Bleskovky

V časti WH40K/Fluff pribudol preklad Hivefleet Leviathan.

 

Login

Úvod arrow Warhammer 40K arrow Maľujeme Land Speeder
Maľujeme Land Speeder PDF Tlačiť E-mail
Hodnotenie čitateľov: / 0
SlabéVynikajúce 
Warhammer 40K - Maľovanie
Napísal elwe   
Utorok, 18 apríl 2006
Obsah článku
Maľujeme Land Speeder
Strana 2

Land Speeder Tornado

Land Speeder (LS) je vcelku užitočné a šikovné vozítko, ktorého hrateľnosť je hodne podceňovaná, ale časom sa k nemu určite dostanete. Tento článok vás vopred upozorní na nástrahy pri jeho skladaní a maľovaní, pretože u tohoto modelu je potrebné mať nielen pevnú ruku, ale aj nervy.

V podstate sa jedná o celoplastový model so zopár kovovými časťami (2 vnútorné motory, assault cannon, heavy flammer a targeter).

Začneme klasicky vystrihnutím častí zo sprue a zastriekaním čiernym podkladovým sprejom. Niektoré sú  maličké, snažte sa ich neodfúknuť zo stola, prípadne naháňať po byte. Stačí ich zospodu o niečo prichytiť, alebo chytiť do ruky, farba ide zmyť mydlom, prípadne acetónom. Vyhnite sa  pomaličkému stláčaniu spreja aby ste časti nastriekali "opatrne" a neodfúkli. Sprej potom prská väčšie kvapôčky farby a modelu zostane drsný povrch. Proste z väčšej diaľky poriadne zatlačiť "button" na spreji a krátkou dávkou šedú farbu plastu zlikvidovať. Kovové časti môžete predtým umyť v mydlovej vode a poriadne osušiť. Maľovať začneme od častí kde sa už po poskladaní nedostaneme, resp. dostaneme velice ťažko. Celkovo si časti LS najprv samostatne pripravíme a až potom zlepíme. Ako prvé si zoberieme na mušku ovládací panel a stredový  panel medzi sedadlami. Možno si niekto povie, načo robiť tieto časti, keď ich pri hraní "ani moc" nevidno, ale verte, že po skončení budete len radi a nebudete sa báť model niekomu ukázať s tým, že vás zlynčuje za nedorobené detaily. Wink

Základ palubnej dosky bude boltgun metal s farebne namaľovanými prvkami. Panel môžete následne ztmaviť tým, že ho pretriete zľahla čiernym inkom, prípadne si už namiešate boltgun s trochou čiernej farby. Ovládacie prvky následne jemne  priliehavými farbami, ja som použil zelené a červené tlačítka a na zelenom radare malé červené bodky. Nohy môžeme len natrieť zodpovedajúcou farbou kapituly, tie naozaj bude vidno len minimálne.

 Teraz si pripravíme stenu, ktorú bude mať posádka za chrbtom. Výber farieb nechám na vašom výbere, osvedčilo sa mi čierno-žlté šrafovanie na páky a tmavohnedá na sedadlá. Teraz si pripravíme spodok. Všimnite si, že prichytenie assault cannonu/flameru nejak pokulháva. Aby sme nemuseli robiť diery nakoniec s kompletne spraveným modelom, je dobré pripraviť si ich teraz. Namočte 2 cuplíky ktoré sa majú zasunúť a prilepiť do podvozku do farby a otlačte si tak body, kde máte vŕtať. Assault cannon zatiaľ nelepte. Zlepíme podvozok so spodnou časťou našej posádky Smile, ovládacím pultom stenou za ich chrbtami. Ak máme pripravenú a nafarbenú vrchnú časť speedera, prilepíme namalované a pripravené kovové motory k podvozku a privrieme vrchnou časťou aby sme si overili, že sme ich správne  prichytili. Ak je všetko ok, vrchnú časť LS môžeme tiež zlepiť. Pozor na správne osadenie dverí pre motor, aby sa otvárali. Vrchnú časť po spojení spojte gumičkami, strašne odstáva a model by sa rozliepal. Ak máte nervy už teraz, dajte si radšej cukrík, alebo žuvačku, bude horšie. Laughing

 Pokiaľ máme LS zlepený vidíme, ak niesme štastlivec famózne presného výlisku v prednej časti pomerne veľké medzery. Milimeter tam pekne hnusne špatí a bude to treba zatmeliť. Samozrejme, že následne i zatrieť znova farbou a preto si dáme ďaľší cukrík/žuvačku. Ja som použil tmel Revell, ale pozor, nanášať máličko a ihneď mokrou plochou uhladiť. Tmel strašne rýchlo schne!!! Ak má niekto GW-čkový green stuff (dvojzložkový modelársky tmel) môže to skúsiť aj tým. Tak či onak po vytmelení  medzier bude potrebné miesto zahladiť. Nebojte sa aj pokiaľ ste to "pokašlali". Jemným brúsnym papierom miesto vyhladíme aj za cenu, že sa opäť stretneme s farbou šedého plastu. Miesto potom opäť natrieme zvolenou farbou a môžem vás potešiť, že už to bude vyzerať o dosť lepšie.

Pokiaľ máte model zhruba pripravený, je čas na posádku. Pohrajte sa s detailami, najmä s týpkom, ktorý sedí bez helmy, keď váš model niekto chytí do rúk asi to bude prvá vec, kam hodí očkom. Tiež si pripravte a Predoknamaľujte dopredu všetky stupačky, bolter pre strelca a assault cannon. Ak máme všetko namaľované a pripravené, ostáva nám to len dobre polepiť dokopy. Tu už nieje žiadny problém, len si priložte bolter pre strelca, pokial ho budete lepiť, abz mal držanie rúk pripravené v dobrej polohe. Je lepšie používať gelové lepidlo ako sekundové, schne pomalšie a časť sa dá ešte chvíľu krútiť a natáčať do potrebnej polohy.

 Blíži sa finále. Ak vám niekde (napr. pri lepení stupačiek zboku LS) vidno lepidlo, jemne ho pretrite farbou, aj zaschnuté lepidlo je lesklé a nepekne vyzerá. Jemnejšou farbou zvýrazníme hrany a pridáme odreniny, nech LS nevyzerá ako z výroby. Tie spravíme tak, že si najprv čiernou zamaľujeme kúsok miesta a ten potom skoro celý zvnútra zamaľujeme boltgun metalom. Vyzerá to lepšie ako čisto boltgun metal na farbu speedra. Pokiaľ máte chuť, môžete pridať pred pilota targeter. Je to tá malá kovová vec, čo vám ostala. Ja osobne som ju nedal, pretože som ju nikde na fotkách v codexoch nevidel, ale tá možnosť tu je. Naopak čo som dal, sú nálepky.

Nálepky sú dosť diskutovaná časť u modelov, niekomu sa to páči, niekomu nie. Pravdou je, že najmä pri fotení, alebo na svetle sa trochu lesknú a preto veľa ľudí buď nálepky prelakuje matným lakom, alebo znaky maľuje ručne. Ja som model nelakoval a nálepky tam mám. Či ich použijete, alebo nie nechám na vás, mne osobne sa zdá, že to model oživí a  lepšie to vyzerá.

Vrchnú časť priesvitného držiaku prilepte k LS a tiež všetky jeho časti okrem kĺbu. Dĺžku stojanu si môžete vybrať, odporúčam dlhší. Podľa chuti môžete namaľovať aj bejsku, dať tam kamienky, trávičku, to už je na vás a každopádne pokiaľ ste sa s tým modelom hrali ako ja začiatočník, po tých 30-tich hodinách sa vám to možno nebude chcieť. Časom sa ale k tomu určite dostanete.

Takže Land Speeder máme, nabudúce si spravíme seriál o elite Impéria - Dreadnoughtovi.

 ps: časom som si overil jednu novú techniku pre maľovanie vozidiel. Ide v podstate o to, že vozidlo sa nehighlightuje svetlými farbami nakoniec, pretože je ťažko spraviť na hranách súvislé rovné čiary svetlejším odtieňom, ale použijeme postup iný. Po nanesení základnej farby drybrushujeme vozidlo 2-3 odtieňami stále svetlejšej farby a farba nám ostáva len na hranách. Treba mať naozaj skorosuchý štetec, aby farba neostávala na plochách ale iba na hranách. Techniku som použil pri maľovaní Predatora Annihilátora, takže pri jeho popise potom uverejním aj podrobnejší postup a fotky. Dostal som sa cez základ UM Blue, cez svetlejší odtieň namiešanej modrej až po SW Grey.

Comments
effects of hoodia
Written by Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovými robotmi, potrebujete mať zapnutý Javascript aby ste ju mohli vidieť. on 2007-12-15 11:33:17
hydroxyzine is about hydroxyzine. vicodin is about vicodin. carisoprodol is about carisoprodol. percodan is about percodan. evista is about evista. side effects site is about side effects. online pharmacy phentermine xenical meridia site is about online pharmacy phentermine xenical meridia. buy norco is about buy norco. retin a is about retin a. cheapest adipex online is about cheapest adipex online. inderal site is about inderal. hoodia is about effects of hoodia.
adipex dangers
Written by Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovými robotmi, potrebujete mať zapnutý Javascript aby ste ju mohli vidieť. on 2008-01-09 05:37:49
mixing levaquin allegra is about mixing levaquin allegra. prices for codeine phosphate is about prices for codeine phosphate. lamisil liver is about lamisil liver. diflucan codeine is about diflucan codeine. diazepam side effects is about diazepam side effects. side effect is about side effect. valtrex is about chicken pox. amoxicillin dosage site is about amoxicillin dosage. opinion paxil professional withdrawal is about opinion paxil professional withdrawal. wellbutrin xl is about wellbutrin xl. buy zithromax is about buy zithromax. adipex dangers site is about adipex dangers.
ciprofloxacin hcl 500mg
Written by Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovými robotmi, potrebujete mať zapnutý Javascript aby ste ju mohli vidieť. on 2008-01-14 16:31:07
percocet snorting percocet blog. buy ritalin online without prescription site buy ritalin online without prescription blog. buy codeine phosphate buy codeine phosphate blog. ativan ativan blog. codeine prometh codeine blog. cheapest phentermine online site cheapest phentermine online blog. bipolar ritalin bipolar ritalin blog. generic oxycontin generic oxycontin blog. hydrochloride monohydrate sibutramine site hydrochloride monohydrate sibutramine blog. avapro weight loss site avapro weight loss blog. adipex fastin adipex fastin blog. meridia for sale meridia for sale blog. ciprofloxacin hcl 500mg site ciprofloxacin hcl 500mg blog.
abuse adderall effects side xr
Written by Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovými robotmi, potrebujete mať zapnutý Javascript aby ste ju mohli vidieť. on 2008-01-18 17:35:28
diazepam diazepam tablets blog. diflucan diflucan prescription blog. keflex keflex blog. inderal la 80mg site inderal la 80mg blog. sibutramine hydrochloride monohydrate sibutramine blog. injecting adderall injecting adderall blog. ciprofloxacin mechanism of action ciprofloxacin mechanism of action blog. ritalin ritalin dosages blog. amoxicillin drug amoxicillin drug blog. propecia lowest price propecia blog. meridia meridia problem blog. generic soma generic soma blog. abuse adderall effects side xr site abuse adderall effects side xr blog.
ephedrine based product
Written by Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovými robotmi, potrebujete mať zapnutý Javascript aby ste ju mohli vidieť. on 2008-01-21 20:20:58
adipex meridia phentermine xenical site adipex meridia phentermine xenical blog. hydrocodone without prescription site hydrocodone without prescription blog. xanax suicide xanax suicide blog. slim form hoodia sp slim form hoodia sp blog. generic wellbutrin site generic wellbutrin blog. altace lipitor plavix toprol altace lipitor plavix toprol blog. plavix adversos del efectos plavix blog. ultram 100 er ultram blog. diflucan fluconazole diflucan fluconazole blog. street price of norco street price of norco blog. synthroid online synthroid online blog. tramadol hcl buy hcl tramadol blog. ephedrine based product ephedrine based product blog.
carisoprodol no prescription
Written by Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovými robotmi, potrebujete mať zapnutý Javascript aby ste ju mohli vidieť. on 2008-01-24 23:21:54
drug information site drug information blog. xanax xanax mastercard blog. keflex generic for keflex blog. order hydrocodone without a prescription site order hydrocodone without a prescription blog. alprazolam xanax site alprazolam xanax blog. generic provigil generic provigil blog. butalbital butalbital free shipping blog. zolpidem zolpidem tartrate side effects blog. valium medication valium medication blog. cold sores cold sores blog. valtrex valtrex and breast feeding blog. uses for doxycycline uses for doxycycline blog. carisoprodol no prescription site carisoprodol no prescription blog.
soma sf
Written by Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovými robotmi, potrebujete mať zapnutý Javascript aby ste ju mohli vidieť. on 2008-01-29 00:45:38
alprazolam addiction site alprazolam addiction blog. aldara cream aldara cream blog. addiction diazepam addiction diazepam blog. lasix administration lasix administration blog. fioricet street price fioricet street price blog. zolpidem tartrate zolpidem tartrate blog. clomid street price clomid street price blog. alprazolam information alprazolam information blog. adderall xr adderall xr blog. wellbutrin street price site wellbutrin street price blog. sustained release sustained release blog. what is generalized anxiety disorder what is generalized anxiety disorder blog. soma sf soma sf blog.
accutane lawsuit
Written by Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovými robotmi, potrebujete mať zapnutý Javascript aby ste ju mohli vidieť. on 2008-02-03 00:23:09
prednisone eye site prednisone eye blog. generic levitra online generic levitra online blog. drug lasix drug lasix blog. lorazepam and paxil lorazepam and paxil blog. prozac and weight gain prozac and weight gain blog. oxycontin what is oxycodone blog. zofran pregnancy zofran pregnancy blog. cialis generic levitra viagra cialis generic levitra viagra blog. accutane information accutane information blog. adult add adult add blog. order xanax order xanax blog. inderal public speaking inderal public speaking blog. accutane lawsuit accutane lawsuit blog.
ativan
Written by Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovými robotmi, potrebujete mať zapnutý Javascript aby ste ju mohli vidieť. on 2008-02-09 07:23:40
ambien side effects ambien side effects blog. fioricet purchase fioricet blog. doxycycline hyclate doxycycline hyclate blog. bactrim site bactrim blog. tylenol with codeine tylenol with codeine blog. zithromax z pack zithromax z pack blog. provigil medication site provigil medication blog. adipex phentermine adipex blog. zithromax zithromax blog. street price of lasix street price of lasix blog. valium valium blog. diflucan diflucan medication blog. ativan ativan blog.
progesterone
Written by Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovými robotmi, potrebujete mať zapnutý Javascript aby ste ju mohli vidieť. on 2008-02-14 00:57:49
generic tramadol generic tramadol blog. what does alprazolam look like what does alprazolam look like blog. hydrocodone shelf life hydrocodone shelf life blog. xenical xenical side effects blog. codeine prices codeine prices blog. paxil paxil blog. lipitor vs zocor site lipitor vs zocor blog. flexeril dosage site flexeril dosage blog. side effects site side effects blog. amphetamine generic amphetamine blog. paxil prozac vs paxil prozac vs blog. buy flexeril buy flexeril blog. progesterone progesterone blog.
codeine constipation
Written by Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovými robotmi, potrebujete mať zapnutý Javascript aby ste ju mohli vidieť. on 2008-02-24 07:02:09
anabolic steroids effects anabolic steroids effects blog. tylenol toxicity tylenol toxicity blog. clomiphene without a prescription site clomiphene without a prescription blog. phentermines phentermines blog. diet pill diet pill order blog. levaquin 500mg levaquin levofloxacin blog. testosterone enhancement testosterone enhancement blog. lasix lasix tablets blog. lortab lortab street value blog. doxycycline hyclate use site doxycycline hyclate use blog. tenormin side effects tenormin side effects blog. norco norco inc blog. codeine constipation codeine constipation blog. 
< Predchádzajúca
© 2023 Pevnosť
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.