Bleskovky

V časti WH40K/Fluff pribudol preklad Hivefleet Leviathan.

 

Login

Úvod arrow Warhammer 40K arrow Maľujeme Predátor
Maľujeme Predátor PDF Tlačiť E-mail
Hodnotenie čitateľov: / 14
SlabéVynikajúce 
Warhammer 40K - Maľovanie
Napísal elwe   
Utorok, 06 jún 2006
Obsah článku
Maľujeme Predátor
Strana 2
 V minulých návodoch sme si povedali zopár vecí k maľovaniu Dreadnoughta a Land Speedra, dnes sa budeme venovať o čosi väčšej palebnej sile - tanku a podaktorí už matne tušia, že reč bude o Predátorovi, konkrétne vo verzii Annihilátor. Ako názov napovedá, nebude sa jednať o plachého pacifistu, nie milé deti, tu sa bude anihilovať, exterminovať a ničiť. Váš súper si ho čoskoro obľúbi. Privítajme na pódiu Predátor Anihilátor!

Po maľovaní pechoty a množstva drobných modelov sa vám zachcelo namalovať niečo poriadne mohutné, na pásoch a s pekelnou palebnou silou? Rozhodli ste sa správne bratia v zbroji, Predátor je konečné riešenie.

 Tak ako iné modely, je možné i tento sexi tank osadiť rôznou výbavou a palebnou silou. My sa budeme venovať verzii Anihilátor, čo znamená základný dvojitý (twin linked) las canon a po stranách budú pre zmenu ďaľšie las canony. Táto verzia je určená na lov ťažkých vozidiel, monstrov a obrnenej pechoty. O iných verziách a vhodnej výbave sa dočítate v inom článku.

 Na začiatku si treba uvedomiť jedno, tak ako klasické Rhino - transportér i Predátor má po dokončení otváraciu zadnú rampu a pokiaľ chcete byť detailný je potrebné vymaľovať i časť vnútorného priestoru, pretože po zlepení sa dovnútra s bežnou výškou človeka nedostanete. Smile Ak však tank nebudete otvárať, alebo chcete ušetriť 1/3 maľovacieho času, tak preskočte spomínanú časť a pokračujte ďaľej.

 Začneme teda tým, že zlepíme podľa návodu pravú a ľavú časť s pásmi. Pásy začnite lepiť od najdlhšieho v strede a potom prejdite z oboch strán ku kratším. Základný nástrek čiernym sprejom a môžeme si namaľovať prvé časti. Môžete si skúsiť priložiť časti k sebe s podlahou a zadnou stenou, aby ste vedeli čo všetko z vnútorného priestoru treba namaľovať. Zadnú časť s ovládacím panelom môžete nechať na sprue (ten plastový výlisok kde sú vštky časti) aby sa vám lepšie maľovaľ. Podlahu si tiež pripravte a nezabudnite ju "zašpiniť", ja som k tomu použil hnedý ink. Predsalen posádka si málokedy stihne utrieť boty - nevďačníci nevďační.
Ja som zvolil na steny a podlahu bleached bone, sedačky sú hnedé - rôzne odtiene, zadný panel s tlačítkami a bolterom ako je vidno na obrázkoch tu okolo - zelená, červená a panel poklad boltgun metal. Na radar a obrazovku môžete neskôr dorobiť detaili bielou.

  Podstatnou časťou s ktorou je však potrebné sa pohrať je nástupná rampa. Tá sa kolíkmi zasunie do bočných častí bez lepenia, keď sa bude vozidlo lepiť a mala by vyzerať ako obúchaná, otlčená nástupná rampa a nie ako koberec v Carltone. Rampa je vidno na nasledujúcom obrázku, zvolil som orámovanie žlto-čiernej a "obúchanie" je boltgun metalom. Zašpinenie je robené hnedým inkom neriedeným, vyzerá to podľa mňa lepšie ako čiernym. Ak by ste to prehnali moc, osušte si štetec v papierovom kapesníku a štetcom prebytočný ink odsajte.

Takže máme pripravené časti, a zlepíme ich dokopy. Dajte si záležať aby zadná rampa pekne dosadla do dier a dobre sa otvárala. Taktiež pozor na jeden detail, zlepenú a zloženú časť pritlačte trošku k stolu aby ste mali rovnomerne pásy a model sa neskôr moc nekymácal. Na spevnenie kým dielo zaschne môžete použiť gumičky.

 Pokračujeme nasadením vrhnej časti tanku, zlepíme. Taktiež môžeme nalepiť bočné držiaky na lasery a vpredu nasadiť kryt na predné okná. Tu si dajte pozor aby ste cuplíky na zasunutie nezlomili. Poklopy sa dajú dať obomi stranami, môžete si vybrať ktorá sa vám páči viac. Nechajte zaschnúť a zlepte vežu.  Pridajte na ňu tiež poklop, môžete si určiť že bude odťiaľ vysunutá posádka so zbraňou, ale to sa v hre neberie do úvahy, preto táto možnosť je len z okrasného hľadiska. Ja som strelca nedal, náhodou by ho trafili a čo potom, nech je len pekne schovaný vovnútri a rozosiela horúce pozdravy z las canonov. Tongue out Taktiež prilepíme detaili ako zadný ammo box na vežu alebo držiak na lano, naopak radar, alebo hunter-killer missile pride na rad neskôr. Teraz si pripravíme bočné las-canony. Zlepimé dokopy, nezabudneme na vsunutie tyčky, po zlepení sa musí hýbať, tak s množstvom lepidla opatrne. Ak máme všetko polepené a zatvrdnuté, spravíme nástrek čiernou základovkou a necháme dobre zaschnúť.

 Teraz príde na radu základné zfarbenie tela. Pri Ultramaríne to je samozrejme modrá, takže každý si zvolí farbu svojej kapituly. Postup budem popisovať pre Ultramarínu, avšak postup u iných kapitul je podobný. Veľkým štetcom (u GW má prekvapivo názov tank brush) budeme drybrushovať celé vozidlo viacerými odtieňmi modrej farby. Na čierny základ najprv začneme drybrushom nanášať Ultramarine blue. Nepridávajte veľa farby, naopak, štetec by mal byť skoro  suchý a farby minimum. Keď máme základnú modrú, namiešame si svetlejšiu, pridávaním bielej. Tu môžeme povedať, že v podstate by ste si mohli vystačiť s tromi nátermi, šikovnejší spravia štyri, teda o jeden namiešaný odtieň modrej viac. Touto svetlejšou modrou opäť drybrushujeme celé vozidlo a všimneme si, že na vystúpených častiach sa nám svetlejšia farba pekne uchytáva. Keď drybrushneme celé vozidlo, môžeme spraviť ešte jeden náter ako spomínal, ale ešte svetlejšou modrou, alebo príde záverečný drybrush so Space wolf grey farbou. Tá je o poznanie svetlejšia. Opäť drybrush celého vozidla.

 Keď máme telo tanku namaľované, zopakujeme postup na vežu a bočné kanóny. V ďaľšom kroku si namaľujeme pásy. Ako základ použijeme boltgun metal, naň príde hnedý ink neriedený a v poslednej fáze pretrieme ľahkým drybrushom s mithril silverom aby sme dosiahli lesku na vystúpených častiach. Teraz si spravíme hlavne, tak ako na obrázkoch, teda boltgul + čierna. Následne môžeme hlaveň pretrieť zriedeným čierným inkom, aby nevyzerali ako vyprané v Arieli. Jemnou linkou mithril silveru dorobíme 'odlesk'.

 No a teraz nasledujú detaili. Dorobíme káble pod bočnými kanónmi, každý inou farbou. Dobre vyzerá čierno-žltý pásikový kábel. Predné  svetlá, doplnky pre nalepenie ako orlica a štít s nápisom, radar a pod. Tieto doplnky môžeme po uschnutí prilepiť k tanku. Dolepíme nálepky domaľujeme symboly a pristúpime k zašpineným pásom a celkovému obúchaniu tanku. Hlinené boky a pásy môžeme opäť spraviť viacerými spôsobmi ale mne sa osvedčil drybrush s bestial brown. Neprežeňte to, stačí kúsok nad pás. Blatofili naopak celý model pocákajú. Tongue out 

Nezabudnite taktiež spraviť od dymu čierne výfuky. Opotrebovanie a oškretie vozidla spravíme podobne ako  u iných vozidiel, myslím, že sme to popisovali u Land Speedra, teda pretrieť si oškreté časti najprv čiernou a potom následne boltgun metalom. Samotný boltgun metal nevyznie tak dobre ako na čiernom podklade. A otrieskajte ho poriadne, najmä v rohoch, je to predca nejaký ostrieľaný bojovník. Na úplý koniec môžete ešte niektoré časti ktoré sa vám zdajú moc svetlé pretrieť zriedeným čiernym inkom aby to dodalo vozidlu 'špinu' (ja som ho pretrel skoro celý) a môžete sa kochať svojím výtvorom.

Comments

Only registered users can write comments.
Please login or register.

Powered by AkoComment! 
< Predchádzajúca   Ďalšia >
© 2019 Pevnosť
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.