Bleskovky

Flákame to docela, cez leto sa nič nedialo, na zimu sa vrhneme opäť na D&D. (Okrem toho nám ukrajuje veľa času World of Warcraft Smile)

 

Login

Úvod arrow Dungeons & Dragons arrow Iný kraj – iný mrav (#54)
Iný kraj – iný mrav (#54) PDF Tlačiť E-mail
Hodnotenie čitateľov: / 1
SlabéVynikajúce 
Napísal Pekm   
Streda, 26 november 2008
54_uvod.jpgHneď ako Janette zbadala dedinku resp. mestečko vybrala sa skupina preskúmať ako je to ďaleko a čo by mohli v takom mestečku zistiť. Stále im hlavou vírili myšlienky z posledných dní a ani jeden z nich nevedel, kde sa vlastne nachádzajú. Baron ako jediny to mozno nechcel vediet a Arnie vyzeral, že je mu to jedno.

Učil svojho pomocníka - žabu menom "Neee" novým povelom ako SADNI, LAHNI ale viditeľne sa u "Neee" tieto prikazy nestretli s pochopením. Ako tak vošli do dediny zistili, že je trošku podobná dedinám, ktoré poznali a ktoré navštevovali. Marduk vlastne po tom čo našiel krčmu už ani nevidel rozdiel. Pri vstupe do krčmi bolo jasné, že toto miesto je najnavštevovanejšou časťou celej dediny. Krčma praskala vo švíkoch a v rohu hral miestny hudobník na cudzí hudobný nástroj. Krakonošovi to nedalo a bol sa ho opýtať, na aký nástroj to vlastne hrá keď to vydáva taký divný zvuk. „To sú gajdy!“ odpovedal mu domáci. „A vy ste odkiaľ prišli?“ pýtal sa Krakonoša naspäť. Hmmm keď mu teraz začnem vysvetľovať niečo o portály tak sme tu do večera...veď ten v živote nepochopí arkánnu magiu....pomyslel si a odvetil mu: „Prichádzame z veľkej diaľky a veľa sme už toho precestovali. Po ceste sem sme dokonca zabili Ogrov tuto kúsok od Vášho mestečka.“ Pochválil sa domácemu.

To začul chlap, ktorý vyzeral ako najstarší a hádam aj najmocnejší z krčmi. Pomaly vstal od baru a pohol sa k skupine. Baron si ho neveriacky prezeral ale vzhľadom na to, že by ho možno jednou ranou bez meča zabil nechal ho podísť bližšie. „Počul som správne? Vy ste zabili ogrov, ktorý občas terorizovali túto dedinku a na ktorých bola vypísaná ogre.jpgodmena?“ Pri slove odmena sa zaleskli Janette oči a čakala čo bude nasledovať. Marduk nečakal a za par minút sa už aj jemu leskli oči ale z úplne iného dôvodu. „Som Steve B.“ pokračoval chlapík. „Som tu starostom a pokiaľ naozaj vravíte pravdu tak vás odmena neminie. Pošlem tam pár svojich chlapov aby skontrolovali či hovoríte pravdu.“ Baron mu na to chcel niečo nepekné povedať ale Krakonoš ho zastavil. „Samozrejme, nech sa páči, je to vaše právo. My budeme radi ak nám potom po overení odovzdáte odmenu.“ „Áno, áno odmenu odmenu.“ Opakovala naradostene Janette. Zároveň sa otočila k starostovi a opýtala sa ho kde sa vlastne celá skupina nachádza. „Nachádzate sa v oblasti Tethyr s hlavným mestom Darromar. Kúsok od neho je les kde sú dosť rozšírené trolly.

Skupinka sa celkom potešila, pretože to vyzeralo, že má o zábavu znovu postarané. Medzitým starosta vyslal skupinku troch dobrovoľníkov na miesto kde sa predtým nachádzali ogrovia. „A nedalo by sa tu niekde aj vyspať?“ opýtala sa Janette a prstom si krútila prameň vlasov. „Ehmm no, tuto Jozef sa vás ujme. Je to spoľahlivý chlapík len má trošku divokejšiu ženu.“ Ukazuje Steve B. na chlapíka sediaceho na konci vášho stola. Vyzerá ako sedliak a je vidieť, že piť ho baví. To Marduka veľmi potešilo a už si s Jozefom štrngá na zdravie. Po pár panákoch a pivách Marduk ponúka destiláciu piva na silnejší alkohol. To sa za všeobecného veselia stretne s úspechom a Jozefovi sa viditeľne viac a viac rozväzuje jazyk. „To čo vám hovoril starosta s tym lesom kde sú trolly – to je pravda, pozor na nich. Sú silný pretože strážia poklad. Nikto ho nikdy nevidel a ani nenašiel ale traduje sa, že nejaký Artuš tam zakopal svoj poklad a trolly ho strážia. Že vraj ide o mocný artefakt. Keby ste pred nimi mali strach tak v miestnych horách sa nachádza čarodej, čo splní každému 3 želania.“ Rozpráva už poriadne opitý Jozef. Ponúkne sa, že nás zoberie do Riatavanu – do mesta, ktoré je kúsok od hlavného mesta. V tom sa vracajú kontrolóri akosti mŕtvych ogrov a oznamujú Stevemu B. radostnú novinu. Janette si už naťahuje ruku a gestami si pýta odmenu. Starosta siahne do vačku a vytiahne malinky meštek, ktorý ešte nevyzerá ani ako plný. Mardukovi sa pri tom pohľade prestali lesknúť oči čo neveštilo nič dobrého. Janette sa prestala hrať s vlasmi a uvažovala ako je možné, že za takú makačku si vyslúžili odmenu až 10 zlatých. Ale vidia, na týchto chudákoch, že na túto odmenu sa musela poskladať celá dedina a tak sa rozhodnú, že si od Jozefa kúpia za tých 10 zlatých povoz na ktorom sa presunú do Riatavinu.

V krčme je ešte nejaký pán obchodník Hegedus, ktorý má tiež cestu do Riatavinu a tak a ponúkne, že ich tam zoberie. „Nikde nevidím, že by si nosil zbraň. Ako sa chceš brániť?“ pýta sa ho Baron. A Krakonoš dodáva: „Po ceste sú trolly a to sú neni zrovna priateľské stvorenia. Veď môžeš s nami rýchlo zahynúť.“ Hegedus sa len obzrie a zahlási: „Keď bude pri mne tento mocný čarodej tak sa ničoho nezlaknem.“  Ukazuje prstom na Arnieho. Neee vysloví prejav súhlasu hlasitým "KVAAAAK". Zrazu sa pri podnapitej skupinke zjaví v tme postava. Je celá zahalená a má kapucu. Položila na stôl púzdro, v ktorom sa nachádza skúmavka a papier. Zároveň ako kladie tieto veci na stôl zahlási. „Viem kto ste.forest.jpgNásledne rýchlo zmizne. Teda možno ani nie tak rýchlo ako sa skupinke pod vplyvom Mardukových nápojov zdá. Baron podáva skúmavku inteligentnému Krakonošovi a čaká čo bude obsahovať. Je to časť mapy miestneho prostredia. Zároveň mocný čarodej vyvolal nesmiernymi schopnosťami kúzlo a zrazu sa mu runy na papiery už nezdali až také tajomné. Zasvietili a on zistil, že text sa mu namiesto rozmazávania spájal do slov. Skupinke prečítal celý obsah na runách: „Na tomto mieste nájdeš poklad ale ak si v družine o jedného člena prídeš. Skúmavka ti v noci ukáže smer.“ Arnie sa celkom s obavami pozrel na zvyšných členov s otázkou: „Tak čo, ste si naozaj istý, že zajtra vyrážame na cestu?“ Samozrejme všetci jednohlasne a jednopoldecovo odhlasovali, že si takéto dobrodružstvo nemôžu nechať ujsť.

Keď sa začal tackať už aj veľký Baron všetci vedeli, že je najvyšší čas prestať piť a ísť spať. Všetci sa nad mieru tackali a Krakonoš lákal na novo pripravený nápoj PIVBUR. Možno na smolu alebo na šťastie už nikto zo skupinky nechcel. „Uvidíte čo mám doma a čo ma nikdy nesklame. Volá sa Sony. A potom vám aj ukážem čo za potvoru mám doma.“ Arnie si pomyslel, že Sony bude určite Jozefova manželka. No na jeho veľké prekvapenie sa Jozef hodil okolo krku somárovi, ktorý bol priviazaný v stajni. „To je môj Sony. Moj miláčik.“ Vravel Jozef. „A kto je potom ta potv... „ chcela sa opýtať Janette ale už nestihla pretože sa to vysvetlilo veľmi rýchlo. Otvorili sa dvere a z matného svetla zvnútra chalúpky sa ozvalo. „Kde sa zase flákaš po nociach? No jasné, zase prepíjaš naše ťažko zarobené peniaze. Si ožratý ako prasa. Takto mi už chodiť domov nebudeš......“ pokračuje žena a všetkým je jasné, prečo má Jozef rád Sony. Skôr ako mu príde zle a hodí šablu za stajňou vytiahne 10 zlatých, ktoré mu skupinka dala za to, že im predá Sonyho a voz na ktorom sa budú môcť dopraviť do Riatavinu. Žena si samozrejme ešte ústa nezavrela a uloží gestom pocestných do stajne. Ešte dlho do noci je počuť monológ milujúcej manželky z domčeka. Skoro ráno sa zdal Baronovi krásny sen. Stretol krásnu devu a tá s ním chcela stráviť noc plnú lásky. Bol z nej úplne na vetvy a gestami jej dával najavo ako ju má rád. V tom sa k nemu pritiskla, otlačila pery na jeho ústa a chcela niečo povedať. Otvorila ústa a ozvalo sa: IIIIAAAA, IIIAAAA a v zápätí smiech celej skupinky. Prekvapený Baron rozlepil oči a zistil, že to nie krásna panna mu dávala pusu. Jozef medzitým poctivo počúva príkazy svojej ženy, ktorá mu prikázala pre vzácnych hostí zarezať jednu z dvoch husí. Pripravuje nám ju na cestu. Medzitým sa Baron uistí, že tento deň nebude jeho šťastný. Na otázku kto to bol včera v krčme odvetí Arnie jednou z nezabudnuteľných viet: „Som trochu študovaný ale vyzerám kurva ako veštec?“. Baron už vedel, že dnes sa radšej už pýtať nič nebude. A tak si zobrali čerstvo pripravenú hus, ktorú starostlivo opatrovala Janette. Tá ešte pred odchodom dáva Jozefovi za priateľské pohostenie a za jeho utrpenie v zväzku manželskom ešte dalších 10 zlatých.

Skupinka sa teda vyberie k Riatavinu. Na obed po dlhom cestovaní bez prestávky sa dohodnú, že si urobia krátku prestávku. Zosadnú z voza a dajú nažrať Sonymu a Baronovi. Marduk si opeká hus a vraví „Arnie tak sa mi zdá, že tá tvoja Neee nejako dupe.“ a spokojne sa zasmeje. „No ale to nie je moja Neee. Ona nikdy až takto silno nedupala.“ Ohradí sa Arnie. Vtom sa ozve hlas Janette: „Pozooor rúti sa sem obrovský diviak.“ Baron vstava bez brnenia, tasí meč a Krakonoš v rýchlosti zamrmle magickú formulku, ktorou dokáže príšeru stopnúť. Prebieha krátky boj počas ktorého Arnie a Krakonoš smažia omráčeného diviaka, Janette ho pichá dýkou a Marduk nakoniec zošle Pelorovo svetlo. To diviaka meditacia.jpgdorazí a padne ako podťatý na zem. „Takého Pelora si ešte nevidel čo?“ pousmeje sa medzi fúzy Marduk. Po ďalšom putovaní sa skupinka dostane až k lesu, kde sa rozhodnú nájsť nejakú čistinku a tam by Krakonoš dokázal vykúzliť domček. Nakoniec takúto čistinku aj nájdu a rozhodnú sa pospať si bez stráží. Veď nakoniec domček je skvelá ochrana. A tak si aj Marduk aj Baron zložili brnenia a spokojne všetci zaspali. V noci sa všetci zobudili na strašný smrad. Vôkol domčeka zrazu horeli ohne a všetci vo vnútri mali pocit, že domček horí. Baron a Marduk si rýchlo pomáhajú navzájom do brnenia. Arnie zmizol v dyme. Všetci sa zhromaždia v strede domčeka a Krakonoš ho nechá zmiznúť. Na mieste kde bolo okno si všimnú veľkú vatru. Druhá horí na mieste kde boli dvere. Arni sa vracia udýchaný z lesa a vraví: „Videl som veľkú postavu ako uteká so sekerou na chrbte ale nedobehol som ju. Ja som skôr skokan ako bežec, že Neee.“ KVVAAAK odpovie žaba a všetci sa dohodnú, že túto noc nebude možné spať bez stráží. Baron mal službu ako prvý a zároveň posledný nakoľko už svitalo.

Ráno sa všetkým naskytol pohľad na meditujúceho Arnieho ako sedel v tureckom sede. Na tom by nebolo nič divného, pokiaľ by vedľa neho v tureckom sede nemeditovala aj Neee. Skupinka vyrazí na cestu a zhruba na obed stretnú na ceste prechádzajúceho starého muža. Starček ide vedľa kozy a tá zaujala Janette tak, že sa rozhodla ju kúpiť. „Koľko by si chcel za to krásne zviera?“ pýta sa Janette a pripravuje si zlatky. „Koľko dáte urodzená pani.“ Po krátkom dohadovaní kedy Janette využije všetky svoje prednosti a skilly sa koza.jpgnakoniec dohodnú na jednej zlatke. Janette si odvezuje kozu a teší sa, že bude mať domáce zvieratko. Marduk sa ešte stihne opýtať pocestného či sa tadeto nebojí prechádzať. A či je to tu moc nebezpečné. Starček sa trošku zháčil ale odpovedal, že tadeto chodí prvý krát a nevie. A tak skupinka bohatšia o jedného ďalšieho člena (kozu) cestuje znovu až do súmraku. Krakonoš znovu pripraví domček, ktorý by ich mal v noci ochrániť pred vonkajšími vplyvmi. Vnoci sa však novému členovi chce strašne srať a beeekkkaaa na celý les. Samozrejme to beeekkkanie je tak silné, že dokáže pobudiť všetkých členov skupinky vrátane SONYho. Janette to nevydrží a priviaže kozu o strom.V noci sa našťastie nič nestalo a tak sa celá skupinka ráno stretne pri jednej veľkej meditácii.

Comments

Only registered users can write comments.
Please login or register.

Powered by AkoComment!

 
< Predchádzajúca   Ďalšia >
© 2024 Pevnosť
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.