Bleskovky

Ak objavíte nefunkčnú časť stránky, prosím informujte nás o tom.

 

Login

Úvod arrow Warhammer 40K arrow Maľujeme Dreadnoughta
Maľujeme Dreadnoughta PDF Tlačiť E-mail
Hodnotenie čitateľov: / 8
SlabéVynikajúce 
Warhammer 40K - Maľovanie
Napísal elwe   
©tvrtok, 27 apríl 2006
Obsah článku
Maľujeme Dreadnoughta
Strana 2
 Mocný Tyranidí pán, ohromný jak Dreadnought, se jako bouře vřítil do ultamarinských řad. Jedním sekem svého zahnutého ostří srazil tři Space Mariny. Pak se na něj vrhl Dreadnought. Následoval titánský zápas na život a na smrt mezi vetřelcem a strojem. Tyranid udeřil takovou silou, že Dreadnought zavrávoral zpět. Ale i od jeho power fisty odlétaly jiskry, jak narážela do krunýře obludy.

Elita Impéria, mocný bojovník, najlepší z najlepších, ktorému sa dostala pocta brániť Impérium dlhší čas - Dreadnought. My si dnes povieme niekoľko slov, ako tento veľmi pekný model dať dokopy a namaľovať, aby ste sa s ním mohli pyšne preháňať po bojisku a drtiť svojich nepriateľov.

 Pri skladaní nenarazíte v podstate na žiadny väčší problém, stačí si pozorne prezrieť priložený návod a skladačka ide ľahko. Model je na rozdiel od predchádzajúceho popisovaného Land Speedra pomerne presne odliaty a pokiaľ budete tmeliť, tak iba minimálne. Ja som postupoval tak, že som si vopred pripravil a namaľoval všetky časti, ktoré som nakoniec spolu zlepil. Je to pohodlné a nezavadziate si zbytočne ďaľšími časťami modelu pri maľovaní. Vybavenie pretentokrát ponecháme klasické fluffové, teda v jednej ruke fista a v druhej výborný assault cannon. V balení je samozrejme možnosť vymeniť assault cannon za twin-linked lascannon a fistu za missile launcher, prípadne k fiste prichytený stormbolter za flammer.

Takže po základnom čiernom zástreku odporúčam precvičiť si ručičky na podstavci. Je väčší a je to veľmi pekný odliatok. Po základnom nátere shadow grey  spravíme drybrush, najmä po stranách svetlou šedou, napríklad SW Grey aby nám vystúpili jednotlivé nerovnosti. Pozor  na štetec, musí byť skoro suchý. (viď techniku drybrushu v časti maľovanie). Vznikne nám veľmi pekný podstavec, kde dokončíme detaili. Nábojnice nejakou mosadznou alebo Shining Gold ako som použil ja. Lebka pomrkávajúca z kraja si tiež pýta náter. Môžeme začať od Dwarf flesh, ale postačia ďaľšie dve farby a to Bleached Bone a Biela. Najprv nanesieme Bleached Boneopatrne, aby sme nezaliali vnútro očí, museli by sme to opraviť čiernou, preto nepcháme štetec do každej diery čo zbadáme. Tongue out Každá správna lebka musí mať čierny temný pohľad. Počkáme pár minút, na štetec nanesieme máličko bielej a opatrne pretrieme lebku tak, aby zostali biele stopy nad očami a hranatejšie časti lebky. Drybrush k tomuto padne ako uliaty. Podstavec môžeme kde-tu upraviť mazancom čierneho inku najmä diery po zásahoch muníciou. Dorobíme malé trsy trávičky a pekný pripravený podstavec na ktorý sme právom pyšný ukazujeme komukoľvek v byte s tým, že pre nás to bola hračka a zbytok Dredyho akoby už bol hotový. Wink

  Na druhý deň pokračujeme v práci. Zlepíme torzo okrem zadnej časti s dvoma výfukmi a začneme maľovať jednotlivé časti. Nohy zatiaľ k bejske nelepíme, nakoniec si to všetko pekne pospájame. Orlicu maľujeme tak, že na základnú vrstvu Shining Gold nanesieme hnedý ink a nakoniec si zmiešame Shining Gold a Mithril Silver a jemne ju highlightneme. Môžeme ju opatrne pretieť aj  drybrushom, ide nám o to, aby orlica ostala akoby na vyvýšených miestach poškriabaná - lesklejšia. Ďaľšia vec na ktorú si dať pozor je nápis vpredu na torze. Je to dosť maličké takže opatrne malý štetec a jemne čiarkami nejaký názov. Pokiaľ sa vám trasú ruky ako mne, buď si šupnite deci tvrdého, alebo si oprite obe ruky o stôl skoro aj s prstami a jemne pomaličky skúste nejaký názov vášho nového tvrďáka.

Hadičky v prednej časti po bokoch spravte rôznymi farbami, je dobré keď niesú len Boltgun Metalom.  Ďaľej si môžeme pripraviť ruky. Ja som trošku tmelil, ale len z tej strany, ktorá nebude vidno, takže nechám na vás, či tmeliť budete, dá sa bez toho žiť. Každopádne čo odporúčam a lepšie to vyzerá je navŕtanie hlavní pre assault cannon (na obrázkoch niesú ešte navŕtané). Vyzerá to o dosť lepšie. Žiadne ďaľšie zádrhely tu niesú len treba maľovať precízne. Oškretie a finálny efekt budeme robiť až na konci.  Čo sa týka "kovových" častí, reálnejšie po nátere Boltgun Metalom vyzerajú keď sa pretrú nie čiernym, ale hnedým inkom, môžete použiť oba. Samozrejme stačí máličko, resp. ho predtým zriediť ešte, alebo utrieť štetec aby na ňom ostalo minimum farby. Pokiaľ ho spravíte moc tmavý, že skoro prekryjete pôvodný boltgun metal, dá sa aj tak, potom musíte veci od ktorých sa očakáva že budú namáhané a oškreté ako piesty, kĺby a podobne nakoniec pretrieť mithril silverom. Stačí pekne highlightnúť. Detaili ako terminator crux alebo pečate si namaľujeme zvlášť, aby sme náhodou nezafarbili pripravené torzo, neskôr stačí ked ho malou kvapkou sekundového lepidla nalepíme. Vnútro fisty samozrejme bude bez farby, teda čisto boltgun metal, takisto aj obúchané okolo nej tie jednotlivé prsty. Tiež musíme poriadne obúchať spodky, teda chodidlá. Celkové obúchanie modelu môžeme v podstate spraviť buď v tejto chvíli, alebo keď zlepíme všetko dohromady. Ja som si to nechal nakoniec. A ideme lepiť. Položíme si 2 chodidlá na podstavec a priložíme spodky. Pripravíme si polohu a označíme jemne ceruzkou kde ich prilepíme k bejske. Odporúčam to pomalšie schnúce lepidlo, GWčkové sa volá Plastic Glue. Chvíľku potom si totiž ešte môžete dotvoriť nahnutie nôh bez toho aby vám to stvrdlo hneď po priložení. Pripomínam, že sa stále bavime o lepidle. Innocent

 Keď máme fešáka hotového, všetky hrany kde by mohol prísť k úrazu mu pretrieme boltgun metalom a celkovo ho trošku "obúchame". Niektoré časti ako napríklad nohy môžeme ešte ľahko pretrieť čiernym inkom, trošku ho zašpiniť. Predsalen je to ostrielaný bojovník, ktorý prešiel stovkami bitiek a nie akurát z výroby. Taktiež môžeme umiestniť nálepky a dodatkovú výbavu k modelu ako searchlight alebo smoke launchers. Ja som použil iba dymovnice.


Tak a máme hotovo, ešte záverečný kukuč.

 

V ďaľšom pokračovaní nás čaká ťažšia váhová kategória - nič menšie ako tank Predátor Annihilátor.

Comments

Only registered users can write comments.
Please login or register.

Powered by AkoComment! 
< Predchádzajúca   Ďalšia >
© 2018 Pevnosť
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.