Bleskovky

V časti WH40K/Fluff pribudol preklad Hivefleet Leviathan.

 

Login

Úvod arrow Dungeons & Dragons arrow Do dračej jamy (#39)
Do dračej jamy (#39) PDF Tlačiť E-mail
Hodnotenie čitateľov: / 1
SlabéVynikajúce 
Napísal elwe   
Streda, 23 január 2008
39_uvod.jpgO rýchly únik Krakonoša a Isu sa postaral čarodej svojím mocným kúzlom premiestňovania sa z miesta na miesto. Takmer okamžite sa obaja zhmotnili kus cesty odtiaľ v lese. Keďže býkovi jeho obeť zmizla pred nosom vrátil sa strážiť na pozíciu pred vchodom do jaskyne.

Vo vnútri jaskyne medzitým zúril boj. Múmie snažiace sa uniknúť pred spravodlivým hnevom boha slnka, ktorý na nich uvrhol jeho pokorný služobník svätým symbolom Pelora sa zmietali uväznené v mohutných chápadlách vyrastajúcich zo zeme ale bezvýsledne. Drtené ich silou omotávajúce svoje obete znova a znova dali dostatočný priestor a šancu zaútočiť dvom druhom v zbrani – Mardukovi a Bushidovi. Nemohli sa však ani jeden priblížiť na krátku vzdialenosť aby sa aj oni nestali obeťou väzenia čarodejovho kúzla. Bushido tak aspoň vrhá hviezdice po najbližšej z nich. Ako náhle však kúzlo vyprchalo oslabené múmie sa opäť vrhajú do boja. Našťastie pre oboch dostatočne oslabené na to, aby boj rýchlo ukončili vo svoj prospech. Po boji si Bushido všimol v miestnosti nenápadnú páku, no neodvažujú sa s ňou sami dvaja manipulovať a odchádzajú smerom von hľadať ostatných členov družiny.

Vonku sa medzitým Gorgona vracia na svoje miesto. Na scéne sa ale nečakane objavuje posledný člen Kriss a to práve vo chvíli keď Kriss a Krakonoš utekajú pred býkom. Vydal gorgona.jpgsa po stopách druhov dnes ráno a zastihol ich v skutočne nepredvídateľnej situácii. Ostáva preto ležať neďaleko v tráve a čaká čo sa bude diať ďalej. Po tom, ako sa Krakonoš a Isa ocitnú mimo dosah nebezpečenstva, ich sebadôvera rastie takmer exponenciálne. Krakonoš zosiela na Isu kúzlo lietanie a ten letí vpred pomstiť svoj hanebný útek sadami šípov zo svojho luku. Krakonoš opatrnejší na seba zosiela kúzlo neviditeľnosti a tiež sa snaží vrátiť naspäť. Po chvíli si Kriss všimne prilietajúceho Isu ako mieri k stromu a usádza sa na vysokej vetve z ktorej, ako neskôr plánoval spustí smrtiacu spŕšku šípov na pancierového protivníka. Kriss neváha a pridáva sa. Lezie na strom za Isom a prekvapený Isa ho rýchlo uvíta a načrtne plán. To už si však oboch skamenených nominantov všíma Gorgona. Behom sa rúti k stromu a vráža doň. Jej mohutné kovové telo zatrasie s aj tak silným stromom ako si obaja vybrali. Kriss sa snaží nemyslieť na to, čo by sa stalo pokiaľ by si k posedu vybrali strom tenší. Napriek dobrému posedu náhoda chcela, aby sa Isa zošmykol zo svojej vetvy a letí dole. Kriss ho však bezpečne zadrží a Isa si pri pohľade nadol evidentne vydýchne. Nie je však jediný kto si v krátkom časovom úseku vydýchne.

Rozzúrená Gorgona, ktorej už medzitým stihol Isa poslať zopár dobre mierených rán lukom sa oprie prednými kopytami o strom a vydýchne z nozdier silný závan zeleného jedovatého oparu. Ako hustá zelená hmla rozptyľuje sa táto do všetkých strán, prelieva sa ponad konáre, obopína kmeň stromu, klesá k tráve I stúpa ku korune stromov zároveň. Mohutný oblak ktorý tak vznikne strávi do svojich útrob aj Krissa a Isu. Tí prekvapení zatajujú dych no bezvýsledne. Lepkavý opar im dolieha na pokožku a tá okamžite tvrdne. Nestačia zo seba vydať ani hlásku údivu, bolesti, prekvapenia či strachu a ich telá zrazu skamenejú. Obaja hraničiari, spätý s prírodou umierajú bok po boku v prírode a to priamo na strome. Básnik by túto scénu nazval romantickou, no Krakonoš ktorý toto vidí na vlastné oči strašlivou. Býk stojaci pod stromom v tejto chvíli by situáciu popísal pekne skurvenou, pretože dvesto libier kameňa mu práve letí v ústrety nadol a bezpečne si nachádza miesto na býkovom chrbte. Bežného smrteľníka by zarazil tento náraz isto aspoň dvadsať palcov do zeme, nie však kovové mohutné zviera. To zranené pádom kamenného bloku ktorý bol kedysi Isom odchádza späť k jaskyni.

Nanešťastie práve v tom čase jaskyňu opúšťajú Marduk a Bushido. Bushido si všimne posledné zlomky času Isovho života a jeho ústa samovoľne vydajú ston, niečo ako: „A kur…“. Býk začuje poznámku a všimne si nové postavy. Na nich sa nasledujúce minúty bude snažiť vyliať svoj hnev z pádu ťažkého kameňa, to sú tie obete, ktoré rozdupe svojimi kopytami. Bushido s Mardukom majú však na situáciu iný názor. Obratný a rýchly mních s kňazom zakutým do panciera sa vrhnú nebezpečenstvu v ústrety a čoskoro ho zdolávajú. Mŕtva Gorgona padá k zemi.

Krakonoš prichádza k obom preživším druhom a dumajú ako naložia so svojimi skamenenými druhmi. Nevedia však ako ich vrátiť medzi živých a preto ich kamenné postavy bodak.jpgpremiestnia k jaskynnému vchodu. Po chvíli nad stratou druhou preváži zvedavosť a zodpovedný pán M., chýbajúci a zajatý Barón, to všetko môže skrývať táto jaskyňa. Rozhodnú sa teda, že skúsia ešte kus cesty dovnútra jaskyne preskúmať. Vydajú sa napravo a v malej miestnosti na nich zaútočí zvláštne tmavé stvorenie. Zaskočený nepriateľ našťastie nestíha použiť vražedné schopnosti ktorými disponuje a druhovia tak skolia toto monštrum skôr ako sa stane niečo nečakané. Družina to netuší, ale práve v tejto chvíli sa k nim konečne obrátila šťastena tvárou. Bodak je výnimočne silný nepriateľ.

Podzemie v tejto časti končí a rozhodnú sa preto pokračovať v tmavej miestnosti kde predtým pobili múmie a kde našli malú nenápadnú páku. Tú zatiahnu a ona im odhalí chodbu kamsi do útrob kopca, do hustej tmy. Krakonoš po chvíli mumlania zošle na Bushida mocné kúzlo umožňujúce mu vidieť aj v tme a Bushido sa snaží potichu nepozorovane dostať napred a zistiť čo ich tam čaká. Ako sa neskôr ukáže, nápad to je vskutku dobrý. Po chvíli sa chodba rozširuje a odhaľuje tak veľkú miestnosť v jej rohu Bushido zazrie menšieho kosteného draka a oči sa mu rozšíria strachom. Na chvíľu prestáva dýchať v panike aby ho obluda náhodou nezapočula. Tá však spí a votrelca si nevšíma. Potichu sa vráti nazad a druhov varuje. „Preč, rýchlo preč, drak!“ popisuje obludu a všetci zdesene opúšťajú jaskyňu. Ako ďalej? Aký je plán? Čo podnikneme ako ďalší krok? Dohadujú sa traja členovia hodný kus ďalej v lese. Napokon sa dohodnú na nasledovnom. Prespia tu a pokúsia sa na druhý deň poraziť zlé stvorenie vlastnými silami. Oslabení o dvoch druhov sa pokúsia čeliť drakovi. Dosť bolo útrap od tajomnej postavy reprezentujúcej pána M. dosť bolo utrpenia, hodlajú mu čeliť. Na druhý deň vojdú potichu a opatrne do jaskyne. V miestnosti s pákou pred silnou príšerou použijú Marduk aj Krakonoš svoje podporné kúzla. Ich repertoár sa zdá byť nevyčerpateľný ako zosielajú jedno za druhým. Bushido sa pred nimi mení, zväčšuje, rozmazáva, obaľujú ho ochranné aury a posvätenia, tak isto aj Krakonoša a Marduka. Posledným požehnaním je log rumu. Je čas vyraziť.

Bushido sa opatrne približuje chodbou. Príšera opäť spí. Majú obrovské šťastie a budú tak môcť pravdepodobne využiť moment prekvapenia. Bushido sa zakradne až tesne za obludu a zaútočí. Jeho päste dopadajú na draka tvrdo takou rýchlosťou, že náhodnému pozorovateľovi by sa javili ako rozmazané. „Za dracolich.jpgDijódu!“ kričí mních a neprestáva útočiť. Drak, napriek tomu, že je mláďa sa vztýči a pred Bushidom sa zjaví v plnej svojej ozrutnosti. To už chodbou vbiehajú Marduk a Krakonoš a od vchodu sa snažia zosielať silné kúzla na zničenie nečistého stvorenia. Krakonoš domumlá akési silné kúzlo a z jeho rúk vytryskne spaľujúci oheň. Ten však ako sa zdá nezraňuje príšeru a tá začína bojovať. Je však zaskočená silou prvého úderu a jej útoky sú nepresné a neúčinné. Marduk ani Bushido nelenia ani zlomok sekundy a vrhajú sa na draka všetkou svojou silou. Tak tvrdému, zúrivému odhodlaniu a útoku nedokáže čeliť ani drak. Jeho prelámané kostené údy o chvíľku dopadajú na čiernu hlinenú zem. Traja druhovia stoja nad mŕtvym drakom ako komando smrti. Dokonalé víťazstvo - hodné rytierov.

V miestnosti po sa však nachádza ešte čosi iné. „Teleportačná brána“ prehovorí napokon múdro Krakonoš. A po krátkom skúmaní dodáva: „Pravdepodobne jednosmerná“.  Ako ďalej? Vojdú druhovia hnaný pomstou pánovi M. alebo záchranou Baróna dovnútra?

Comments

Only registered users can write comments.
Please login or register.

Powered by AkoComment!

 
< Predchádzajúca   Ďalšia >
© 2024 Pevnosť
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.