Bleskovky

Flákame to docela, cez leto sa nič nedialo, na zimu sa vrhneme opäť na D&D. (Okrem toho nám ukrajuje veľa času World of Warcraft Smile)

 

Login

Úvod arrow Warhammer 40K arrow Templář
Templář PDF Tlačiť E-mail
Hodnotenie čitateľov: / 3
SlabéVynikajúce 
Napísal Mortimer   
©tvrtok, 09 august 2007
Obsah článku
Templář
Strana 2
templar.jpgStál jsem na můstku, opřen o černý obouruční meč, a díval se průzorem na planetu pod námi. Z warpu jsme vystoupili před necelou půlhodinou a teď se před námi rozevřel pohled na to, kvůli čemu tu jsme. Tyros Prime.
Planeta postižená snětí Chaosu, obklopená  závojem prokleté blokády. Planeta zmírající v křečích bojů o její povrch. Planeta doufající v přesný chirurgický zákrok sil loajálních pravdě a Císaři.
A my jí tu očistu přineseme. Lodí se nesl ryk sirén, ženoucích posádku na bojová stanoviště, můstek samotný naplňovalo rytmické prozpěvování technokněží, kteří vyvolávali strojové bohy a prosili je o pomoc v nadcházejícím boji. Jejich zpěv sílil a klesal jak měnili nápěvy, určené pro různé litanie.
Odvrátil jsem se a vydal k dokům pro výsadkové kapsle. Boj obřích lodí v nicotě mne nijak nezajímal. Nikdo si nemůže být jist jestli nepřítel zůstal naživu, jestli se Císařův očistný plamen dotkl všech poskvrněných částí... A navíc – není krásnějšího pocitu než když člověk zaboří svou zbraň do kacířových útrob a nechá jeho krev tryskat vysokým obloukem do ztracena....
Došel jsem ke svému stanovišti, námořník dohlížející nad naloděním na mne krátce pohlédl a pak si mne odškrtl na seznamu. Neodvážil se mne nijak popohnat ať už slovem či pohybem – ostatně, nebylo toho nijak potřeba. V kapsli jsem se krátce pozdravil s ostatními bratry a nechal se od servitora připoutat. Věnoval jsem poslední pohled okolí a mému posvěcenému meči a ponořil se do modliteb k Císaři.
Hluk z doků za chvíli odumřel, jakmile za posledním z nás zapadl hermetický uzávěr průlezu. O situaci panující venku nás tak mohl informovat jen hlas důstojníka ozývající se z reproduktoru nad námi.
„Připravte se, výsadek za patnáct minut.“ Nenechal jsem se vyrušit z klidu a dál pokračoval v litanii. Po pěti minutách se hlas ozval znovu. Tentokrát o něco ostřejší.
„Pozor, přibližují se k nám nepřátelské obranné síly. K bojovému kontaktu dojde za čtyři...tři...dva...“ Zbytek zanikl v rachotu, který se z reproduktoru ozval a jeho ozvěna pronikla i z loděnice skrz tlusté pancéřové stěny naší kapsle.
Okamžitě jsem se probral – tohle znamenalo zásah a to se nemělo stát.
Loď se mohutně zachvěla a my s ní – kapsle přenesla každý otřes do nejmenších detailů. Pohledem jsem přeletěl kruh bratří okolo mne. Všichni se tvářili nezúčastněně ale v očích jsem jim četl vztek, že zemřou aniž by se dostali do kontaktu s nepřítelem. Vztek...a strach z toho samého. Nijak jsem jim to nezazlíval, myslel jsem na to samé.
Takto proběhlo několik minut. Ticho rušilo jen praskání a šum z reproduktoru a občasné zakvílení trupu lodi. Pak se znovu ozval důstojník z můstku, který nás měl na starosti. V jeho hlase bylo slyšet podtón bolest.
„Dostali jsme několik přímých zásahů a padáme na povrch planety. Půlka posádky je mrtvá, zahynulo i několik výsadků v kapslích. Vy ostatní se připravte na nouzové opuštění lodi. Pokusíme se vás vystřelit do atmosféry jak nejlépe to půjde ale...v této situaci není nic jistého.“ Na chvíli se odmlčel a pak jen rychle dodal: „Císař vás ochraňuj...“ Pak se ozvalo klapnutí a reproduktor se odmlčel.
Pohledem jsem se setkal s Arghadem, jedním těch, kteří se mnou sdíleli tuto hrobku. Kývli jsme na sebe a nasadili si přilby. Hlasem, přilbou změněným do temné dunivosti, jsem si začal opakovat jeden žalm za druhým – nejprve modlitbu za bratry, kteří zahynuli v rozdrcených kapslích a potom litanie určené šťastnému přistání. Ostatní činili totéž.
Kaple se s námi krátce zatřásla a pak pomalu zhoupla, jak nás uchopil drapák jeřábu a zařadil nás do fronty k výsadkovým vratům. Pevně jsem zavřel oči a znásobil snahu při opakování modliteb. Podlaha a s ní celý vnitřek kapsle se v pravidelných intervalech posouvala v řadě ale já cítil jen jemné pohupování vždy když jsme se dali do pohybu.
„Pane náš, Císaři věčný, jenž ve Zlatém Trůně dlíš...“
Ozvalo se ostré klapnutí když jsme se dostali na řadu a drapák se s námi ostře otočil nad otevřená vrata. Vteřina či dvě...a pak jsme začali padat...
Okamžitě jsem pocítil jemnou závrať a lehkost, která se mě snažila vytrhnout z místa ale popruhy mě bezpečně udržely. Pak, po nekonečných vteřinách, se spustily brzdící motory a mě se vrátila tíže, několikrát znásobená obrovským přetížením. Zaťal jsem zuby a drtil mezi nimi žalmy. Kapsle se celá roztřásla atmosférickými vichry a její vnitřek se naplnil řevem motorů. Zbroj se mi automaticky přizpůsobila zvyšující se teplotě, vznikající třením o venkovní vzduch.
Donutil jsem se otevřít oči – kvůli přetížení to šlo pomalu a těžce – a podívat se na obrazovku přede mnou. Zobrazovala přibližující se povrch a i přes strašnou vzdálenost, která nás od něho oddělovala jsem pozoroval zuřivost bojů – odlesky plamenů, zášlehy těch nejmohutnějších zbraní... Obě srdce mi radostí poskočila když jsem zjistil, že míříme do největší vřavy.
Motory na malou chvilku umlkly a kapslí otřásla tlumená detonace, odpalující tepelné štíty. Pak se zapojily sekundární trysky a my zpomalili ještě víc než předtím. Implantáty se mi začaly probouzet k životu a pumpovat do žil větší množství adrenalinu a jiných stimulantů v očekávání brzkého boje. Přítok živin jsem poněkud zmírnil abych si dokázal uchovat chladnou hlavu i v těch nejzuřivějších řežích. Tedy, ne že bych to potřeboval...
Pak se vypnuly i druhé motory a já se připravil na náraz. Dva údery srdce se nic nedělo a během třetího jsme dopadli na zem. Síla nárazu mě vtlačila do sedačky a zarazila hlavu mezi ramena. Celé tělo se mi smrštilo jak papírová hračka když ji malé dítě zmuchlá v dlani. Uši mi naplnil rachot drceného pancíře, jak obrovská síla pozemské tíže mačkala kapsli a drtila ji o povrch planety do haldy šroty. Vteřinu nato se probudily nálože ve stěnách a odpálily improvizované východy ven. Na špičce kapsle se rozeřval těžký bolter, poskytující nám prvotní ochranu a zabavující v první chvíli nepřítele.
Na hrudi se mi rozstřelily bezpečnostní pásy a do ruky vskočil připravený meč, jak nám strojoví bohové této kapsle poskytovali poslední službu a zároveň se s námi loučili. V mžiku oka se mi vyčistila hlava a já se rozhlédl kolem. Bratři se chápali svých zbraní a vzduch začaly plnit první výkřiky naplněné chtivostí po krvi.
Jen jeden se nezvedal – Arghad. Hlavu měl zkroucenou na stranu, kam by se za normálních okolností nikdy nemohla dostat. Rychle jsem mu věnoval krátkou modlitbu za odchod k Císaři a pak na něj zapomněl...
V lebečním sluchátku se začaly ozývat hlasy ostatních přeživších a já vyběhl ven, do boje.
     ***
Hnal jsem se k opevněným pozicím na konci ulice a divoce přitom řval, touha rvát z nepřátel kusy masa byla nepřekonatelná. Tělo mě poslouchalo dokonale, částí mozku jsem proto dokázal vnímat okolí aniž bych se musel něčím nechat vyrušovat.
Výsadkových kapslí s insigniemi naší lodi dopadlo žalostně málo, ještě méně jich přineslo živý výsadek. Z naší kdysi pyšné jednotky tak zbyly jen žalostné zbytky. O důvod navíc krvavě splatit svojí přísahu Imperátorovi a lidstvu. Chuť pomsty mi naplnila útroby a já se rozběhl ještě rychleji.
Nohy mě nesly blíž a blíž, přitom jsem řval divoké nadávky a v duchu se modlil k Císaři. Kolem mě zvonily kulky rozstřikujíc na všechny strany bahno a kusy napůl zetlelých těl.
Doběhl jsem k barikádě z betonu vytrhaného z vozovky a okolních domů a jedním mohutným skokem jsem se dostal za ni. A tam jsem zjistil celou pravdu o nepříteli. Místo malých postaviček Tau, těch modrých cizáků, mne obklopovalo moře postav oděných v keramitu stejně jako já. Jenže jejich brnění nebylo lesklé a posvěcené jako to moje, ale plné rzi, špíny, sněti a pokryté nesvatými symboly, z nichž bolely oči.
Staré záznamy tedy nelhaly.
Zrádcovské legie, prokletí mariňáci, opovrhovaní zrádci....existují.
To poznání mi vlilo do žil neuvěřitelnou dávku zuřivosti. Ramenem jsem vrazil do jednoho z kacířů, tak silně, až upadl na zem. Mečem jsem přitom rozsekl hlavu jinému. V plochém oblouku jsem se ohnal zpět a další z heretiků přišel o ruku i se zbraní, nohou obrněnou v keramitu jsem přitom ležícímu zrádci prošlápl hrudník. Stal se ze mně vraždící stroj, který  sekal nalevo napravo a s každým úderem přinesl smrt a zmrzačení do řad prokletých nepřátel. Do vzduchu jsem přitom řval svou výzvu a hledal někoho kdo by se mi mohl rovnat. Marně. Šampióna Temných templářů dokáže ohrozit máloco.
Celá řež netrvala ani tři vteřiny a kolem mě už přes barikádu skákali zbylí bratři, všichni spouštějící své svaté rotomeče na plný výkon. Krátce jsem se pomodlil k Císaři jako poděkování za dobrý boj a rozhlédl se kolem.
Mariňáci Chaosu ve zmatku ustupovali zpět nemilosrdně masakrováni Templáři a vzduchem se nad všemi nesl mohutný ryk bitevního šílenství – jaká to rajská hudba pro mé uši!
Otřel jsem si ještě horkou krev z masky abych lépe viděl a pak si ji sundal a odhodil stranou. Chtěl jsem ochutnat smrt na vlastní kůži. Ve sluchátku i všude okolo jsem slyšel vítězný řev mých bratří, přinášející slávu Císařovu do těchto zapadlých koutů.
Zhluboka jsem se nadechl a pak zařičel smíchy. Život umí být tak krásný!

Comments
zofran
Written by Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovými robotmi, potrebujete mať zapnutý Javascript aby ste ju mohli vidieť. on 2007-12-15 03:36:10
diet pill is about diet pill. nexium is about nexium. rivotril is about rivotril. ativan is about ativan. high cholesterol is about high cholesterol. tramadol is about tramadol. keflex site is about keflex. tenuate tablet is about tenuate tablet. vicodin site is about vicodin. achromycin site is about achromycin. zanaflex is about zanaflex. zofran is about zofran.
buy flagyl online
Written by Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovými robotmi, potrebujete mať zapnutý Javascript aby ste ju mohli vidieť. on 2008-01-03 12:31:20
diflucan 2b lipitor interaction severity site is about diflucan 2b lipitor interaction severity. dex l10 hoodia gordonii is about dex l10 hoodia gordonii. zithromax site is about zithromax. butalbital is about butalbital. buy soma carisoprodol is about buy soma carisoprodol. order adipex site is about order adipex. buy ativan online is about buy ativan online. phentermine no doctor site is about phentermine no doctor. lamisil is about lamisil and alcohol. norco is about norco result. female viagra is about female viagra. buy flagyl online is about buy flagyl online.
cheap lortab
Written by Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovými robotmi, potrebujete mať zapnutý Javascript aby ste ju mohli vidieť. on 2008-01-08 22:06:49
ritalin alternative is about ritalin alternative. valtrex dosing regimens is about valtrex dosing regimens. ultram during pregnancy is about ultram during pregnancy. buy tadalafil is about buy tadalafil. tadalafil dose is about tadalafil dose. take viagra is about take viagra. klonopin is about buy klonopins. 10 hydrocodone lortab rss feed is about 10 hydrocodone lortab rss feed. zithromax online is about zithromax online. ephedrine fda site is about ephedrine fda. buy lasix online site is about buy lasix online. lortab is about cheap lortab.
celexa lexapro
Written by Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovými robotmi, potrebujete mať zapnutý Javascript aby ste ju mohli vidieť. on 2008-01-14 16:57:44
buy online valium buy online valium blog. ambien buy cheap online ambien buy cheap online blog. amoxicillin effects side use amoxicillin effects side use blog. wellbutrin weight gain wellbutrin weight gain blog. carisoprodol abuse site carisoprodol abuse blog. lortab picture lortab picture blog. zofran tablets zofran tablets blog. diflucan valtrex site diflucan valtrex blog. phentermine no prescription phentermine no prescription blog. viagra samples viagra samples blog. diazepam diazepam blog. oxycontin what does oxycontin look like blog. celexa lexapro site celexa lexapro blog.
long term use of provigil
Written by Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovými robotmi, potrebujete mať zapnutý Javascript aby ste ju mohli vidieť. on 2008-01-18 17:21:34
zolpidem tartrate zolpidem tartrate blog. alprazolam prescription alprazolam prescription blog. low dose accutane low dose accutane blog. esgic plus fioricet plus blog. azithromycin effects side zithromax site azithromycin effects side zithromax blog. tramadol veterinary tramadol veterinary blog. vicodin half life vicodin half life blog. diazepam diazepam mechanism of action blog. soma order cheap soma blog. septra sulfa septra sulfa blog. diethylpropion tenuate diethylpropion tenuate blog. antibiotic doxycycline antibiotic doxycycline blog. long term use of provigil long term use of provigil blog.
generic zofran
Written by Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovými robotmi, potrebujete mať zapnutý Javascript aby ste ju mohli vidieť. on 2008-01-21 20:26:26
hoodia com hoodia com blog. ativan dosage ativan dosage blog. accutane diane 35 blog. ramipril versus diazepam ramipril versus diazepam blog. norco restaurant norco restaurant blog. phentermine cheap discount phentermine cheap discount blog. zofran morning sickness site zofran morning sickness blog. thyroid antibodies thyroid antibodies blog. xanax overdose site xanax overdose blog. inderal inderal blog. lasix renogram site lasix renogram blog. ativan xr ativan xr blog. generic zofran generic zofran blog.
wallgreens pharmacy
Written by Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovými robotmi, potrebujete mať zapnutý Javascript aby ste ju mohli vidieť. on 2008-01-25 04:06:02
lasix and sulfa allergy site lasix and sulfa allergy blog. inderal for anxiety inderal for anxiety blog. side effect of plavix site side effect of plavix blog. tramadol tramadol blog. cipro side effects in women cipro side effects in women blog. prices for carisoprodol site prices for carisoprodol blog. clonazepam use clonazepam use blog. side effects of codeine site side effects of codeine blog. lasix plus lasix plus blog. buy carisoprodol buy carisoprodol blog. klonopin withdrawl klonopin withdrawl blog. order carisoprodol site order carisoprodol blog. wallgreens pharmacy wallgreens pharmacy blog.
discount tadalafil
Written by Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovými robotmi, potrebujete mať zapnutý Javascript aby ste ju mohli vidieť. on 2008-01-28 19:06:47
viagra viagra online blog. vibramycin acne treatment vibramycin acne treatment blog. purchase provigil purchase provigil blog. diflucan thrush site diflucan thrush blog. alprazolam medication site alprazolam medication blog. provigil prozac provigil prozac blog. tenuate dosage tenuate dosage blog. zofran 2 zofran 2 blog. lasix wikipedia lasix wikipedia blog. aldara imiquimod aldara imiquimod blog. street price of bactrim street price of bactrim blog. diflucan diflucan blog. discount tadalafil discount tadalafil blog.
codeine and urinalysis
Written by Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovými robotmi, potrebujete mať zapnutý Javascript aby ste ju mohli vidieť. on 2008-02-03 00:40:05
ritalin cost of ritalin blog. inderal use inderal use blog. meridia online meridia online blog. effects medication provigil side site effects medication provigil side blog. soma medication soma medication blog. generic doxycycline generic doxycycline blog. oxycontin purdue pharma blog. alprazolam effects side site alprazolam effects side blog. paxil drug interactions paxil drug interactions blog. generic levitra online site generic levitra online blog. amaryl phentermine nasonex altace site amaryl phentermine nasonex altace blog. tramadol tramadol blog. codeine and urinalysis codeine and urinalysis blog.
lexapro side effects
Written by Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovými robotmi, potrebujete mať zapnutý Javascript aby ste ju mohli vidieť. on 2008-02-09 09:24:29
gordonii hoodia plus gordonii hoodia plus blog. ephedrine based product ephedrine based product blog. side effects site side effects blog. t3 thyroid site t3 thyroid blog. provigil provigil add blog. brand name brand name blog. clonazepam clonazepam withdrawal blog. valtrex online site valtrex online blog. cardizem cd phentermine claritin cardizem cd phentermine claritin blog. lasix site lasix blog. prices for soma prices for soma blog. fioricet online pharmacy fioricet blog. lexapro side effects lexapro side effects blog.
sustanon 250 side effects
Written by Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovými robotmi, potrebujete mať zapnutý Javascript aby ste ju mohli vidieť. on 2008-02-14 03:00:55
flagyl rx flagyl rx blog. cardizem prices site cardizem prices blog. cipro and strep cipro and strep blog. steroid steroid use blog. ativan for sale ativan for sale blog. oxycontin detox site oxycontin detox blog. diazepam drug diazepam drug blog. zyban zyban blog. zolpidem zolpidem side effects blog. paxil side effects site paxil side effects blog. order phentermine site order phentermine blog. generic paxil generic paxil blog. sustanon 250 side effects site sustanon 250 side effects blog. 
< Predchádzajúca   Ďalšia >
© 2020 Pevnosť
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.