Bleskovky

V časti WH40K/Fluff pribudol preklad Hivefleet Leviathan.

 

Login

Úvod
Mrazivé dobrodružstvo (#41) PDF Tlačiť E-mail
Hodnotenie čitateľov: / 1
SlabéVynikajúce 
Napísal Zaac   
Streda, 06 február 2008
41_uvod.jpg...sediac konečne v útulnom teple krčmy "Plný pohár" v Arabeli druhovia oddychovali a čerpali nové sily z chutného jedla a pohárov plných speneného piva. Preberali sa minulé dobrodružstvá a šomralo sa na nedostatok peňazí, ktoré sa im napriek nájdeniu dračieho pokladu a dobytia pevnosti lupičov veľmi rýchlo míňali. Hlavne po zbesilých nákupoch v Arabeli, kde Marduk s Bushidom vykúpili u miestneho obchodníčka zásoby silného rumu a exkluzívnych potravín, následnej Baronovej a Bushidovej návšteve miestneho domu s veselými slečnami a po ďalších radovánkach. Zdalo sa, že mních si za svojho života užil odriekania až-až a po prežitých dobrodružstvách sa rozhodol užívať si života plnými dúškami, pričom urastený Baron von der Baum s ním hravo držal krok. Marduk strávil pár dní v prenajatej alchymistickej dielni, kde sa popri varení užitočných lektvarov pokúšal vymýšľať nové esencie do destilátov, ktoré plánoval s Bushidom ponúkať vo svojej krčmičke, čarodej Krakonoš sa opäť od skupinky na nejaký čas vzdialil, pričom si popod nos šomral čosi o potrebe hlbšieho štúdia arkánnych záležitostí. Kriss zatiaľ ležal s horúčkou na lôžku, zrejme mal naňho nezdravý vzduch v močiaroch zlý vplyv. Janette behala po obchodoch a snažila sa bystrým okom zlodejky zistiť kde sa dá čo cenné uchmatnúť, pričom si nezabudla zakúpiť zopár pekných zdobených klobúčikov, pre ktoré mala slabosť.

Sediac spolu pri teple krbu v slušnom hostinci im alkohol pomaly stúpal do hlavy a začalo im chýbať nezdravé ovzdušie močiarov, silný mráz na kopcoch aj vrieskanie besniacich netvorov – to sa v druhoch ozývala ďalšia túžba po dobrodružstve...

Zvedavá Žanetka si už nejaký čas všímala osamelo sediaceho šľachovitého mužíka pri vedľajšom stole, ktorý sa tváril vážne ako keby nad niečím hlboko premýšľal, prehodil pár sahuagin.jpgslov s krčmárom, z ktorých vyrozumela že pánko má problémy s dodávkou tovaru kamsi na východ. Neváhala preto a šarmantne sa k nemu pritočila. Po malej chvíli bolo jasné, že scestovalý obchodník - dobrodruh Agrathar uvíta pomoc skupinky skúsených dobrodruhov a ešte aj dobre zaplatí. Žanetka ho vyzvala aby si prisadol k stolu skupinky, ktorej predložili návrh pána Agrathara : „500 zlatých každému vopred a ďalších 1000 po úspešnom doručení zásielky nemenovanému čarodejovi do Highmoonu za horami Thunderpeaks !“. Z ďalšieho rozhovoru vysvitlo, že Agrathar bol najatý mocným čarodejom z okolia Highmoonu aby mu priniesol pravidelnú zásielku kníh, potravín a šatstva, ale keďže cesty sa vďaka vojne s orkami stali nebezpečnejšími, tak sa rozhodol postarať sa o ochranu svojej karavány. Družina dlho nepremýšľala, bez väčších otázok vzali zálohu, objednali si ďalšiu rundu a dohodli sa že ráno po východe slnka sa stretnú s obchodníkom pred hostincom. Po tom ako Agrathar odišiel pripraviť svoj tovar a zvieratá na ráno sa ozval Marduk a navrhol bližšie preskúmať obchodníkove úmysly pomocou moci ktorá mu bola daná Pelorom, s čím družina po predchádzajúcich neblahých zážitkoch s podvodníkmi súhlasila.

Ráno len čo slnko vyliezlo nad mesto už stála skupinka v zložení: Baron, Bushido, Marduk a Žanetka pred hostincom, Krissa stále ešte trápila bahenná horúčka a nechali ho v starostlivosti miestnej liečiteľky Magdy, ktorej štedro zaplatili. Krakonoš ešte vyspával v teplej posteli, rozhodol sa stráviť čas štúdiom a na nejaký čas opustil skupinku. Kone zostali v starostlivosti miestneho hostinca, pretože karavánu s desiatimi mulicami bolo treba sprevádzať pešo. Agrathar spokojne skontroloval výzbroj a výbavu skupinky, akurát sa pozastavil nad polonahým Bushidom veselo stojacim s holou lebkou a vlajúcimi kaderami v studenom vetre, ale keďže na jeho tvári videl spokojný úsmev, tak to prešiel bez komentára, i vydali sa na cestu. Prvé dni prebehli bez akýchkoľvek problémov, aj keď zima už udrela silným vetrom a hustým snežením. Cestou k jazeru, cez ktoré sa mali preplaviť na Agratharovej lodi sa rozhodli druhovia preveriť obchodníkove úmysly ako sa dohodli. Oboznámili ho s rituálom, po ktorom nebude nikto z družiny schopný vedome klamať a Marduk sa dal do práce. Každý účastník rituálu dostal napiť silného rumu do veľkého pohára ( Marduk tvrdil že ak sa kúzlo kombinuje s alkoholom, nebolí z neho na druhý deň hlava ) Pelorov znak v rukách klerika zažiaril a skupinka pocítila jemné brnenie v hlave. Po paľbe zvedavých otázok vysvitlo, že Agrathar má zrejme s družinou počestné úmysly, aj keď úmyslami tajomného mága Zilrusa si už tak istý nebol a povesť v kraji vraj dotyčný mág tiež nemá bohvieakú, nie je veľmi obľúbený.

Ráno sa druhovia pozviechali a vybrali sa s karavánou k brehu jazera, kde už pri móle čakala Agratharova loď. Mulice zvyknuté na tento spôsob prepravy nerobili problémy a poslušne sa nechali viesť do podpalubia. Družina zaujala pozície na palube, Agrathar sa postavil ku kormidlu, napli plachty, napili sa kapitánskeho rumu a vyrazili po jazere ktoré na okrajoch začalo zamŕzať. Zvedavá Ženeta sa nenápadne vytratila do podpalubia, kde skúmala truhlice a náklad, pričom zistila že obchodník ani v tomto prípade neklamal – našla len oblečenie a knihy. Bushido zatiaľ dával pozor vpredu na prove a svojim jasným zrakom pozoroval okolie. Ľadový vietor mu vôbec nevadil, aj vďaka kúzlu odolnosti voči živlom ktoré naňho zoslal Marduk.

Na druhý deň plavby si zrazu ostražitý mních všimol, že lano z provy doteraz voľne visiace do vody je napnuté loď akoby nejaká mohutná sila kamsi ťahala. Neváhal a dýkou lano presekol, na čo hlasno zavolal na skupinku, nech si pripravia zbrane. Baron sa počal hneď hrnúť vpred, ruky ho už riadne svrbeli a túžil po poriadnom boji. Z vody v blízkosti lode water_elemental.jpgsa odrazu vynorili štyria podivní ryboľudia vyzbrojení kušami a krátkymi oštepmi, Bushido spravil odvážne zhyb cez zábradlie a skokom plavmo pristál na kryhe pri neďaleko od nich. V miestach kde vo vode zmizlo lano sa odrazu hladina zavlnila, vyskočili odtiaľ tri postavy stvorené z vody a vrhli sa na Bushida. Svojimi malými pästičkami sa ho márne pokúšali zasiahnuť, mních bleskurýchlo uhýbal. Zrazu sa vzduchom mihli jeho štyri päste, ozval sa dunivý zvuk keď sa uvoľnila energia Ki a dvaja elementáli sa rozplynuli ako hmla. Z paluby lode sa ozvalo rinčanie kovu, to sa Baron vo svojom masívnom brnení pošmykol na zľadovatenej palube. Zrazu na krátku chvíľu nastalo ohlušujúce ticho, Marduk mocným hlasom zvolal meno svojho boha a pozval jeho silu na pomoc pri zničení vodnej hávede. Z neba sa s hukotom spustil mohutný stĺp ohňa a zasiahol dvoch ryboľudí, ktorých okamžite odparil. Agrathar konečne nabil svoju mohutnú kušu a Žanet ledva stihla otvoriť ústa, keď Bushido premenil na hmlu aj posledného vodného tvora, na čo sa vrhol na nešťastného rybočloveka, ktorý si v tejto chvíli neprial nič iné, len byť veľmi ďaleko od víriacich zúrivých pästí. Jeho nesplniteľný sen sa ovšem rozplynul a aj on v krátkej chvíli padol za obeť. Posledný rybočlovek nelenil a vrhol sa do vody. Do trupu lode sa zospodu zaryli akési nástroje, Agrathar zúfalo zavyl a začal panikáriť „loď naberá vodu, musíme rýchlo pristáť !“. Baron pohotovo zbehol do podpalubia, zbadal štrbinu ktorou loď začala naberať vodu, upchal ju akýmisi handrami a svojimi masívnymi päsťami ju uzavrel. „Nič strašné sa nedeje, kľudne doplávame k brehu“ precedil popod fúz. Bushido sa preniesol skokom plavmo na palubu a Agrathar zamieril k brehu, Žanet hľadala dalekohľadom čo najvhodnejšie kotvište a nasmerovala tým smerom Agrathara. Po nedlhom čase pristáli pri brehu,  loď mala malý ponor takže dokázali vyvliecť na súš aj mulice s nákladom. Agrathar skúsene založil oheň v zasneženej krajine, poslal družinu nazbierať suché drevo a pozrel do mapy „Nachádzame sa zhruba tuhľa „ zapichol do mapy prst „asi tri dni cesty od hlavnej kupeckej cesty cez Hulacký les, na ktorú sa musíme dostať, to znamená tri dni cesty po hlbokom snehu v tejto zime. Ako pozerám, snežnice asi nemáte nikto, ešteže som na ne myslel, tu máte každý pár“, s tými slovami vytiahol Agrathar z batožín snežnice a ukázal družine ako sa upevňujú na obuv.

Po celodennom putovaní sa družina zastavila na noc, Bushido a Žanet vytiahli stany, ktoré rozprestreli. Mohutný Baron odmietol spať vo vnútri, zabalil sa do svojich teplých šiat a winter_wolf.jpgdržal celú noc stráž, za čo ho ráno Marduk odmenil hrnčekom silného rumu. Bushido sa vybral na prieskum, ale v silnej fujavici našiel len sneh, sneh, ľad a zamrznutý sneh. Po ďalšom celodennom putovaní si karavána hľadá miesto kde by strávili ďalšiu noc, schádzajú do závetria v malom údolí, keď sa zrazu z okolitých kopcov ozve zavýjanie. Druhovia spozornejú a chystajú si zbrane, z úbočí sa na nich valí svorka bielych vlkov, Baron poťažkáva svoj obojručný meč a teší sa na jatky. Veľké je však jeho prekvapenie, keď prvý vlk zastaví 30 stôp od skupinky a vydýchne ľadovú hmlu, Marduk, Žanet aj Baron su zasiahnutí a koža im praská od silného mrazu. Ostatní vlci pribehnú bližšie a začína sa boj, Bushido rozdáva údery, Baron kosí zoširoka svojim mečom, vlčia krv farbí biely sneh. Žanet sa odvážne zaháňa svojim kordom a Agratharovi sa podarí vystreliť z veľkej kuše. O chvíľu je po boji, všade sa váľajú polámané a rozsekané vlčie telá. Marduk pomocou Pelora vyliečil družine zranenia, založili oheň a pripravili sa na ďalšiu mrazivú noc...

Comments

Only registered users can write comments.
Please login or register.

Powered by AkoComment!

 
< Predchádzajúca   Ďalšia >
© 2023 Pevnosť
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.