Bleskovky

Flákame to docela, cez leto sa nič nedialo, na zimu sa vrhneme opäť na D&D. (Okrem toho nám ukrajuje veľa času World of Warcraft Smile)

 

Login

Úvod arrow Dungeons & Dragons arrow Spravodlivosť pre všetkých (#58)
Spravodlivosť pre všetkých (#58) PDF Tlačiť E-mail
Hodnotenie čitateľov: / 1
SlabéVynikajúce 
Napísal Zaac   
Streda, 24 december 2008
58_uvod.jpgPovesti o mieste posledného odpočinku Čierneho Ritiera neklamali, hrobka zdobená výjavmi z bojov skutočne obsahovala zakonzervované ostatky jedného zo zakladateľov Tethyru. Vedľa tela veľkého bojovníka ležala zložená jeho zbroj, samotný bojovník bol oblečený v zotletom drahom odeve. V rukách skrížených na prsia držal mocný magický palcát a pri nohách mal položený zdobený štít. Druhovia – skúsení vykrádači hrobov, opatrne odstránili zbroj, palcát aj štít, bez toho aby pohli ostatkami, napchali ich do svojich batohov a pobrali sa von z jaskyne. Po prieskume okolia sa rozhodli si v priľahlej chodbe oddýchnuť. Tak i spravili. Po výdatnom spánku zistili ako dobre spravili že miesto pre oddych zvolili ďalej od podzemného jazierka, na brehu ktorého teraz našli odtlačky veľkých stôp s pazúrmi. Preliezač podzemia Krakonoš informoval skupinu že podľa neho sa jedná o stopy veľkého vodného draka. Navrhol ďalej nedráždiť svoje šťastie a čím skôr sa pobrať preč. Po súhlasnom kývnutí členov skupiny preto vyriekol slová moci a vyvolal kúzlo teleport a následne sa druhovia ocitli v ich poslednom táborisku pod šírym nebom, približne deň cesty od Riatavinu. Zvedavý Arnie navrhuje identifikáciu ukoristených artefaktov a spolu s Krakonošom na tejto úlohe úspešne zapracujú. Zisťujú ich ohromný magický potenciál, snáď až nehodný smrteľníka. Skupina si dohodne postup odovzdania tak cenných predmetov a zvolí Bushida a Arnieho za strážcov podkladov v domčeku vytvorenom Krakonošom, zatiaľ čo zvyšok družiny sa pobral do Riatavinu za starostom DeBouche.

V meste sa k skupinke okamžite pritočí zoschnutý fúzatý mužík, ktorý sa polohlasom predstaví ako Maroš Kramár a prekvapeným im ponúkne odkúpenie artefaktov za obrovskú sumu.

Medzitým v magickom domčeku kúri Arnie s Bushidom v piecke a opekajú si mäsko. Zrazu sa ozve zaklopanie na dvere, druhovia na seba pozrú „Ty čakáš návštevu ?“ spýta sa bystrý Arnie a už si pripravuje fireball. „Moment, ja to vybavím ručne“ ponúkne sa Bushido a s trhnutím otvára dvere. Večne nadržaný mních nasaje nozdrami sviežu vôňu a vyjavený hľadí na peknú cikulu. „Dobrý deň mocný pane, som Potulná Cikula, živím sa najstarším remeslom, nemali by ste záujem o služby skúsenej devy ?“ spýta sa ešte kým sa defka2.jpgBushido stihne nadýchnuť. Spoza pleca mu vykukne Arnie „ahá, tak vy ste tu dvaja, no výborne ! Obslúžim vás všetkých ! „ Arnieho žaba Nééé neveriacky skusmo zakŕka „ aj túto krásnu žabičku !“ rečie PC. Ešte stále neveriac svojmu šťastiu dohodne Bushido slušnú cenu za služby a rýchlo zo seba z Potulnej Cikule strháva šaty. Arnie veľmi nezaostáva a tak už o chvíľu v chalúpke funí podivná skupinka troch ľudí a magickej žaby v divokom tanci tiel. Obrovské je však prekvapenie junákov, keď zrazu dvere rozkopnú okované topánky a do domčeka cez pootvorené dvere vtrhne skupina ozbrojených lupičov. Bez váhania sa obuchmi vrhajú na píchačov. Vždy duchaprítomný Arnie vyrečie slová moci a svojim vrodeným talentom prenesie seba a Busida, nahých ako ich príroda stvorila, von pred domček. Nasrdený Bushido sa hrnie k dverám s penou na ústach a s výkrikom „ja som sa ešte nestihol ani prvý krát spraviť prašivci !“, keď tu zrazu ho predbehne jeden Arnieho fireball, vzápätí nasledovaný druhým. Obe ohnivé gule vybuchujú vo vnútri domčeka, odkiaľ sa ozýva rev nešťastníkov. „Na následky svojich činov ste mali myslieť predtým“ prenesie temne popod fúz čarodej. Zopár lúpežníkov ešte schopných pohybu rýchlo zatvára dvere domčeka a Bushido ich zvonka pevne drží kričiac na Arnieho aby zbojníkom ešte prikúril.

Medzitým v Riatavine skupinka v zostave Krakonoš, Janette a Marduk opatrne nasleduje Maroša Kramára spleťou bočných uličiek. Od nervozity ich až svrbia chrbty, ale šomrajúc si popod nos ochranné zaklínadlá a jastriac okolo seba napredujú za vidinou veľkého zisku. Po nedlhej chvíli prídu k nenápadnej budove s pevnými dverami, na ktoré Maroš zaklope komplikovaný sled buchnutí a otvorí sa pred nimi bohato zásobený čistý výčap, zrejme súkromného klubu. Maroš si skupinku usadí k rožnému stolu, objedná silné trpasličie pivo ( nedôverčivý Kranonoš kúzli detect poison ) a rozhovorí sa o svojej ponuke, ktorá znie: 10.000,-zl za palcát a ďalších 10.000,- alebo viac za zbroj bájneho bojovníka. Na Mardukove námietky ohľadom potreby palcát odovzdať starostovi DeBouche sa Maroš len pousmeje a dodá, že je majster falzifikátor tuhľa na poschodí  vyrobí poľahky kópiu nerozoznateľnú od originálu, rozdiel vraj určite nespozná taký ignorant ako lord DeBouche alebo jeho príbuzný kráľ Tethyru. Originál sa vraj dostane do rúk skutočným zberateľom, ktorí si vážia históriu národa. Skupinka dá hlavy dohromady a zváži ponuku ako veľkorysú a reálnu. Zbroj ale nechali v domčeku s Bushidom a Arniem, takže okamžite navrhnú Marošovi malý výlet za hranice mesta, s čím vyschnutý obchodníček súhlasí.

Cesta s vidinou veľkého bohatstva ( o ktorom sa presvedčili na vlastné oči, keď si Maroš nechal priniesť truhlicu plnú platinových mincí ) im ubiehala veľmi rýchlo a veľké bolo ich prekvapenie, keď pri Krakonošovom magickom domčeku uvideli dvoch nahých junáakov a totálne zmätenú žabu Néé. Nasrdený Bushido stále drží celou silou dvere provizórnej udiarne z ktorej stúpa smradľavý čierny dym a uškŕňajúci sa nudista Arnie mohutne podkuruje fireballmi. Z domčeka sa ozýva nárek, kašeľ a miestami ešte aj hrozby. Keď duo naháčov zbadalo skupinku, hneď si uvedomili ako zvláštne vyzerá ich situácia, v krátkosti preto objasnili za akých okolností sa do nej dostali a vrhli veľmi podozrivý pohľad na Maroša Kramára, ktorý sa snažil skryť za Marduka v zbroji.

„Hej ty ! Maroš ! Vylez a poď pekne sem, určite máš ty prsty v tomto prepade, je mi podozrivé že ty aj lupiči ste naraz vedeli že sme získali bájne artefakty ! „ pokrikuje Bushido a predvádza svoju mohutnú zbierku svalov.
„Pánko, ja o tom nič neviem, prisahám na moju česť !“ bráni sa Maroš.
„Tvoja česť ma nezaujíma, iste si sem poslal týchto podliakov aby nás olúpili ! Vyklop rýchlo odkiaľ si mal informácie o tom že sme boli v našom pátraní úspešní, lebo si ťa podám !“ vrčí kúzelník Arnie a hrozivo naťahuje k Marošovi svoje kostnaté prsty medzi ktorými plápolajú ohne hnevu.horiaci_domcek.jpg
„Som začul v zlodejskej gilde o vás rozprávať, prisaháám, chcel som len zachrániť artefakty pre skutočných zberateľov ktorí ich ocenia“ tíško sipí Maroš.
„Koniec debát, ruším udiareň ! Potom sa uvidí či tuhľa Maroš spozná niektorých pozostalých a rozriešime čo ďalej !“ velí Krakonoš a po rozostavení sa v decentnej vzdialenosti okolo domčeka ruší jeho magickú podstatu.

Na lúčke sa zrazu váľa hromada oškvarených tiel a štyria trasúci sa lupiči, lapajúc po vzduchu jasne dávajú najavo že nemajú chuti do nejakého nedajbože boja. Kúsok od nich sa na zemi leskne ako jasné striebro magickými ohňami nedotknutá zbroj bájneho rytiera. Skupinka sa ešte venuje zbojníkom a krátkemu výsluchu, zatiaľ čo Maroš sa nepozorovane ako zajac prešmykne k zbroji, ktorú chytí do rúk Zlodejka Janette si toho všíma a kričí „Pozor na Maroša, ide po zbroji !“. Ale už je neskoro čokoľvek riešiť, Maroš mizne v bleskovo otvorenom portále po ktorom už zostáva vo vzduchu len zvyškové magické pradivo.

„Tak a máme po zbroji. A po hektolitroch rumu“ zašomre temne Marduk a upriami svoj jasný zrak na štyroch trasúcich sa zlodejíčkov. „Teraz vyklopíte všetko čo viete, lebo vás Pelorov trest neminie hneď tu na mieste !“ zaburáca. V šikovných rukách Bushida lupiči rýchlo vyklopia, že sú skutočne zo zlodejskej gildy v Riatavine, vyklopia aj miesto kde sa schádzajú a radi povedia skupinke aj kde nájdu zručného falzifikátora ktorého spomínal Maroš a ktorý je teraz ich jedinou nádejou nájsť stopy po ukradnutom lupe. Po výsluchu sa skupinka rozhodne zlodejov odovzdať starostovi DeBouche a jeho spravodlivým katom. Ako povedali, tak i urobili, už druhýkát toho dňa merali cestu do Riatavinu ako eskorta  Bushido sa smelo pridal k skupinke, dúfajúc že rečnícky talent čarodeja Krakonoša a klerika Marduka, spolu s dôkazmi a svedectvami zlodejíčkov ho dokážu zbaviť falošných obvinení ohľadom zmiznutého draka.

Lorda DeBouche zastihli druhovia skutočne v príjemnej nálade. Po tom ako prerozprávali svoje dobrodružstvo a vyzdvihli pomoc ich spoločníka Bushida pri získaní a udržaní palcátu pre kráľa sa starosta rozhodol mu udeliť milosť, ak pridá pomocnú ruku ešte aj pri lapaní miestneho falzifikátora a miestnej zlodejskej organizácie, na čo Bushido ochotne pristal.

Druhovia sa teda vydali do domu v meste označeného lupičmi spolu so skupinkou ozbrojených strážnikov. Skupinka sa ale rozhodne konať radšej sama, aby mestskí strážnici nedošli k úhone a požiadajú strážnikov aby počkali vonku kým na nich nezakričia že majú problémy. Mohutným Bushidovým kopancom rozbité dvere vleteli do miestnosti a družina les2.jpgpovzbudená podpornými aj bojovými kúzlami mláti osadenstvo gildy hlava-nehlava. Na poschodí objavili honosnejšie zariadené izby kde zrejme sídlia vyššiepostavení gildy a bruchatý pánko sa po pár buchnátoch priznal že on je veľký Falzifikátor, na čo je aj patrične hrdý. Janette prehľadala jeho komnatu, pričomnašla zopár cnností a hlavne cennosť pre Bushida najcennejšiu – listina s poverením pána M. aby zlodeji Riatavinu zviedli falošnú stopu o zmiznutí draka na istého Bushida, Diódovho učeníka.
Krakonoš na to zakričal na stráže aby prišli pozbierať zajatcov a pobrali sa k starostovi. Čarodej mu predložil listinu nájdenú v truhličke Falzifikátora, takže sa veci konečne vyjasnili. DeBouche pozval družinu na veľkolepú oslavu, kde sa majstrovi Bushidovi verejne ospravedlnil, čo zopakoval aj pri rannom prejave na námestí pred zhromaždeným davom. Starosta DeBouche zároveň trošku zneužil čaro okamihu a verejne požiadal „skupinku čestných občanov Riatavinu“ aby vyriešili mestský problém číslo 1. - hľadanie strateného strážneho draka – ochrancu Riatavinu. Taktiež odovzdal sľúbenú štedrú odmenu, čo sa družina hneď pobrala zapiť do ich obľúbeného hostinca.
Po výdatnom oddychu a prehýrených nociach, ( kedy stihol Bushido vyhrať zopár pästných zápasov, vrátane jedného proti bojovníkovi zakutom v plnoplátovej zbroji )  sa skupinka na pozvanie starostu dostavila do jeho pracovne, kde boli oboznámení s detailmi ohľadom strateného draka. Detialov v skutočnosti nebolo veľa – drak ktorý strážil Riatavin podľa dohody s kráľom, sa už pár týždňov neobjavil. Lupičské bandy v okolí už zavetrili že sú bez obvyklého dohľadu zhora a začali okrádať pocestných a obchodníkov v kraji. DeBouche družine ako jedinú stopu doporučil vyhľadať sadistického poustevníka - trpaslíka Johana, ktorý sa venoval zabezpečovaniu prísunu potravy pre draka Maugrima už dlhé roky.

Družina chtivá nového náročného dobrodružstva, posilneného opäť vidinou slušného zisku sa pobrala do svojho hlavného stanu – hostinca Knižnica prebrať ďalší postup...

Comments

Only registered users can write comments.
Please login or register.

Powered by AkoComment!

 
© 2019 Pevnosť
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.