Bleskovky

Flákame to docela, cez leto sa nič nedialo, na zimu sa vrhneme opäť na D&D. (Okrem toho nám ukrajuje veľa času World of Warcraft Smile)

 

Login

Úvod arrow Dungeons & Dragons arrow Prastará veža zla (#6)
Prastará veža zla (#6) PDF Tlačiť E-mail
Hodnotenie čitateľov: / 0
SlabéVynikajúce 
Napísal Koladz   
Streda, 06 jún 2007
Obsah článku
Prastará veža zla (#6)
Strana 2
tower_uvod.jpgPočas rozhovoru s Heroldom si Krakonoš dohodol stretnutie s miestnymi čarodejmi a je mu umožnené krátke štúdium pod ich vedením. Narýchlo sa teda rozlúčil a vydal sa do ich sídla. Trojica dobrodruhov zatiaľ vypĺňala čakanie na svojho druha utrácaním peňazí so svojho pokladu.

Rýchlo sa po malom mestečku rozniesla správa o bohatých cudzincoch, ktorí neváhajú pustiť svoje dukáty a obchodníci lstivo zdvihli ceny svojho tovaru do veľkých výšok. V dohodnutom termíne do hostinca prišiel aj Benedikt. Druhovia sa zvítali a na druhý deň na zakúpenom voze ťahanom dvoma koňmi opustili mestečko. Smer veľké centrum oblasti – prístavné mesto Suzail. Cesta ubiehala pomaly, hory sa vytrácali a za pár hodín cesty od prvého rázcestia, cesta smerovala krížom cez rozsiahly kráľovský les. Isa ukázal, že sa v prírode nestratí a jeho úlovok nasýtil družinu. Na druhý deň cesty lesom sa družina utáborila na malej čistinke popri ceste.

V noci sa z hĺbky lesa ozvalo vytie vlkov. Znepokojivý zvuk sa približoval až sa najhoršie obavy vyplnili. Svorka desiatich vlkov zaútočila na tábor. Zjaec pohotovo zobral do rúk horiaci kus dreva z ohniska a udržiaval vlkov z jednej strany tábora v bezpečnej vzdialenosti. Ostatok družiny sa chopil svojich zbraní. Ku kmeňu stromu priviazané kone splašene erdžia a vykopávajú nohami. Snáď náhoda, či zlý odhad skoku zo zadu prikrádajúceho sa vlka spôsobí, že sa jednému z koní podarí kopytom trafit a jeden z vlkov padá k zemi s prerazenou lebkou. Benedikt beží ku koňom a doráža druhého vlka, ktorý na nich útočí. Druhovia zvádzajú náročný boj avšak postupne udolávajú vlčiu svorku. Jej posledné zbytky sa dajú na útek a miznú v temnote lesa. Zbytok noci prebehne bez ďalších incidentov.

Po ďalších troch dňoch cesty vychádzajú druhovia z lesa. Pred ich zrakmi sa rozkladajú rozsiahle planiny. Keďže sa blíži súmrak rozložia teda tábor na hranici lesa. Noc vystriedal deň, slnko príjemne hreje a družina pokľudne putuje krajinou užívajúc si pohodlia cesty na voze. Cesta ubieha príjemne, keď v tom sa pred vozom na neďalekom pahorku pri ceste mihne hlava goblina. Neunikne pozornosti družiny a Zjaec sa vydáva peši oblúkom zistiť situáciu. Po chvíľke sa vracia a oznamuje: „Traja goblini s kušami sa skrývajú na kopci za skupinou kríkov, podľa všetkého je to pasca.“ Po krátkej porade Zjaec na voze akoby nič pokračuje po ceste zatiaľ čo zvyšok družiny obieha pahorok a goblin.jpgvpadnú na goblinov z boku. Tí sú zaskočení prekvapivým útokom a rýchlo pobití. Ani posila ďalších troch goblinov z pahorku na druhej strane cesty nedokáže zvrátiť situáciu. Hneď ako obrali mŕtvoly goblinov padol pohľad druhov na jediný výraznejší bod v krajine, ktorý od cesty nebolo vidieť. V diaľke sa črtá silueta polorozpadnutej veže. Neboli by to dobrodruhovia, keby sa nerozhodli preskúmať túto podľa všetkého starú stavbu. Otočili teda voz z cesty a vydali sa k zrúcanine.

V úpätí pahorku, na ktorom sa týčila poškodená veža, civel čiernotou veľký otvor donedávna podľa pomerne čerstvo rozhrabanej hliny zakrytý veľkou kamennou platňou odvalenou bokom. Priviazali teda kone k neďalekému krovisku a vydali sa do temnej chodby. Už po pár krokoch dorazili do rozsiahlej miestnosti podľa všetkého niekedy starostlivo zdobenej, teraz však už obsahujúcej len zaprasené zbytky. Z miestnosti viedli troje masívne kamenné dvere – na každú stranu jedny. Po krátkej porade už Gogo otváral dvere na pravej strane. Chodba za nimi po približne ôsmich metroch ústila do neveľkej miestnosti. Jej podlaha bola pokrytá vysokou neporušenou vrstvou prachu a okrem masívnej kamennej truhly v jej strede neobsahovala vôbec nič. Pokus o jej otvorenie bol úspešný, avšak Zjaec neodhalil skrytý mechanizmus šípkovej pasce a zo stien vyletelo mračno malých šipiek, ktoré ho zasiahli, avšak našťastie príliš neporanili. Zbytok družiny sa múdro držal v pozadí takže nik iný neutrpel zranenie. Truhlička obsahovala iba niekoľko zlaťákov a pár malých perál. „Tak teraz dvere naproti“ , navrhol ktosi a družina vedená predstavou ukrytých pokladov zaiste nesmiernej ceny, nezaváhala. Dvere chránil jednoduchý zámok, s ktorým si však Zjaec hravo poradil. Tak isto ako v prvom prípade aj za týmito dverami bola krátka chodba ústiaca do miestnosti. Jediný predmet v tejto miestnosti predstavoval o náprotivnú stenu opretý sarkofág stojaci vzpriamene a na jeho vrchu sochu hlavy, z ktorej vyrastali netopierie krídla. Keď všetci vošli do miestnosti hlava zrazu ožila a z jej otvorených očí a úst vyšľahla zelená žiara. S prenikavým výkrikom, ktorý úplne paralyzoval Zjaeca, mávajúc krídlami vzlietla. Gogo, Isa a Benedikt nezaváhali a vyrazili do útoku. Desivá hlava však už bola pri nehybne stojacom Zjaecovi a pritisla ústa na jeho tvár. Zjaec neschopný pohybu pocítil nepríjemný spalujúci pocit desu nútiaci ho vzdať sa svojho vedomia a všetkou svojou vôľou sa mu vzoprel. Tento pocit trval len krátko a ešte raz sa zopakoval avšak Zjaec bol odhodlaný nepodľahnúť. V tej chvíli dopadli zbrane a šípy na lietajúcu Abominaciu a táto sa so škrekom rozplynula. Zjaec sa strhol a cit sa mu vrátil do teraz nehybného tela. Utrel si studený pot z čela a poriadne zaklial netušiac akému strašlivému osudu práve o vlások unikol. Posmešky ostatných členov družiny ako „aha aký milovník“, „cmuuuk“ a iné ho budú sprevádzať ešte nejaký čas.

Po chvíli sa všetci začali sústrediť na ďalší prieskum podzemia a presunuli sa k posledným dverám. Aj tieto boli zamknuté a ako aj na predchádzajúcich, ich zámok neodolal Zjaecovmu umeniu. Za nimi sa tiahla dlhá chodba. Niekoľko splašených krýs, ktoré sa vyrútili priamo oproti bolo rýchlo pobitých a družina vošla do miestnoti na konci chodby. V nej stáli dva kamenné stoly, podľa benediktovho úsudku slúžiace na preparáciu mŕtvol, v kúte sa v práchnivých kusoch starého dreveného nábytku váľalo zopár pokrútených zhrdzavených železných nástrojov. Na stope miestnosti bola pomerne široká oválna diera a odkiaľsi zhora cez ňu viselo lano. Na podlahe bola ďalšia diera malého priemeru. Z ďalšieho prechodu oproti vybehla dvojica bugbearov ozbrojených krátkymi mečmi. Rinčanie zbraní narušilo ticho podzemných priestorov. Boj sa skončil pomerne rýchlo vďaka pohotovým a zladeným reakciám celej skupiny. Obaja bugbeary ležali v prachu a nikto z dobrodruhov neutrpel vážnejšie zranenia. Isa hneď po boji prehľadal obe mŕtvoly avšak nenašiel nič cenné. „Aha lano, idem hore“ prehlásil Gogo a napriek protestom zbytku skupiny začal šplhať do otvoru. Ostatným sa pramálo chcelo šplhať za ním a rozhodli sa preskúmať náprotivnú chodbu. Chodba nebola príliš dlhá a už po pár metroch z nej vybiehala úzka odbočka a oproti sa rozliehala ďalšia miestnosť, ktorej dominoval kamenný stolec na ktorom ležalo telo veľkého bugbeara. Bugbear bol nepochybne mŕtvy. Kusy hnijúcej kože sa mu odlupovali z tváre a brnenie, ktoré mal oblečené bolo takmer rozpadnuté. V jednej ruke držal hrdzavý palcát. Keď vstúpili do miestnosti, jeho telo sa začalo dvíhať z podstavca a nejavilo priateľské umysli. Benedikt vytiahol svoj svätý amulet zamumlal modlitbu a tento sa rozžiaril. Na mohutnú obživlú mŕtvolu to však malo pramalý efekt a s napriahnutým palcátom zaútočila. Isove šípy sa bez efektu zabodli do hnijúcej masy. Začal sa krutý boj, zbrane dobrodruhov spôsobovali len malé škody na veľkom hnijúcom tele zatiaľ čo však rany starým palcátom značne boleli. Gogo medzitým vyliezol na vrchol diery a ocitol sa v malej miestnosti s dvoma masívnymi dverami a strieľňami v stenách. Po krátkom rozhliadnutí zistil, že sa nachádza na prízemí polozrúcanej veže, ktorú videli zvonku. Keďže zatiaľ uspokojil svoju zvedavosť zošplhal dole.

Až vtedy započul zúfalé volanie a rýchlo sa rozbehol jeho smerom. Boj vyzeral takmer beznádejne, keď sa do miestnosti vrútil veľký barbar. Až s jeho pomocou sa družine podarilo zdolať veľkú zombiu avšak ani on neobišiel bez citeľných šrámov. Zjaec neštastne hľadel na svoj kratučký meč, ktorý nedokázal nepriateľa viditeľne poraniť a to ho takmer stálo život. Aj Benedikt sa s hlasným odfúknutím a takmer na pokraji smrti musel oprieť o stenu. Jeho verné kladivo, symbol jeho boha sa ukázalo byť tiež málo účinné v tomto boji. Pochmúrna nálada bugbear.jpgpadla na družinu a zdalo sa, že ich sebavedomie dostalo veľkú ranu. Načreli teda do svojich zásob a zázračné lektvary uzatvorili ich najväčšie rany a pozbierali z pozbierali z podlahy porozhadzovaný menší obnos v zlatých minciach, ktorý sa váľal v prachu. Gogo zatial zreferoval čo objavil hore. Ich ďalšie kroky teda viedli tam. Po menších problémoch nakoniec všetci vyšplhali a pustili sa do priezkumu veže. Prvé dve poschodia boli zachované ale úplne pusté, tretie už bolo s polovice zrúcané a schody ešte smerovali kúsok hore avšak po pár metroch končili na samom vrchu zrúcaniny. Stojac na vrchu posledného zachovalého poschodia z nenazdania začuli práskavé zvuky nasledované trepotaním krídel. Dve lietajúce príšery nápadne pripomínajúce chŕliče z okraja veže, ktoré bolo vidieť zvonka vyleteli a oblúkom sa začali vracať smerom k vrcholu veže. Isa strhol luk a vypálil, jeho šípy však minuli cieľ. Obe Gargoyle sa vrhli na neho avšak Isa vďaka svojím rýchlym reflexom unikol ich drápom.

Po krátkom boji sa obe obživlé sochy chŕličov premenili na kameň a rozpadli na prach. Družina sa ešte chvíľu pokochala výhľadom, ale keďže sa tu nič zaujímavé nenachádzalo, spustili sa znovu do hlbín podzemia. Nikomu sa príliš nechcelo do tajomnej odbočky ale nakoniec zvedavost a dobrodružný duch zvíťazilil. Do čela skupiny sa postavil najmenší člen Zjaec, ktorý mal ako jediný dosť priestoru v stiesnenom prostredí úzkej chodby. Po pár krokoch narazil na pomerne hustú sieť pavučín a pustil sa do ich osekávania. Lepkavé kusy jemnej siete sťažovali jeho pohyb čoraz viac až sa náhle ruka s jeho mečíkom zastavila na hustom zmotku pavučín a jeho pokus o vyslobodenie viedol len k väčšiemu zamotaniu. Už sa za ním s obťiažami predieral Gogo s úmyslom vytiahnuť svojho druha z nepríjemnej situácie keď tu sa odkiaľsi z poza pavučinových závojov na strope spustil veľký pavúk priamo na Zjaeca. Jeho jedovaté kúsadlá hrýzli svoju obeť a nebyť blížiaceho sa Goga, ktorému sa napriek malému priestoru podarilo mečom preseknúť ohavného tvora, poslúžil by Zjaec najskôr ako potrava. Jedom oslabeného Zjaeca sa podarilo pretlačiť na koniec chodby, ktorá našťastie v tomto úseku ústila do malej komnaty. Pavúči jed nebol našťastie príliš silný a malá flaštička protijedu neutralizovala jeho účinky. V miestnosti nebolo okrem pavučín a náprotivnému otvoru v stene nič zaujímavé. Otvor bol podľa všetkého kedysi zamurovaný ale zopár tehál sa uvoľnilo a popadalo na podlahu. Po chvíľke sa družine podarilo povyrážať aj ostatné tehly a rozšíriť otvor tak, aby sa cez neho dalo prejsť. Za ním sa nachádzalo úzke točité schodisko prudko klesajúce do hlbín. Špirálovitý zostup trval pomerne dlho a iba Benedikt bol schopný približne odchadnúť hĺbku, v ktorej sa nachádzali. „Ech, do moradrinovho kladiva, to je dobrých 50 metrov, ručne kopané.“ Zamrmlal trpaslík Benedikt. Koniec schodiska sa nachádzal vo vysokej miestnosti rozmerov približne 5x5 metrov, ktorej dominoval veľký portál s masívnymi kamennými dverami. V ňom bol vyrytý zlovestný runový nápis v neznámej reči. Benedikt predniesol jednu zo svojich modlitieb a písmo pred jeho očami začalo dávať približný význam. „Ty ktorý stanul si na mieste tomto, vedz, že strašlivé je miesto toto, obrať kroky svoje, navráť telo aj myseľ svoju na miesta kam náležia a vymaž vedomosť o mieste tomto z pamäti svojej, ďalej len temnota smrti desivá, ktorá naveky uzavretá byť musí a ty čo strážia priechod k nej nachádzajú sa.“ Benedikt dočítal nápis a ovanul ho zlý mrazivý pocit, akoby ho zovrela veľká kostená ruka. „Brrr citili ste to?“ Spýtal sa Gogo. Zjaec len sucho prehltol a prikývol a Isova ruka inštinktívne siahla po zbrani. „Nuž vojdime keď nás tak pekne pozývajú“ povedal po chvíli Benedikt, keď sa nikto nemal k činu. Dvere boli uzamknuté starým, pomerne zachovalým mechanizmom, ale ako aj všetky predtým aj tento sa Zjaecovi podarilo presvedčiť k spolupráci. Silný kamenný blok sa za škrípavých zvukov a výdatnej pomoci gogových svalov odsunul nabok. Po krátkej porade sa družina dohodla na krajne opatrnom postupe.

Toto rozhodnutie sa ukázalo ako veľmi rozumné a už po prvých pár krokoch Zjaec objavil podozrivú nerovnosť na podlahe. „Aha skrytá pasca“ upozornil a dal sa do jej demontáže. Zrejme však podcenil zložitosť mechanizmu, pretože zo stien vyskočili a hned zaskočili späť po dve čepele z každej strany a iba vďaka rýchlym reflexom mu nespôsobili väčšie zranenie. Druhý pokus bol úspešnejší, skrytý mechanizmus zabzučal naprázdno a čelepe sa len pomaly a neškodne povysunuli. „Hotovo!“ s úsmevom hlásil Zjaec. Z chodby po pár metroch viedla prvá odbočka doprava na konci ktorej bola miestnosť plná spráchnivených zbytkov regálov a hrdzavých harabúrd, zrejme niekedy slúžiaca ako skladisko. Ďalšia odbočka viedla naľavo do väčšej miestnosti s dvoma kamennými stolmi a pár kamennými podstavcami na ktorých boli rozmiestnené hlinené krčahy. „Zrejme preparačná miestnosť“ usúdil Benedikt keď si prezrel stoly. Gogo medzitým stihol porozbíjať pár krčahov ale nič ako prach v nich nenašiel. Tretia odbočka viedla zas pre zmenu doprava a chodba kúsok ďalej ústila do vysokej kruhovej zombi_small.jpgmiestnosti. Padlo rozhodnutie preskúmať najprv odbočku. Tá sa rozšírila smerom doľava do neveľkého priestoru s dvoma nízkymi kamennými lavicami po bokoch a sochou humanoida v plášti s kapusou a mačom v rukách, ktorý sa zrejme časom poškodil a zlomil. Železné dvere ktorými odbočka končila boli zamknuté len pokiaľ sa k nim nedostal Zjaec a tak skupina vošla dnu do rozsiahlej miestnosti. V nej bolo zopár sarkofágov, pohrebných výčnelkou v stenách, na konci výklenok so sochou podobnou tej predchádzajúcej a ďalšie železné dvere. Z kútov miestnosti sa zdvihlo zopár doteraz nehybných postáv.

Družina už s podobnými bytosťami mala svoje skúsenosti. „Nemŕtvi, uvoľnite mi miesto!“ zahrmel Benedikt a napriahol ruku so svojim posväteným amuletom. Známa krátka modlitba rozžiarila amulet a niekoľko kostlivcov padlo k zemi. Ostatok sa sťahoval z dosahu žiariaceho amuletu. Zatiaľ čo Benedikt mumlal modlitby, Isa, Gogo a Zjaec neváhali a pobili zbytok obživlých mŕtvol. Po boji zbežne prehľadali priestor, ale keďže nenašli nič použiteľné pobrali sa pôvodne zamknutými dverami ďalej. Adrenalín z predchádzajúceho boja spôsobil, že poľavili v ostražitosti a pod Gogom, ktorý šiel v predu sa zrazu prepadla podlaha. Hrkot zbraní, pancieru, výkrik bolesti a nadávky sa ozývali z diery v zemi. Gogova telesná konštrukcia vydržala pád a za chvíľku bol pomocou lana vytiahnutý von. Po pravej strane chodby sa nachádzali odomknuté železné dvere. Po ďalších pár metroch končila masívnymi kamennými dverami, ktoré odolali akýmkoľvek pokusom o ich otvorenie. Za dverami naboku sa nachádzala miestnosť s jedným sarkofágom uprostred a soškami démonických bytostí po stenách. Zjaec s Isom sa pustili do prehľadávania miestnosti, avšak Goga najviac lákal sarkofág uprostred. Odsunul jeho veko a v tom momente sa spod neho vyvalil mrak dusivého a jedovatého plynu. Všetkým sa našťastie rýchlo podarilo opustit miestnosť avšak nie celkom bez úhony. V chodbe s plnými dúškami vdychovali zatuchnutý vzduch a ich kroky sťaželi náhlou únavou. Ktosi navrhol oddych a tento nápad sa stretol s úspechom. Až na Benedikta sa všetci uložili v miestnosti s prvou sochou. Benedikt so svojím známim frflaním odkráčal do miestnostis teraz už úplne mŕtvymi nemŕtvymi a uložil sa za sochu vo výklenku. Ich spánok bol neľahký a plný nočných môr. Kedykoľvek sa niekto strhol zo sna a otvoril oči, zbadal v temnote nejasné obrysi ľahkého bieleho oparu formujúceho sa v bizrdne a desivé tvary, nezreteľný šepot sa ozýval z hlbín chodieb. Chladná ruka strachu pevne zvierala ich srdcia.

Po ôsmych hodinách všetci vstali avšak nikto sa necítil oddýchnutý. Ani tento stav však družinu nepresvedčil o zanechaní svojho úsilia a vidina dávnych pokladov a veľkých tajomstiev ostávala stále silná. Vydali sa teda cez kruhovú miestnosť s vetracím prieduchom v strope, z ktorého bolo počuť slabý šelest vetra. Poľahky si poradili s poškodeným mechanizmom ovládajúcim mrežu v priechode do ďalšej časti podzemia a prešli do veľkej miestnosti so šiestimi sarkofágmi v strede, širokou chodbou naľavo a uzučkým prechodom kúsok vedľa nej. Ovanul ich chladný nepríjemný pocit avšak nebol spôsobený vzduchom, keďže sa plamienok v lampáši ani nezachvel. Benedikt vykročil do čela a hlbokým spevavým hlasom predniesol modlitbu za možnosť odhaliť zlo. Slabá červenkastá žiara sa mu zjavila z krátkej uzučkej chodbičky v jednej stene miestnosti. Akoby jej samotné steny boli nasiaknuté slabou esenciou zla. Na jej konci bola zreteľne vidieť do podlahy zapustená masívna kamenná truhla. Gogo sa medzičasom pustil do svojej obľúbenej činnosti – otvárania sarkofágov. V prvých štyroch nebolo nič len vysušené zbytky tiel, ďalšie dve najbližšie pri chodbičke boli úplne prázdne, bez jediného zrnka prachu. Akoby čakali na telo, ktoré ich vyplní, uľahnúť a navždy sa stať ich súčasťou, lákali, vábili. Gogo sa strhol a s miknutím pustil okraj sarkofágu. Benedikt všetkých upozornil na to čo mu prepožičaná moc jeho božstva odhalila. Truhla v chodbičke bola veľmi lákavá avšak nenašiel sa nik kto by nabral odvahu otvoriť ju. Isa začal nahlas spriadať rafinované plány ako sa dostať k jej obsahu avšak tieto neboli príliš technicky prevediteľné. Premýšlali už hodnú chvíľu keď sa z miestnosti, ktorou prišlil ozval slabý zvuk krokov. Zbrane boli vytasené takmer v okamžiku a všetci sa pripravili na boj. Do svetla lampáša pomaly a opatrne vkročila postava elfa s dlhým mečom v jednej a krátkym v druhej ruke. Po krátkej chvíli vzájomného pozorovania, ktoré hrozilo vyústiť v boj sa ozval Gogo. „Kto si a čo tu pohľadávaš?“ Elf sa predstavil ako Kriss a v krátkosti im rozpovedal o tlupe goblinou, ktorá ho zahnala do tohto podzemia. Dovnútra sa neodvážili, ale usadili sa pred vchodom. Tak keďže videl povoz a kone pred jeho vchodom a vnútri čerstvé stopy v prachu rozhodol sa vydať jediným možným smerom. Nepriateľstvo bolo zažehnané aj keď nedôvera zatiaľ pretrvávala. Kriss, ktorého nik neoboznámil z predchádzajúcimi zvlášnými udalosťami bol hneď vyslaný do úzkej chodbičky s truhlou. Nič netušiac sa teda predral medzi stenami a zalomcoval vekom. „Zamknuté!“ oznámil. Zrak ostatných členov sa obrátil na Zjaeca. Ten rezignoval a vymenil Krissa v chodbičke.

Po chvíľke pasovania sa so zámkom v mechanizme cvaklo a Zjaec rýchlo vycúval. „ Tak a je odomknuté, možete otvárať.“ Skupina sa počala pomaly sťahovať do strategických pozícii čo najďalej od chodbičky. Kriss pokrčiac plecami znovu prešiel k truhle a otvoril veko. Prenikavý výkrik doháňajúci k šialenstvu zaplnil priestor a desivý chlad udrel na všetkých prítomných. Temné obrysy tieňov sa začali mihať tesne na okraji zorného poľa dobrodruhov. Keď sa obzreli v snahe zachytiť ich podstatu každý až na Benedikta zbadal bledý kostený éterický obrys siahajúci po ňom desivými drápmi. Strašlivý zjav zaplnil ich zrak na pozadí temnoty a strach nachvíľu paralyzoval ich telá. Bledá ľadová kostená ruka s drápmi sa vnorila do tela. V tom výjavy zmizli a všetci členovia družiny obliaty ľadovým potom sa ocitli znovu v kľudnej tme a tichu. Strach a drtivá beznádej zaplavili ich mysle a ani Benedikt nebol ušetrený tohto pocitu. Po nejakej chvíli sa všetkým podarilo čiastočne ovládnuť. Kriss siahol do truhly. Pomaly vytiahol kôpku dukátov, zlatý náhrdelník, majstrovsky spracovanú strieborne sa lesknúcu dýku a zachovalý zapečatený zvitok, v ktorom Benedikt spoznal vloženú svätú moc obnovy. Ich ďalšie kroky viedli ďalej širokou chodbou na začiatku ktorej sa Zjaecovi podarilo odhaliť a úspešne zneškodniť nášlapnú šípkovú pascu. Chodba končila kamennými dverami, ktorých zámok Zjaec odomkol a kúsok pred nimi odbočkou na konci ktorej boli ďalšie, podobné dvere, avšak tieto boli uzamknuté omnoho zložitejším mechanizmom. Vkročili teda do odomknutých dverí do miestnosti plnej pohrebných výklenkou v stenách a tlupou nemŕtvych zombii a kostlivcov. Družina posilnená o nového člena si s nimi poľahky poradila avšak divný pocit neistoty a beznádeje oslaboval ich ruky a spomaloval reflexy. Priamo oproti bola v malom výklenku ďalšia kamenná truhla. Zjaec ju otvoril a vylovil z nej väčšiu kopu dukátov, bohate zdobenú dýku s vykladanou rukoväťou, niekoľko flakónikov a zvitkov a veľký kľúč. Po rýchlom rozdelení nájdených vecí už všetci s kľúčom v ruke stáli pri najbližších kamenných dverách, ktoré sa im zatiaľ nepodarilo otvoriť. S očakávaním vložili kľúč do otvoru zamykacieho mechanizmu, pootočili a ten sa so sériou hlasných cvaknutí odomkol.

Za masívnymi kamennými dverami sa rozprestierala obrovská vysoká miestnosť s dvoma radmi stĺpov pripomínajúca halu katedrály. Na jej konci bola len temnota. Opatrne začali postupovať miestnosťou kryjúc sa za stĺpy. Svetlo lampáša sa strácalo v diaľke a ani zrak Goga a Benedikta nedokázal preniknúť temnotou v diaľke. Prešli pár desiatok metrov, keď sa temnota pred nimi zavlnila, stiahla do seba a sformovala sa do veľkej levitujúcej gule, absolútnej černe, vyplňujúcej rozsiahly výklenok, na konci lemovaný silnými stĺpmi, spájajúcimi sa do oblúku a pokrytými runami. Svetlo lampáša akoby bolo pohlcované koncentrovanou temnotou z ktorej sálala hrôza. Temná guľa sa zrazu pohla k prekvapenej skupine a z jej okrajov ako chápadla vyšlahli výrastky temnoty sápajúce sa po dobrodruhoch. Výrastky zachytili Goga a po krátkom zápase ho vtiahli do stredu temnej veci. Hneď na to podobne skončil aj Zjaec. Isa vypálil pár šípov, ktoré sa však míňali účinkom. Tak tasil meč a s bojovým pokrikom priskočil na pomoc spolu s Krissom. Benedikt medzičasom mocným hlasom prednášal modlitby. Privolal obrieho mravca, avšak jeho kusadlá nedokázali poškodiť temnotu. Hneď na to sa zjavilo éterické kladivo, ktoré akoby vedené neviditeľnou rukou začalo udierať do čiernej masy. S vypätím všetkých síl a Isovou pomocou sa Gogo oslobodil. Benedikt dvihol svoje kladivo a vrhol sa do boja. Krutý zápas trval niekoľko minút. Výrastky temnoty sa mihali vzduchom snažiac sa polapiť čokoľvek živé a vysať z toho energiu. Svaly dobrodruhov sa napínali na prasknutie a zbrane sa mihali vzduchom. Temnoty akoby pomaly ubúdalo až sa nakoniec všetky výrastky prudko stiahli. Neprirodzená temnota akoby explodovala do priestoru a vzápätí bola bleskovo vtiahnutá smerom k veľkému výklenku kde sa bez zbytku stratila. Svetlo lampáša odloženého neďaleko teraz mohlo poriadne osvetliť priestor. Veľká miestnosť akoby bola nejakým chrámom, avšak vo výklenku nebol ani náznak po akomkoľvek oltári ani ničom podobnom. Znaky na stĺpoch okolo neho nedokázal nikto z družiny ani pri najlepšej vôli preložiť, akoby sa krútili pred očami a dlhší pohľad na ne spôsoboval závrať. Okrem toho sa vo veľkej miestnosti nenachádzalo nič.

Družina sa pobrala von zanechávajúc za sebou tajomstvo tohto miesta neodhalené. Snáď práve to bolo ich veľké šťastie. Kto vie, ak bude osud tak chcieť, možno ich sem ich kroky ešte niekedy zavedú. Posledné zamknuté dvere pri miestnosti s plynovou pascou sa taktiež podarilo otvoriť nájdeným kľúčom. Miestnosť za nimi nebola veľká. Mala steny zdobené reliéfmi zobrazujúcimi kostlivé tváre a obsahovala dva veľké sarkofágy. Medzi nimi stála zombia vo vysokom štádiu rozkladu, po ktorej liezli veľké červy. Zvyknutý na pomalý knísavý krok tohto druhu nemŕtvych boli všetci veľmi prekvapený rýchlosťou akou toto stvorenie zaútočilo. Gogo aj Kriss stihli rozdať rany avšak boli rýchlo zasiahnutý drápmi, ktoré spôsobili značné zranenia. Zopár červou sa údermi odlepilo od zombie a pristálo na nich. Ostatní členovia družiny sa taktiež zapojili do boja útočiac zo všetkých strán. Nepovšimnuté červy sa počas boja zavŕtali Gogovi aj Krissovi pod kožu. Aura desu obklopujúca nemŕtvolu zosilnela, čo bolo moc aj na Goga a ten s krikom a rozšírenými očami zutekal z boja do temnej chodby. „Ústup!!!“ zavolal ktosi a všetci sa takticky stiahli do chodby smerom za Gogom. Toho stretli ťažko oddychujúc v miestnosti za sochou. K slovu sa dostalo zopár liečivých lektvarou a prebehla krátka porada, v ktorej zaznelo niekoľkokrát slovo poklad. Potom sa znovu všetci tvrdohlavo vrhli späť do miestnosti. Desivá zombia sa medzičasom stihla viditeľne zregenerovať avšak úderi zbraní dobrodruhou ju za chvíľu dorazili. Adrenalín z boja pomaly opadol a Gogo s Krissom začali cítiť značnú bolesť a opúšťali ich všetky sily. „Červy!!!!“ skríkol bolesťou Kriss a z hrôzou sledoval hrču pohybujúcu sa mu pod kožou na pleci, ktorá zmizla kdesi pri krku. Zavládla krátka panika.

Gogo skús vypiť aha toto.“ Predniesol Isa jeden zo svojich zbrklých nápadov a vylovil flakónik s lektvarom proti chorobám, ktorý kúpil za menší majetok. Keďže však nik iný nemal lepší nápad Gogo neváhal a obrátil do seba jeho obsah. Po malej chvílke sa bolesť zmiernila. „Asi to zaberá“ Preriekol. Bezradne stojaci Kriss dostal tiež flakónik, ktorý hneď vypil. Po niekoľkých minútach napätia bolesť u oboch úplne prešla. Prišiel čas prehľadať sarkofágy. V každom z nich sa okrem zosušenej mŕtvoly nachádzal majstrovsky prepracovaný stále lesklý meč a zlatý náhrdelník.V blízkej, doteraz zaplynovanej miestnosti plynové mračno vystúpalo k stropu kde sa držalo. V už otvorenom sarkofágu sa na mŕtvole nachádzal náhrdelník so zeleným kameňom. Družina sa pomaly pobrala k východu. Už videli denné svetlo prenikajúce z otvoru pred sebou, keď tu začuli škrekľavé zvuky. „Goblini, úplne som zabudol“ prevravel Kriss. Ako vždy, nasledovala podrobná bojová porada, v ktorej sa prebrali všetky možné možnosti. Tých vzhľadom na zbedačený stav družiny nebolo veľa. Družinový strelec Isa spolu s Krissom a Zjaecom z chodby vystrelili prvú salvu na najbližšiu tlupu goblinov a stiahli sa do chodby. Goblini ani jednou nohou nevstúpili do chodby, avšak vrhli dnu zopár krátkych oštepov. Streľba z dlhých lukov a kuše prinútila goblinov stiahnuť sa od vstupu. Toho využil Gogo s Benediktom a vybehli von bijúc najbližších zelených škreklavcov. Benedikt vybehol ďalej od kraja a uvoľnil cestu ostatným. Rany gobliních obuchov sa neškodne odrážali od jeho ťažkého pancieru. Zjaec aj Kriss prezbrojili na meče a zapojili sa do boja. Isa ich podporoval presnou rýchlou streľbou. Goblini boli zakrátko (ako inak) pobití a ich posledné zbytky zutekali do diaľky. Družina utŕžila len pár šrámov. Hraničiarom Isovi a Krissovi sa podarilo upokojiť a ošetriť doráňané kone. A všetci sa bez váhania vydali ďalej smerom k mestu Suzail. Cesta prešla bez ďalších nepríjemností a po pár dňoch prišli k bránam mesta. Vstup vyžadoval poplatok, ktorý však bez váhania zaplatili.

6tower_mapa.jpg

Comments
infertility
Written by Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovými robotmi, potrebujete mať zapnutý Javascript aby ste ju mohli vidieť. on 2007-12-15 02:13:11
antibiotics is about antibiotics. weight loss is about weight loss. buy vicodin online no prescription is about buy vicodin online no prescription. medical sonography is about medical sonography. butalbital 50 mg is about butalbital 50 mg. alprazolam is about alprazolam. vicodin is about vicodin. depression is about depression. buy fioricet online is about buy fioricet online. methadone is about methadone. etodolac is about etodolac. infertility is about infertility.
zolpidem
Written by Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovými robotmi, potrebujete mať zapnutý Javascript aby ste ju mohli vidieť. on 2008-01-03 16:16:32
phentermine 37 5mg no prescription site is about phentermine 37 5mg no prescription. bactrim ds side effects is about bactrim ds side effects. inderal performance anxiety is about inderal performance anxiety. effects of clonazepam is about effects of clonazepam. buy lexapro site is about buy lexapro. zithromax azithromycin is about zithromax azithromycin. inderal la 80 is about inderal la 80. fioricet is about fioricet picture. online valtrex is about online valtrex. buy alprazolam is about buy alprazolam. lortab elixir is about lortab elixir. zolpidem is about zolpidem.
codeine no prescription
Written by Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovými robotmi, potrebujete mať zapnutý Javascript aby ste ju mohli vidieť. on 2008-01-09 00:02:44
flagyl rx is about flagyl rx. diazepam mylan site is about diazepam mylan. phentermine adipex is about phentermine adipex. codeine phosphate is about acetaminophen and codeine phosphate. buy butalbital is about buy butalbital. bactrim is about bactrim. accutane acne site is about accutane acne. zofran result is about zofran result. reductil sibutramine is about reductil sibutramine. sibutramine phentermine is about sibutramine phentermine. what is tramadol hcl acetaminophen is about what is tramadol hcl acetaminophen. codeine no prescription is about codeine no prescription.
hcl oxycodone
Written by Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovými robotmi, potrebujete mať zapnutý Javascript aby ste ju mohli vidieť. on 2008-01-14 17:07:07
adverse reactions bactrim adverse reactions bactrim blog. ephedrine pregnancy ephedrine pregnancy blog. lasix price lasix price blog. purchase percocet purchase percocet blog. percocet no prescription blog. stacker 2 with ephedrine site stacker 2 with ephedrine blog. hydrocodone lortab hydrocodone lortab blog. snorting hydrocodone snorting hydrocodone blog. zoloft weight loss site zoloft weight loss blog. naproxen soma naproxen soma blog. sibutramine meridia sibutramine meridia blog. viagra buy viagra blog. hcl oxycodone hcl oxycodone blog.
levitra dose
Written by Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovými robotmi, potrebujete mať zapnutý Javascript aby ste ju mohli vidieť. on 2008-01-18 16:21:43
valium valium blog. lamisil patent for lamisil blog. pet pharmacy pet pharmacy blog. prednisone prescribing information prednisone prescribing information blog. pharmacokinetics of paxil pharmacokinetics of paxil blog. side effects side effects blog. hoodia diet pill hoodia diet pill blog. prices for fioricet prices for fioricet blog. phenergan with codeine elixir phenergan with codeine elixir blog. discount drug store tenuate site discount drug store tenuate blog. doxycycline and birth control site doxycycline and birth control blog. phenergan vc with codeine site phenergan vc with codeine blog. levitra dose levitra dose blog.
promethazine codeine
Written by Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovými robotmi, potrebujete mať zapnutý Javascript aby ste ju mohli vidieť. on 2008-01-21 20:22:20
ionamin weight loss site ionamin weight loss blog. tylenol with codeine use tylenol with codeine use blog. adipex order site adipex order blog. soma side effects site soma side effects blog. fioricet flomax fioricet blog. lorazepam ativan side effects lorazepam ativan side effects blog. ultram dose site ultram dose blog. lasix renal scan lasix renal scan blog. wellbutrin online wellbutrin online blog. cytotec dose cytotec dose blog. vicodin w vicodin w blog. zofran pregnancy zofran pregnancy blog. promethazine codeine promethazine codeine blog.
tadalafil drug information
Written by Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovými robotmi, potrebujete mať zapnutý Javascript aby ste ju mohli vidieť. on 2008-01-25 04:30:15
lamisil overnight lamisil overnight blog. soma soma blog. codeine acetaminophen codeine blog. furosemide lasix furosemide lasix blog. alprazolam pill alprazolam pill blog. soma drug interactions soma drug interactions blog. ephedrine ephedrine p57 blog. generic viagra buy generic online viagra blog. clomid pills clomid pills blog. discount plavix discount plavix blog. loss propecia site loss propecia blog. ambien zolpidem ambien zolpidem blog. tadalafil drug information site tadalafil drug information blog.
codeine phosphate result
Written by Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovými robotmi, potrebujete mať zapnutý Javascript aby ste ju mohli vidieť. on 2008-01-28 23:04:06
accutane accutane danger blog. ultram er 200 site ultram er 200 blog. alternative prozac site alternative prozac blog. meridia for sale meridia for sale blog. tylenol w codeine 3 tylenol w codeine 3 blog. norco la real estate norco la real estate blog. alprazolam online site alprazolam online blog. oxycontin oxycontin prices blog. aderol ritalin aderol ritalin blog. hydrocodone site hydrocodone blog. acetaminophen tramadol hcl acetaminophen tramadol hcl blog. effects klonopin medication side effects klonopin medication side blog. codeine phosphate result codeine phosphate result blog.
meridia 15mg
Written by Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovými robotmi, potrebujete mať zapnutý Javascript aby ste ju mohli vidieť. on 2008-02-03 02:55:17
klonopin withdrawal symptom site klonopin withdrawal symptom blog. xanax xanax blog. cipro cipro 500 mg blog. buy hoodia online buy hoodia online blog. generic klonopin site generic klonopin blog. valium online order valium blog. butalbital apap caffeine site butalbital apap caffeine blog. diazepam for sale diazepam for sale blog. ativan prices site ativan prices blog. sibutramine medication sibutramine medication blog. vicodin vicodin blog. adderall overdose site adderall overdose blog. meridia 15mg site meridia 15mg blog.
tylenol with codeine elixir
Written by Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovými robotmi, potrebujete mať zapnutý Javascript aby ste ju mohli vidieť. on 2008-02-09 00:25:53
accutane accutane blog. cruises somas cruises somas blog. accutane accutane medication blog. soma medication site soma medication blog. clonazepam tablet clonazepam tablet blog. hoodia max site hoodia max blog. prices for lexapro prices for lexapro blog. clonazepam withdrawal site clonazepam withdrawal blog. buy zithromax online site buy zithromax online blog. medication plavix side effects site medication plavix side effects blog. adderall use site adderall use blog. tramadol hcl street price of tramadol hcl blog. tylenol with codeine elixir tylenol with codeine elixir blog.
inderal side effects
Written by Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovými robotmi, potrebujete mať zapnutý Javascript aby ste ju mohli vidieť. on 2008-02-13 21:50:05
cipro for sale cipro for sale blog. buy hydrocodone without prescription online buy hydrocodone without prescription online blog. lorazepam how long does xanax stay in your system blog. paxil paxil online blog. adult acne adult acne blog. nexium no prescription nexium no prescription blog. renova partners llc renova partners llc blog. fosamax side effects fosamax side effects blog. hoodia gordonii hoodia gordonii blog. macrobid antibiotic macrobid antibiotic blog. levitra levitra overdose blog. british dragon dianabol british dragon dianabol blog. inderal side effects inderal side effects blog. 
< Predchádzajúca   Ďalšia >
© 2021 Pevnosť
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.