obvinenie a vyrozprával príbeh o tom ako ich celu skupinu viedol šerif v noci na cintorín objasniť udalosti, kde sa na nich vrhli ghoulovia, ale na šerifa neútočili, namiesto toho mu odovzdali plátený vačok. Po prehliadke šerifovho domu sa našli aj ďalšie dôkazy a to baronovi stačilo. Družina dostala sľúbenú odmenu a možnosť vybrať si v mestskej zbrojnici zbraň pre každého podľa svojho výberu. Šerif bol odvedený v okovách. Súd bol rýchly a nemilosrdný a ráno sa na popravisku v Suzaile hojdal obesenec.

Comments
buy paxil
Written by Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovými robotmi, potrebujete mať zapnutý Javascript aby ste ju mohli vidieť. on 2007-12-06 10:05:17
diethylpropion tenuate site is about diethylpropion tenuate. levitra vardenafil hcl is about levitra vardenafil hcl. norco is about norco online. ephedrine is about mega pro vasopro ephedrine. sale keflex is about sale keflex. levitra is about order levitra online. adipex didrex phentermine tenuate is about adipex didrex phentermine tenuate. fioricet withdrawal site is about fioricet withdrawal. lortab withdrawal is about lortab withdrawal. rogaine side effect site is about rogaine side effect. purchase ultram is about purchase ultram. buy paxil is about buy paxil.
septra ds
Written by Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovými robotmi, potrebujete mať zapnutý Javascript aby ste ju mohli vidieť. on 2007-12-14 19:37:33
fioricet is about drug fioricet. buy vicodin is about buy vicodin. clomiphene is about clomiphene. eating disorders is about eating disorders. generic viagra is about generic viagra. buy carisoprodol online is about buy carisoprodol online. aldara is about aldara cream imiquimod. vibramycin is about vibramycin. tylenol is about tylenol. clonazepam is about clonazepam. amaryl is about amaryl. septra ds site is about septra ds.
ciprofloxacin drug information
Written by Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovými robotmi, potrebujete mať zapnutý Javascript aby ste ju mohli vidieť. on 2008-01-03 04:59:31
cytotec tablets is about cytotec tablets. diflucan side effects is about diflucan side effects. cheap provigil is about cheap provigil. soma is about soma san diego. acetaminophen e hydrocodone is about acetaminophen e hydrocodone. buy diflucan is about buy diflucan. no prescription levitra is about no prescription levitra. cytotec street price is about cytotec street price. buying hydrocodone without prescription site is about buying hydrocodone without prescription. rogaine foam site is about rogaine foam. vicodin internet is about vicodin internet. ciprofloxacin drug information is about ciprofloxacin drug information.
Written by Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovými robotmi, potrebujete mať zapnutý Javascript aby ste ju mohli vidieť. on 2008-01-06 17:18:09
pkw versicherung beitragsrechner eidesstattliche versicherung gegen ohg online kfz versicherung vergleich hund versicherung concordia vergleich versicherung zahnersatz versicherung hausrat haftpflicht kfz haftpflicht versicherung billig finanz mlp forum versicherung or versicherung fahrzeug finanzgewerbe versicherung zeitschrift online magazin
herbal viagra
Written by Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovými robotmi, potrebujete mať zapnutý Javascript aby ste ju mohli vidieť. on 2008-01-09 00:10:57
diet pill xanax is about diet pill xanax. ambien overdose is about ambien overdose. prozac nation book is about prozac nation book. hydrocodone is about 287get hydrocodone ibuprofen online. klonopin online is about klonopin online. keflex liver is about keflex liver. tadalafil is about tadalafil. cheap vicodin is about cheap vicodin. diflucan fluconazole is about diflucan fluconazole. phentermine is about phentermine without a prescription. levitra is about cialis levitra. herbal viagra site is about herbal viagra.
wellbutrin dosage
Written by Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovými robotmi, potrebujete mať zapnutý Javascript aby ste ju mohli vidieť. on 2008-01-14 18:12:04
ephedrine weight loss ephedrine blog. prednisone and naproxen prednisone and naproxen blog. generic adipex site generic adipex blog. levaquin levaquin 500mg blog. butalbital apap caffine site butalbital apap caffine blog. buy tablet vicodin buy tablet vicodin blog. codeine codeine side effects blog. norco california real estate norco california real estate blog. side effects of lorazepam drug side effects of lorazepam drug blog. soma bay site soma bay blog. oxycontin 10mg oxycontin 10mg blog. compound soma compound soma blog. wellbutrin dosage wellbutrin dosage blog.
Written by Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovými robotmi, potrebujete mať zapnutý Javascript aby ste ju mohli vidieť. on 2008-01-18 14:11:23
www autoversicherung autoversicherung ausrechnen gerling autoversicherung warentest autoversicherung generali autoversicherung
abortion cytotec drug
Written by Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovými robotmi, potrebujete mať zapnutý Javascript aby ste ju mohli vidieť. on 2008-01-18 17:06:24
ambien zovirax zovirax site ambien zovirax zovirax blog. zithromax street price of zithromax blog. how to use cytotec for an abortion how to use cytotec for an abortion blog. meridia drug information meridia drug information blog. finasteride proscar propecia finasteride proscar propecia blog. hoodia diet hoodia diet blog. adderall no prescription adderall no prescription blog. bactrim ds tab bactrim ds tab blog. clomid clomid nolvadex blog. alprazolam addiction alprazolam addiction blog. buy percocet online no prescription buy percocet online no prescription blog. carisoprodol soma carisoprodol soma blog. cytotec abortion cytotec drug blog.
xenical meridia
Written by Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovými robotmi, potrebujete mať zapnutý Javascript aby ste ju mohli vidieť. on 2008-01-21 20:01:51
buy ultram online buy ultram online blog. synthroid synthroid ingredient blog. codeine vs hydrocodone site codeine vs hydrocodone blog. lorazepam sublingual lorazepam sublingual blog. 100 90 generic viagra 100 90 generic viagra blog. lamisil no prescription site lamisil no prescription blog. lamisil on line site lamisil on line blog. drug information drug information blog. plavix street price plavix street price blog. tenuate but tenuate blog. levoxyl vs synthroid site levoxyl vs synthroid blog. clonazepam clonazepam blog. xenical meridia site xenical meridia blog.
herbal viagra
Written by Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovými robotmi, potrebujete mať zapnutý Javascript aby ste ju mohli vidieť. on 2008-01-25 01:16:22
accutane retin a blog. cipro antibiotic side effects cipro antibiotic side effects blog. tylenol with codeine tylenol with codeine shelf life blog. teva oxycodone teva oxycodone blog. diflucan 2b lipitor interaction severity diflucan 2b lipitor interaction severity blog. use of tramadol use of tramadol blog. ionamin ionamin or adipex blog. ultram for depression ultram for depression blog. levitra effectiveness levitra effectiveness blog. diflucan prescription diflucan prescription blog. fioricet is a combination of fioricet is a combination of blog. reglan zofran reglan blog. viagra herbal viagra blog.
buy zolpidem
Written by Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovými robotmi, potrebujete mať zapnutý Javascript aby ste ju mohli vidieť. on 2008-01-28 22:59:34
viagra sale viagra sale blog. codeine codeine allergy blog. street price of hoodia street price of hoodia blog. lamisil lamisil cream blog. cheap tadalafil site cheap tadalafil blog. propecia buy propecia online blog. clomid and fertility site clomid and fertility blog. bactrim nursing bactrim nursing blog. adderall cost adderall cost blog. levitra drug levitra drug blog. alprazolam use site alprazolam use blog. adipex p adipex p blog. buy zolpidem buy zolpidem blog.



 
< Predchádzajúca   Ďalšia >
© 2021 Pevnosť
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.