Bleskovky

V časti WH40K/Fluff pribudol preklad Hivefleet Leviathan.

 

Login

Úvod
Knightwood PDF Tlačiť E-mail
Hodnotenie čitateľov: / 1
SlabéVynikajúce 
Napísal Vajsman   
Piatok, 23 november 2007
knightwood.jpgPanovník Karol I dal postaviť hrad pred 180 rokmi od dnešného dátumu. Viedla ho k tomu myšlienka mať hrad, ktorý by bol nedobytný. A bol by stál v plnej kráse dodnes, nebyť zradcov v radoch jeho potomkov. Karol I vlastnil malý kaštieľ na severe, terajším menom Castle kilgrave.

Bol to šľachtic, ktorý vedel do akých obchodov ma vložiť peniaze. Nakoľko nemal prístup k moru ani k rieke jeho obchody sa mu zdali stále poslabšie a rozhodol sa vystavať hrad menom Knightswood, ktorý by sa týčil nad riekou a mal by iba jednu vstupnú bránu, ktorá je na konci strmého kopca. Pre dobyvateľov priam nemožné dobyť tento hrad. Karol I ale najprv založil pod hradom lodenicu, ktorá mu zanedlho začala vynášať zlaté mince na stavbu hradu. Hrad sa objavil v plnej kráse za päť rokov, čo bola krátka doba, ale jeho múry od rieky nepotrebovali byť nepriestrelné, žiaden smrteľník by sa zo strany rieky nedostal cez hradby. Hrubé múry museli byť len na prednej úzkej strane kde bola vstupná brána. Po dokončení hradu sa celá rodina Karola I presťahovala do nového sídla. Hrad nebol nikdy dobytý počas vlády Karola I ale jeho potomkovia už nevedeli vládnuť mocnou a rozhodnou rukou. Nechávali sa ovplyvňovať inými šľachticmi.

Až keď na trón zasadol Karol IV hradu bola predpovedaná záhuba. Jeho hostiny a pitky nemali konca kraja. Všetky zdedené peniaze a majetky poľahky porozhadzoval rôznym úžerníkom, až napokon prišli zlé časy občianskych vojen. Karol IV nemal peniaze na armádu a tí, čo zostali, zostali len preto aby z neho ešte získali posledné zlatky. Povrávalo sa, že vojak menom Jaris zapredal svojho pána za 5000zl a počas nočnej stráže vpustil do hradu nepriateľa cez tunel, ktorý slúžil ako posledná úniková možnosť. Hrad padol za niekoľko hodín a dym z horiaceho hradu sa šíril po ďalekom okolí. Ani pomoc z Arabelu, ktorú po zhliadnutí dymu na horizonte poslal vtedajší panovník už nestihla zachrániť Karola IV jeho rodina bola zavraždená a jeho vojaci pobití na hlavu. Vojsko vyslané z Arabelu sa muselo stiahnuť - terén bol pre nich vyčerpávajúci a boli v značnej nevýhode, keď zistili, že je už po boji a že sa boj obrátil len na ich smer vzdali sa ďalšieho obliehania zdevastovaného hradu a vrátili sa naspäť do Arabelu. Knighwood zostal po tomto nájazde nepriateľov vyrabovaný a plný zmasakrovaných mŕtvol ktoré zanedlho pohltil oheň. Od tých čias zrúcanina patrí mestu Arabel, ktoré na jeho opravu nikdy nevydalo peniaze a tak sa stalo, že bez oprávnenia hrad začali využívať rôzne skupiny, ktoré patrili k zlodejom a nájomným vrahom. Panovník Rossenberg, vládca Arabelu a blízkeho okolia preto vydal rozkaz aby sa usporiadala dražba zrúcaniny, ktorú hádam niekto opraví a Rossenberg bude môcť mat zase svoje dane z Knightwoodu.

knightwood_big.jpg

Comments

Only registered users can write comments.
Please login or register.

Powered by AkoComment!

 
< Predchádzajúca   Ďalšia >
© 2024 Pevnosť
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.