Bleskovky

V časti WH40K/Fluff pribudol preklad Hivefleet Leviathan.

 

Login

Úvod arrow Dungeons & Dragons arrow Nebezpečie číha všade (#48)
Nebezpečie číha všade (#48) PDF Tlačiť E-mail
Hodnotenie čitateľov: / 1
SlabéVynikajúce 
Napísal Pekm   
Streda, 26 marec 2008
48_uvod.jpgAko sa družina utáborila pri ceste tak aby mohol Krakonoš vyhotoviť domček všetci sa s radosťou pustili do oddychovania. Bushido šiel nazbierať do lesa hríby. Za pol hodinku sa vrátil a v jeho náručí boli v šatke zaviazané niekoľké druhy húb. On aj Marduk sa obrátili na Barona, ktorý si chcel na dobre vyzerajúcich hubách pochutnať. Obaja mu však ich konzumáciu neodporučili, keď tu zrazu na neho uprela oči Janette. Začala ho prehovárať takým sladkým hlasom a hovorila mu o toľkých výhodách konzumácie práve týchto surových húb, že sa Baron asi po hodinke nechal presvedčiť na ich zjedenie. Predtým sa ale nezabudol trošku povyhrážať Janettke: „Nepraj si ma, ak náhodou tie huby nebudú jedlé, alebo mi nejakým iným spôsobom ublížia.“ „Neboj sa, samozrejme, že sú čisté a jedlé, veď som sa nejaký čas pohybovala medzi hubármi a viem čo je dobré.“ pochválila sa Janette. Na základe týchto slov, ale za to na Bushidove a Mardukove veľké počudovanie, Baron načrel do šatky a hlad prekonal jeho ochranné mechanizmi v tele. Vrhol sa na tieto huby a jedol ich pokiaľ vládal. Za hodinku však pocítil v jeho tele rôzne pochody. Bolo mu zle a mal šťastie, že mu bolo len zle. Zároveň videl veveričku, ktorá na neho mávala a keďže sa mu zdalo, že ide o starú známu tak jej odkýval tiež. Po tom ako jeho trápenie a fantázie skončili prišlo mu strašne zle.

Na základe toho sa tak strašne nahneval na Janette, že sa rozhodol jej ublížiť tak isto ako to sľúbil. Začal si sťahovať gate a so zaslepenými očami od hnevu sa vrhol na Janette. Jej slabé telo nemohlo odolať silným pažiam Barona a tak sa snažila volať o pomoc aspoň zvyšok skupiny. Marduk však vzýval svojho boha a nejako ho momentálne netrápila priroda3.jpgvzniknutá situácia. Krakonoš s Bushidom však zakročili a treba povedať, že zakročili v poslednej chvíľke. „Neblbni Baron, je to aj tvoja chyba, že si sa nechal nachytať. Ona ťa len presvedčila a tým, že jej teraz ublížiš nič nevyriešiš.“ Snažil sa ho presvedčiť Bushido. Bol rozhodnutý zasiahnuť aj silou a Krakonoš sa k nemu pridal.“Ak ju nenecháš budem musieť zakročiť pomocou mojich kúziel“ „Ja ale nechcem aby si tu zo mňa niekto robil srandu a aby ma niekto vodil za nos a klamal. Máme si predsa dôverovať ak chceme byť v jednej skupine!“ ziapal  Baron a nevyzeralo, že sa ukľudní. Ako tam tak obaja stáli, Bushido bol pripravený použiť silu a Krakonoš kúzla Baron si uvedomil, že mu to predsa za toto nestojí. Že to takto nechcel aj keď bol stále na Janette poriadne nahnevaný. „Ďakujem vám obom.“ obrátila sa na Bushida a Krakonoša Janette. „Neni zač a nabudúce nevymýšľaj také sprostosti.“ odkázal jej Krakonoš. Všetci sa teda pobrali spať. Barona však v noci prebudil zvláštny zvuk a keďže bola tma zľakol sa, či náhodou nejde o prepadnutie. Aké však bolo jeho prekvapenie, keď sa chcel zdvihnúť z postele a na svojom krku pocítil studené železo. Ľahol si späť do postele a pri svojom uchu počul Janettin hlas: „Ešte raz sa o niečo také pokúsiš tak ťa zakolem ako prasa v tej chvíli kedy to budeš najmenej čakať. Ako vidíš nerobí mi problém ťa zabiť aj v spánku tak si dobre rozmysli, či také niečo čo si spravil dnes budeš ešte niekedy opakovať!“ Jej slová zapôsobili na Barona dosť veľkou váhou a treba povedať, že v jeho hlave sa asi už nikdy nezrodí taký hlúpi nápad ako bol ten so znásilnením Janette. Do rána sa nič neudialo a všetci sa prespali celkom do pohody.

Baron síce poránu ešte hľadel divným pohľadom na Janette ale tá si ho nevšímala a hľadala útočisko u Bushida resp. Krakonoša. Viditeľne sa vzťahy medzi Janette a Baronom priroda5.jpgpokazili a Baron si v duchu hovoril, že už ju asi nebude tak strážiť a ochraňovať ako tomu bolo predtým. Ale určite ju nenechá zomrieť pretože je platnou členkou skupiny a pri akomkoľvek dobrodružstve jej pomôže. A tak sa ráno po raňajkách a po úpenlivých modlidbách Marduka a hodinovom písaní a čítaní z knihy Krakonoša vydali na cestu. Predierali sa hustým lesom, ktorý bol poriadne neprehľadný. Nevideli moc ďaleko od seba a preto sa snažili byť v čo najväčšom pokoji a strehu. Postupne sa húštie vytratilo a skupinka prechádzala cez priemerne veľký a priemerne hustý lesík.

V tom sa zpoza jedného z kopcov vyrútilo niečo zo zeme. Niečo čo ešte ani jeden člen skupiny nevidel. Išlo o obrovského červa s dvomi ostrými zubami, ktorými naháňal strach. A nielen tým. Jeho veľkosť bola naozaj obrovská a nachvíľu všetci zaváhali či sa do neho pustia. Bohužiaľ červ ich prekvapil keď sa vynoril zo zeme a tak boli všetci príliš zaskočení na to aby stihli nejako zareagovať. Červ napadlo Barona a spôsobil mu silné zranenia. Potom zaútočili aj členovia skupinky. Ako prvý Baron, ktorý sa priblížil k červovi na dosah aby mohol zasadiť niekoľko úderov obrovským mečom do jeho hrubého tela. Bushido vo svojej mrštnosti pribehol k červovi, buchol mu jeden silný úder a odbehol na dostatočne veľkú vzdialenosť. Janette chcela trošku podkúriť červovi svojou magickou paličkou ale na jej veľké prekvapenie sa z nej iba zadymilo a žiadne kúzlo nevystrelilo. Marduk podporoval purpleworm.jpgskupinu podpornými kúzlami a Krakonoš sa chystal uvedenú beštiu uhranúť kúzlom tak, že by ju uvedené kúzlo úplne paralyzovalo. Bohužiaľ bol červ ťažký oriešok na túto úlohu a tak sa jeho kúzlu ubránil. V zápätí sa červ vrhol na Barona a na jeho veľké prekvapenie ho obtočil v zápase svojím mocným telom. Hneď potom sa k nemu zohol a zhltol celé jeho telo na jeden hlt. To zvyšok skupiny poriadne rozhodilo ale nechceli nechať v tejto situácii Barona samého a pustili sa do likvidovania červa. Baron sa zatiaľ snažil rozrezať svojou vlastnoručne vyrobenou sekerkou mohutné steny žalúdka tohoto červa. Na tretí pokus sa mu to podarilo. Zároveň však Marduk po vzývaní Pelora zoslal silné kúzlo na červa čo spôsobilo, že červ padol na zem, zatriasol sa a už sa viac nezdvihol. V tom istom momente teda vyliezol Baron z jeho útrob čo potešilo celú skupinku.

Comments

Only registered users can write comments.
Please login or register.

Powered by AkoComment!

 
< Predchádzajúca   Ďalšia >
© 2024 Pevnosť
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.