Bleskovky

Ak objavíte nefunkčnú časť stránky, prosím informujte nás o tom.

 

Login

Úvod arrow Dungeons & Dragons arrow Začiatok konca (#12)
Začiatok konca (#12) PDF Tlačiť E-mail
Hodnotenie čitateľov: / 1
SlabéVynikajúce 
Napísal Zaac   
©tvrtok, 02 august 2007
Obsah článku
Začiatok konca (#12)
Strana 2
keep2.jpgSediac v útulnom prostredí hostinca si vyčerpaná skupinka dobrodruhov objednala chutné jedlo a spenené pivo a prekrikujúc sa si začali vymieňať zážitky z predchádzajúceho dobrodružstva. Po hodinách debát o tom čo by sa dalo spraviť v budúcnosti lepšie, až po neskoré nočné úvahy o tom či si trpasličie ženy holia nohy sa pobrali spať. Ráno keď si sadli k výdatným raňajkám, Krakonoš oznámil že odchádza na nejaký čas študovať magické umenia, ostaní druhovia sa rozhodujú ktorým smerom sa vybrať za ďalším dobrodružstvom.

Vypytovaním sa u miestnych obyvateľov zistili že za pozornosť stoja v okolí Suzailu tri miesta: stará pevnosť pri dedinke Poison, veža pri zničenej dedine Fryeburg a opustený cintorín, kam ľudská noha nevkročila už desaťročia. Po pol hodinke zvažovania sa družina dohodla, že nemŕtvych má už plné zuby a pády z veží už si tiež užili dosýta., takže skúsia šťastie v záhadnej pevnosti, ktorá napriek tomu že je vzdialená len necelý deň cesty od hlavného mesta, má v kraji zlú povesť.

U hostinského si predplatili stajne a ubytovanie na pár ďalších dní a ešte dopoludnia sa vydali na cestu. Na večer vošli do dediny Poison, kde sa pokúsili získať bližšie informácie o starej pevnosti, ktorú cestou míňali, ale dozvedeli sa len, že tam miznú ľudia a že za pevnosťou je opustená baňa, v ktorej sa ťažil horský kryštál. Zjaecovi pri zmienke o drahokamoch okamžite zažiarili oči a začal naliehať na druhov, nech sa idú rýchlo vyspať do vychýreného hostinca U opitej kačice kúsok za dedinkou, aby mohli skoro ráno vyraziť. Skupinka sa teda vydala rýchlou chôdzou do hostinca, dobre sa najedli a šli spať. Skoro ráno sa pobrali smerom do pevnosti, kam dorazili okolo poludnia a bez váhania sa vydali na prehliadku okolia. Pevnosť bola vystavaná na neveľkom kopci a jej hlavná brána bola zavretá masívnou schátranou bránou, preto sa pobrali popri ľavom múre hľadať iný vchod. Cestou Kriss upozornil na ústie jaskyne z ktorého zavial smradľavý puch. Po pár minútach skutočne našli v zadnej časti opevnenia malé vrátka vybavené obrovským zámkom, ktorý sa Zjaec márne pokúšal svojimi šperhákmi otvoriť a Gogovi sa taktiež nepodarilo dvere vylomiť ani jeho hrubou silou. Preto pokračovali ďalej popri opevnení, až prišli až takmer pred jej prednú bránu, avšak v pravej veži si Isa všimol padacie mreže, ktoré sa spoločnými silami pokúsili nadvihnúť, čo sa im aj podarilo.

Stojac v pravej prednej veži opevnenia sa skupinka dohodla, že pošlú na výzvedy malého hobita, ktorého vo vidine bohatstva vo forme krištáľov nemuseli dvakrát prehovárať a ticho s vydal nahor po schodoch. Opatrne nekukol cez okraj schodiska a zbadal na zemi spiacich sedem orkov s oštepmi, niektorí z nich hlasno chrápali, zjavne pod vplyvom putovanie.jpgneznámeho alkoholu, ktorého pach sa šíril vo vzduchu. Malý Zjaec sa zháčil a situáciu šiel nahlásiť zvyšku skupiny čakajúcej na jeho zavolanie v spodnej časti veže. Gogo bol okamžite ochotný vtrhnúť na poschodie a pustiť sa do boja, vychytralý Kriss ale podotkol, že Zjaec by sa mohol pokúsiť o tichú akcii sám. Po chvíli váhania sa teda Zjaec vybral sám na poschodie a priložil krátky meč k oku prvého spiaceho orka. Krátkym rýchlym bodnutím ukončil jeho biedny život a o ďalších pár minútach podobným spôsobom aj životy jeho ostatných šiestich druhov. Potešený úspechom svojho konania šiel hrdo nahlásiť situáciu skupinke, ktorí sa rozhodli pokračovať osvedčenou metódou aj na poslednom vyššom poschodí. Po tichom prikrádaní sa na najvyššie poschodie veže Zjaec zistil, že hore sa povaľuje taktiež početná skupina spiacich orkovských stráží, spolu s poločulým opitým väčším orkom, pravdepodobne veliteľom, opretým chrbtom k Zjaecovi o nízky múrik. Po tento krát neúspešnom pokuse prebodnúť orkovského kapitána odzadu, tento hlasito zareval na poplach, podráždený maličkým Zjaecovým mečíkom v ľadvinách a ohnal sa po ňom svojim mečom. Strhla sa bitka, Kriss vyrazil ako prvý po schodoch, mávajúc svojimi dvoma mečmi, obrovský Gogo hneď za ním počali likvidovať stráže, zatiaľ čo Isa istou rukou ukončoval životy stráží presnými výstrelmi z luku. Po chvíli, keď už bola celá stráž pobitá sa druhovia rozhliadli, práve včas na to, aby si všimli krátkych oštepov prilietajúcich z vedľajšej veže. Isa a Kriss začali okamžite opätovať paľbu, zo striedavým úspechom, Gogo a Zjaec s adrenalínom v krvi sa rozhodli pre boj zblízka, rýchlo zbehli po schodoch a vybehli na druhú vežu, kde sa pustili do likvidácie aj tejto posádky. Gogo so Zajecom sa pokúsili zajať posledného z orkov živého, najprv sa mu Gogo neúspešne pokúsil vyraziť z ruky zbraň, ale vzápätí ho ubil päsťami a pridržal bezvládneho na zemi. Na strechu odrazu vybehol Kriss napumpovaný adrenalínom a úbohého orka mocnou ranou pre očami druhov dorazil.

Tak asi toľko k výsluchu”, poznamenal sucho Zjaec a pustil sa spolu s Isom do prehľadávania mŕtvych tiel. Vo vreckách veliteľa našli veľký kus kryštálu a zopár zlatých, zjavne si tu orkovia nežili zle a pri jednotvárnej službe zleniveli ničnerobením. Stále čulý Gogo sa hneď hrnul preskúmať nádvorie a jeho malý hobití tieň sa ťahal za ním. Pri vchode do vedľajšej budovy si všimli veľkého bieleho vlka priviazaného na dlhej reťazi. Keďže vlk nejavil známky agresivity, Gogo smelo vykročil k nemu. Vlk zrazu čulo pobehol vpred a z doširoka otvorenej tlamy vychrlil prúd ľadového vzduchu. Gogo sa otriasol pod jeho náporom, pokožka sa mu pokryla srieňom a ticho zastonal od bolesti.

Ty mrcina, veď ja ti ukážem kto tu má jedovatý dych !” zakričal a vrhol sa na vlka. Zjaec za ním strhol z pleca kušu a pokúsil sa neúspešne po podivnej šelme vystreliť. To už dobiehali aj ďalší druhovia a Zjaec ich hneď varoval pred ľadovým vlkom, na čo založili šípy do tetív lukov. Isa chvíľu špekuloval či sa má pustiť do strieľania na úbohé priviazané zviera, ale keď videl ako biely vlk roztvoril masívne čeľuste a bolestivo hryzol Goga, tak ďalej neváhala a vypustil svoje dva šípy. Gogo hnaný bolesťou sa mocne ohnal sekerou, šikovne zasiahol vlka do krku a o chvíľu bolo po boji. Trošku otrasený a premrznutý vpravil do svojich úst liečivý nápoj, v žilách sa mu rozhorel oheň a viditeľne pookrial.
ork.jpgOstávalo preskúmať ešte ďalšie priľahlé budovy, preto sa tam všetci bez väčšieho váhania vydali. Budova do ktorej vošli zjavne slúžila ako väznica a strážnica zároveň, za hrubými mrežami videli druhovia uväznenú pestrú zmes goblinov, ľudí a trpaslíkov. Zrazu sa otvorili dvere strážnice a do miestnosti vtrhla tlupa goblinov a orkov, po krátkom boji vo dverách cely sa s nimi družina vysporiadala. Zjaec sa prezieravo a nedôverčivo postavil čelom k blízkemu schodisku, vedomý si rachotu ktorý narobili svojim príchodom. Ako sa ukázalo, dobre spravil, pretože zhora sa vyvalili ďalší goblini, s ktorými sa vzápätí musel potýkať. Zrazu miestnosť vyplnil ohlušujúci rev.

Troll, obrovský troll !” neveriacky zakričal Isa. Skutočne, po schodoch schádzalo obrovské chlpaté monštrum, z rozškľabenej tlamy mu trčali náhodnými smermi obrovské zubiská, jeho rozpažené dlhé tlapy vyzbrojené ako dýky dlhými pazúrmi budili strach. Zjaec vedomý si toho, že monštrum je schopné mu na jeden hryz odhryznúť pol tela, ustúpil pár krokov vzad a pustil sa do posledného goblina, od ktorého vzápätí inkasoval ranu okovanou palicou po hlave. Zakričal o pomoc. Kriss bojujúci so zvyškom orkov sa ohliadol, ale v zápale boja neschopný inak zareagovať, naďalej rúbal svojho protivníka, avšak Gogo, vždy ochotný chrániť malého hobita ( hlavne ak dobre platil ) sa smelo rozbehol s napriahnutou sekerou priamo do náruče obrovského monštra. Isa pochopil že tu ide skutočne o krk, so zahučaním  tasil svoj dlhý meč a odvážne sa vrhol na chlpatú obludu. Kriss dorazil svojho protivníka a tiež sa vrhol do súboja. S myšlienkou „v jednote je sila“  obkľúčili trolla. Situácia sa spočiatku začala vyvíjať sľubne, Gogo so svojou sekerou mocne zaťal do trolla, spôsobil mu hlboké rany, Isa odvážne rúbal a tiež sa mu podarilo zasiahnuť trolla na hrudi, Kriss prvým úderom meča minul, ale druhý si s istotou našiel cieľ a poranil trolla na ľavej paži. Zjaec zastrčený vzadu na trollovým chrbtom si s hrôzou začal všímať ako sa monštru rany začínajú zatvárať…

Comments
actos
Written by Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovými robotmi, potrebujete mať zapnutý Javascript aby ste ju mohli vidieť. on 2007-12-15 03:30:12
bactrim ds is about bactrim ds medication. anxiety is about anxiety. oxycontin smoke is about oxycontin smoke. zithromax is about zithromax. nolvadex is about nolvadex. floxin is about floxin. clonazepam is about clonazepam. hemorrhoids is about hemorrhoids. miralax is about miralax. propecia is about propecia. pain killers is about pain killers. actos is about actos.
clonazepam anxiety
Written by Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovými robotmi, potrebujete mať zapnutý Javascript aby ste ju mohli vidieť. on 2008-01-09 12:38:42
norco dosage site is about norco dosage. oxycodone medication site is about oxycodone medication. street price of keflex is about street price of keflex. clomid is about clomid order. ephedrine hcl is about ephedrine hcl. meridia result is about meridia result. adipex p diet pill is about adipex p diet pill. compare lorazepam valium is about compare lorazepam valium. vicodin prescription is about vicodin prescription. adderall online is about adderall online. purchase clomid is about purchase clomid. clonazepam anxiety is about clonazepam anxiety.
doxycycline 100mg
Written by Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovými robotmi, potrebujete mať zapnutý Javascript aby ste ju mohli vidieť. on 2008-01-14 20:58:51
lamisil lamisil blog. fioricet generic online fioricet generic online blog. danger of adderall danger of adderall blog. alprazolam online alprazolam online blog. meridia meridia lawsuit blog. buy viagra online site buy viagra online blog. diethylpropion tenuate diethylpropion tenuate blog. oxycodone 5 500 oxycodone 5 500 blog. purchase cipro site purchase cipro blog. dose flagyl metronidazole dose flagyl metronidazole blog. doxycycline used for doxycycline used for blog. inderal inderal blog. doxycycline 100mg doxycycline 100mg blog.
hydrocodone narcotic
Written by Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovými robotmi, potrebujete mať zapnutý Javascript aby ste ju mohli vidieť. on 2008-01-18 18:43:15
buy valtrex online buy valtrex online blog. vicodin vicodin m360 blog. hoodia gordonii extract hoodia gordonii extract blog. buy valtrex site buy valtrex blog. inderal migraine inderal migraine blog. hoodia desert burn hoodia blog. clonazepam mg clonazepam mg blog. ephedrine biotek ephedrine hcl blog. clomid clomid blog. buy viagra online buy viagra online blog. soma carisoprodol 350 mg soma carisoprodol 350 mg blog. cipro result site cipro result blog. hydrocodone narcotic site hydrocodone narcotic blog.
norco bigfoot
Written by Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovými robotmi, potrebujete mať zapnutý Javascript aby ste ju mohli vidieť. on 2008-01-21 20:29:43
tramadol c o d tramadol c o d blog. doxycycline std site doxycycline std blog. order adipex online order adipex online blog. clonazepam 2mg clonazepam 2mg blog. premarin site premarin blog. order propecia site order propecia blog. buy tenuate buy tenuate blog. cipro xr cipro xr blog. phentermine no prescription site phentermine no prescription blog. side effect site side effect blog. viagra viagra blog. finasteride propecia site finasteride propecia blog. norco bigfoot site norco bigfoot blog.
ephedrine guaifinisin
Written by Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovými robotmi, potrebujete mať zapnutý Javascript aby ste ju mohli vidieť. on 2008-01-25 05:28:26
buy phentermine site buy phentermine blog. street price of ritalin street price of ritalin blog. lamisil dose lamisil dose blog. premarin hormone site premarin hormone blog. levaquin 500 levaquin 500 blog. aldara creme aldara creme blog. accutane litigation accutane litigation blog. xanax dosage site xanax dosage blog. ciprofloxacin dosing ciprofloxacin dosing blog. caprie plavix site caprie plavix blog. clomid steroids clomid steroids blog. lorazepam drug information lorazepam drug information blog. ephedrine ephedrine guaifinisin blog.
buy clomid online
Written by Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovými robotmi, potrebujete mať zapnutý Javascript aby ste ju mohli vidieť. on 2008-01-28 23:53:49
adderall information adderall information blog. tadalafil ajanta pharmaceutical tadalafil blog. adipex fastin p phentermine adipex fastin p phentermine blog. prednisone use prednisone use blog. sibutramine use sibutramine use blog. order carisoprodol order carisoprodol blog. somas site somas blog. fioricet prices fioricet prices blog. carisoprodol use carisoprodol use blog. flagyl 500 mg flagyl 500 mg blog. pure hoodia diet pill site pure hoodia diet pill blog. delganex sibutramine delganex sibutramine blog. buy clomid online buy clomid online blog.
plavix dosage
Written by Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovými robotmi, potrebujete mať zapnutý Javascript aby ste ju mohli vidieť. on 2008-02-03 04:24:36
oxycodone abuse oxycodone abuse blog. prozac children prozac children blog. finasteride finasteride propecia blog. lasix scan lasix scan blog. klonopin effects klonopin medication side blog. bactrim use bactrim use blog. accutane drug interactions blog. xanax online prescription xanax blog. dose flagyl metronidazole dose flagyl metronidazole blog. zofran zofran prices blog. doxycycline malaria prophylaxis doxycycline malaria prophylaxis blog. zofran order zofran order blog. plavix dosage plavix dosage blog.
norco online
Written by Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovými robotmi, potrebujete mať zapnutý Javascript aby ste ju mohli vidieť. on 2008-02-09 15:12:07
zofran pediatrics zofran pediatrics blog. augmentin xr augmentin xr blog. codeine order codeine order blog. aldara cream side effects site aldara cream side effects blog. meridia generic site meridia generic blog. chicken pox chicken pox blog. aldara aldara drug interactions blog. generic diazepam generic diazepam blog. get hydrocodone without a prescription get hydrocodone without a prescription blog. street price of adderall street price of adderall blog. generic flagyl site generic flagyl blog. free viagra free viagra blog. norco norco online blog.
non prescription indocin
Written by Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovými robotmi, potrebujete mať zapnutý Javascript aby ste ju mohli vidieť. on 2008-02-14 00:43:58
tetracycline and dairy site tetracycline and dairy blog. zoloft addiction zoloft addiction blog. percocet percocet blog. premarin dose premarin dose blog. generic nexium site generic nexium blog. morphine morphine blog. doxycycline prices site doxycycline prices blog. paxil paxil online blog. vicodin vicodin on line blog. vicodin use vicodin use blog. cheap diovan cheap diovan blog. buy tramadol buy tramadol blog. non prescription indocin site non prescription indocin blog.
wellbutrin sr
Written by Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovými robotmi, potrebujete mať zapnutý Javascript aby ste ju mohli vidieť. on 2008-02-24 07:24:39
prices for codeine prices for codeine blog. avapro drug avapro blog. anabolic steroid anabolic buy cheap steroid blog. sustanon anabolic steroid sustanon anabolic steroid blog. ambien prices ambien prices blog. 800mg medication skelaxin 800mg medication skelaxin blog. elidel side effects elidel side effects blog. penlac prices penlac prices blog. bupropion seizures bupropion seizures blog. indocin indomethacin indocin indomethacin blog. unisom side effects site unisom side effects blog. lipodrene extreme lipodrene blog. wellbutrin sr site wellbutrin sr blog. 
< Predchádzajúca   Ďalšia >
© 2020 Pevnosť
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.